Ako začať s podnikaním ako masér? 2. diel

12.7.2008Život maséraČítanie na 2 minúty
Ako začať s podnikaním ako masér? 2. diel

Ako môže vyzerať podnikateľský plán?

No tak podnikateľský plán môže vyzerať rôzne. Väčšina podnikateľských plánov sa skladá z jednej vety. Neviete akej? No predsa: „Rýchlo, ale čo najrýchlejšie zbohatnúť. “ Nemám pravdu? Bohužiaľ, tak to potom aj vyzerá v niektorých zamestnaniach. Kedy ste naposledy videli usmiateho alebo usmiatu:

  • predavačku pri pokladni, alebo v novinovom stánku,
  • čašníčku v reštaurácii,
  • sestričku u lekára, alebo lekára samotného
  • sprievodcu vo vlaku
  • šoféra autobusu...

Masážny stôl Lipt® DS-01

Masážny stôl Lipt® DS-01

139,00 €

Rozmýšľala som nad tým, prečo ľuďom chýba úsmev a radosť z práce. Prečo nás musia kontrolovať, aby sme dodržiavali pracovný čas a nerobili chyby pri práci. Prečo keď odíde z práce šéf, všetko zrazu prestáva fungovať tak ako má? To naozaj k dobre vykonanej práci potrebujeme nad sebou niekoho kto nás neustále kontroluje?


Viete, na čo som prišla? Prišla som na to, že keď robím niečo, čo ma baví, zabúdam na čas aj na únavu. Práca mi ide akosi od ruky. To by nám bolo veru hej, keby každý robil to, čo ho naozaj zaujíma a napĺňa. Predstavte si, pospevujúceho šoféra autobusu, ktorý vám už ráno spraví náladu pri jazde do práce, pani v bufete vám ponúkne niekoľko druhov bagiet a popraje Vám príjemný deň, kolegovia v práci sa prestanú sťažovať na to, ako sa to už ďalej nedá vydržať a začnú Vás povzbudzovať pri práci. Že je to nemožné? Nemyslím si. Verím, že tomu môžeme pomôcť. Už to, že chceme vo svojom živote niečo zmeniť je prvým krokom k tomu, aby sme si vybudovali prácu, ktorá bude pre nás koníčkom, my rozhodneme o tom, ako si zariadime naše pracovisko a aká atmosféra na ňom bude vládnuť.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 1

Ján lencse

Pekne Zdravím Vás. Áno usmev je veľmi podstatný ,najkrajší ?:-) Dakujem .

Viac