Bankovanie a moxovanie

29.9.2010Fit a v pohodeČítanie na 2 minúty
Bankovanie a moxovanie

Tí, ktorí vyskúšali bankovanie a moxovanie, vedia oceniť ich blahodarné účinky.

Bankovanie, alebo aj liečenie odsávacími bankami je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate zvnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú.

Masáž bankami predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pri reumatických stavoch, stvrdnutí svalov, pri zápaloch, bolestiach, napätí svalov a pod.

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu a zvyšovať jeho výkonnosť. V súčastnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti verejnosti.

Set na bankovanie SKLO

Set na bankovanie SKLO
-10%

92,29 €

83,06 €

Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu v organizme a zvyšuje jeho obranyschopnosť.

Hlavnou oblasťou použitia sú chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, menštruačné poruchy, neplodnosť, bolesti v krížoch a ochorenia kĺbov. Pre jej imunostimulačný efekt sa používa pri psychických depresiách, stavoch vyčerpanosti, nízkom krvnom tlaku, pocite chladu v tele a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 2

Peter

Dobrý deň. Môžem ako vyučený masér robiť bankovanie aj bez kurzu? Neviem to nejako zistiť nikde. Ak mi môže niekto poradiť prosím ma kontaktujte emailom. Ďakujem. Peter Urban. urban@azet.sk

Viac

maser.sk

Nemali by ste robiť túto terapiu bez kurzu resp. bez certifikátu. Nedoporučujeme vzhľadom na riziká ktoré sa môžu stať pri neodbornej aplikácii.

Viac