Bankovanie a moxovanie

29.9.2010Fit a v pohodeČítanie na 2 minúty
Bankovanie a moxovanie

Tí, ktorí vyskúšali bankovanie a moxovanie, si vedia oceniť ich blahodárne účinky.

Bankovanie, alebo aj liečenie odsávacími baNkami je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú.

Masáž bankami predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pri reumatických stavoch, stvrdnutí svalov, pri zápaloch, bolestiach, napätí svalov a pod.

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu a zvyšovať jeho výkonnosť. V súčastnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti verejnosti.

Set na bankovanie SKLO

Set na bankovanie SKLO
-10%

96,34 €

86,70 €

Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu v organizme a zvyšuje jeho obranyschopnosť.

Hlavnou oblasťou použitia sú chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, menštruačné poruchy, neplodnosť, bolesti v krížoch a ochorenia kĺbov. Pre jej imunostimulačný efekt sa používa pri psychických depresiách, stavoch vyčerpanosti, nízkom krvnom tlaku, pocite chladu v tele a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 2

Peter

Dobrý deň. Môžem ako vyučený masér robiť bankovanie aj bez kurzu? Neviem to nejako zistiť nikde. Ak mi môže niekto poradiť prosím ma kontaktujte emailom. Ďakujem. Peter Urban. urban@azet.sk

Viac

maser.sk

Nemali by ste robiť túto terapiu bez kurzu resp. bez certifikátu. Nedoporučujeme vzhľadom na riziká ktoré sa môžu stať pri neodbornej aplikácii.

Viac

Táto stránka používa cookies, aby vám priniesla čo najpríjemnejšiu používateľskú skúsenosť. Viac informácií