Ako začať s podnikaním ako masér? I. diel

10.7.2008Život maséraČítanie na 2 minúty

Rozmýšľate o tom, že by ste chceli niečo vo svojom živote zmeniť? Cítite, že práca, ktorú robíte Vás nenapĺňa, steny kancelárie sú akési tesné a papiere na Vašom stole Vám už dlhšiu dobu nič nehovoria? Alebo ste zrazu prišli o miesto a neviete čo ďalej? Ako po materskej a čo pred dôchodkom, keď Vás už nikto nikde nechce?

Ako začať s podnikaním ako masér? I. diel

Nezúfajte. Skúste porozmýšľať a dajte si malý testík:

 • radi pracujete s ľuďmi
 • dokážete sa vcítiť do pocitov iných
 • nemáte ostych pred dotykom
 • ste dosť silný na to, aby ste dokázali svojim optimizmom zaháňať únavu druhých
 • máte dosť fyzických síl
 • máte teplé dlane, ktoré dokážu rozdávať pohladenie
 • máte chuť vzdelávať sa v oblasti anatómie
 • máte chuť popasovať sa na začiatku aj s troškou byrokracie pri vybavovaní živnosti
 • chcete robiť niečo, čo nie je len obyčajnou prácou, ale povolaním, povolaním pomáhať druhým.

Väčšina odpovedí bola áno? Gratulujeme ! Ste na najlepšej ceste stať sa masérom. Možno si niekto z Vás povie: „...povolanie ako povolanie...“, tak to teda pri masírovaní neplatí. Nie je to len také obyčajné povolanie. Masér pri masáži dáva klientovi aj kus seba, nielen fyzických ale aj psychických síl. No na druhej strane, nie je nič lepšie ako pocit po dobre vykonanej masáži – teda práci :-) Vidieť odchádzať usmiateho človeka, ktorý pred malou chvíľou do salónu vstupoval s hlavou plnou starostí. Kde sa tie starosti stratili? Tak o tom ešte tiež bude reč, ale aj o tom:

Masážny stôl Lipt® D-05

Masážny stôl Lipt® D-05

169,00 €
 • ako si založiť živnosť a požiadať o finančný príspevok
 • ako vypracovať podnikateľský plán
 • na ktoré úrady sa netreba zabudnúť prihlásiť
 • ako by mal vyzerať masérsky salón
 • ako osloviť klientov

a mnoho iného tak veľmi potrebného pri začatí podnikania.

Budeme veľmi radi, keď sa s nami podelíte o skúsenosti z toho Vášho jedinečného podnikania (pretože každý sme predsa jedinečný). Zaujímať nás budú nielen starosti, ale aj radosti, ktoré sa Vám vo Vašej masérskej praxi postávali. Nenechávajte si to pre seba a podeľte sa s nami. Stačí sa prihlásiť ako úžívateľ, viem stojí to trochu síl, ale je to len pár klikov prstami po klávesnici.... Čo je to proti hodinovej športovej masáži?! No nie?

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 23

Jozef

Dobrý ďen Vie tu niekto prosím či je na Slovensku legálne poskytovať masérske služby ako mobilný masér?

Viac

maser.sk

Áno, je to legálne. Živnostenský úrad nezaujíma kde masírujete. Živnostenský list Vám vystavia na základe oprávnenia vykonávať masérske služby.

Viac

Lenka

Dobry den, potrebujem ako mobilny maser aj prevadzkovy poriadok? Potrebujem mat skusku z hygieny? Dakujem

Viac

maser.sk

Áno, aj mobilný masér potrebuje prevádzkový poriadok ktorý treba predložiť na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. Pokiaľ máte spravený kurz ktorý je akreditovaný MŠ, skúšku z hygieny nemusíte robiť.

Viac

Lenka

Dobry den, volala som na Regionalny urad verejneho zdravotnictva a tam mi povedali, ze prevadzkovy poriadok mi netreba, len ak si otvorim prevadzku. Pravdepodobne ale budem potrebovat reklamacny poriadok, ale to je vec Zivnostenskeho.

Viac

maser.sk

To čo som písal mi povedali po telefóne z Trenčianskeho Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva. Nie je to nič nové že pre každý kraj alebo okres Vám povedia iné info. Preto si treba túto informáciu od príslušného úradu vyžiadať písomne aby ste nemali v budúcnosti náhodou problémy.

Viac

Veronika

Pre Lenku: aj keď je dnes deň vtákov, túto odpoveď nemyslím ako vtip - či si masér "usadený" alebo "mobilný", ak masíruješ, tak tam vlastne aj prevádzkuješ. A preto by som si prevádzkový poriadok na Tvojom mieste radšej zaobstarala. Možno ho nikdy potrebovať nebudeš, no čo ak natrafíš na nejakú čudnú osobu, ktorá sa kdesi na Teba posťažuje ... ? Pôjdeš vysvetľovať napr. na SOI, a tam si Ťa podajú aj kvôli väčším hlúpostiam.

Viac

Nika

Dobrý večer, prosim Vás maséri oplatí sa to robiť v SR ? ste spokojní s ohodnotením? chytám sa spraviť si kurz a neviem či sa to vôbec vyplatí

Viac

renáta

Pre niku, to nie je o tom či sa to vyplatí, ale o tom , či ťa to baví a máš dobrý pocit z toho, keď pomáhaš ľuďom. Ozaj, a aká práca sa na Slovensku vyplatí robiť ?

Viac

Marta

Dobry den, chcela by som si zalozit zivnost a pracovat ako mobilny maser. Ako je to v tomto pripade so zriadenim prevadzky? Planujem robit vylucne len office masaze resp.ako maser do domu.

Viac

maser.sk

Dobry den, v tomto pripade si nemusite zriadovat prevadzku. Podrobne informacie dostanete na zivnostenskom urade.

Viac

Marcela

Mam osvedcenie kurz regeneracia sil regeneracny pracovnik klasicka sportova oddychova masaz mozem podla toho osvedcenia aj prevadzkovat vodne tepelne procedury sauny a preventivne a regenacne cvicenia a poradenstvo ...chcem si otvorit masersky salon uz mam zariadeny...potrebujem k tomu registracnu pokladnu ked nie je fixny pracovny cas ?je to v sukromnom dome kde je socialne zariadenie ...co vsetko este potrebujem mat ...dakujem za radu

Viac

Ľubica

Ak to máš v súkromnom dome,musíš mať:samostatný vchod pre zákazníkov,sprchu,WC pre zákazníkov,šatňu-kedže sa jedná o prevádzkuˇ,inak ti to hygiena nepovolí....niekto mi spomenul,že treba aj písomný súhlas susedov s otvorením prevádzky-to si radšej over na vašom obecnom(mestskom) úrade.

Viac

Pavel Muk

Dobrý den, mohu vykonávat masáže v rodinném domě? A co vše potřebuji abych na Slovensku mohl takto sloužit. Mám kurz sportovní a rekondiční masáže v ČR akreditovaný MŠ. A také uvažuji zda si živnost vyřídit v ČR (říkali mi, že je možné s ní pracovat i v SR). Anebo raději doporučujete v SR. PS: Mohl bych mít jako mladý začínající masér mít nárok na dotaci? Děkuji moc.

Viac

Ľubica

Neviem,či je možné vykonávať živnosť ako masér na Slovensku,ak si získal osvedčenie v ČR.Kamarátovi to neuznali Slovensku,a kurz si urobil v Prahe,treba si to overiť.....dotáciu získaš ak si viac ako 3 mesiace nezamestnaný a po vypísaní žiadosti a vypracovaní podnikateľského zámeru,je možné ju získať....ALE!....nemusíš dostať ani figu borovú,ak nie sú peniaze v štátnom rozpočte,ako sa to stalo mne....vypoklonkovali ma s tým,že to je síce pekné,všetky doklady a podklady si môžem vypracovať,oni ma pozvú pred komisiu,kde si projekt obhájim,peniaze mi schvália,ale nedostanem nič,pretože nie sú peniaze v štátnom rozpočte,a to bolo začiatkom augusta.Akurát,čo zavádzajú ľudí,že podporujú začínajúcich živnostníkov.

Viac

Petra

Dobrý deň, Viete mi poradiť ako ten novy zákon o športe ovplyvnil vybavenie živnosti na masérske služby? Píše sa že už treba 2 ročný kurz v zdravotníckej škole ale masérske školy stále ponúkajú akreditované kurzy ktoré doteraz stačili tak som zmätená, ako to vlastne je.

Viac

Ivan

Dobrý deň. Chcem si založiť živnosť maséra. Akreditované skušky mám ale zaujímalo by ma, čo sa týka masírovania u mňa doma. Potrebujem nejakú špeciálne upravenú miestnosť alebo stačí, ak miestnosť, kde budem masírovať nebude obývaná ? Žiadnu inú činnosť by som v miestnosti nevykonával, len masírovanie.

Viac

Michal

Dobrý deň , chcem si založiť živnosť a otvoriť maserský salón .Viete mi prosím poradiť čo všetko ktomu budem potrebovať ?? Dakujem .

Viac

Dada

Dobry den a ako je to ked pracujem v zdravotnickom zariadeny, ktore poskytuje masaze, ale ja priamo klasicku masaz nevykonavam. A chcem si otvorit zivnost na mobilneho masera. Musim ziadat zamestnavatela o suhlas?

Viac

Lucia

Dobrý deň. Môžem si otvoriť masersky salón keď mám rychlokurz. Čo potrebujem mať akreditovaný kurz?. Ďakujem

Viac

Nika

Dobrý den, Prosím Vás, podľa všetkého potrebujem viazanú živnosť na prevádzkovanie salónu, lenže, čo v prípade že mam remeselnú. Ako je to teraz v zákone? ďakujem

Viac

Peter

Dobrý deň, mne prišlo stanovisko z hygieny, že masírovať v domoch či bytoch u klienta je protizákonné a je za to pokuta.

Viac

pipi

text

Viac