Blíži sa začiatok školského roka

20.8.2010Fit a v pohodeČítanie na 3 minúty
Blíži sa začiatok školského roka

a do školských lavíc ako aj rodičom pribudne veľa nových prváčikov ...

Pamätáte si ešte na svoju prvú školskú aktovku? Asi si ešte vieme živo spomenúť na chvíle, keď sme dostali školskú tašku pred nástupom do školy. Len čo sme ju dali na chrbát - nosili sme ju celý deň, navzájom sme si ich porovnávali s kamarátmi, pýšili sa ňou každému, koho sme stretli ...

Aká by mala byť správna školská taška?

Správna školská taška by mala dobre doliehať na chrbát a nemala by tlačiť len na spodnú časť v panvovej oblasti, ale priľnúť na celý chrbátik. Podľa odborníkov je podstatné, aby taška spĺňala parametre pre prvý ročník. Tým, že dieťatko rastie, postupne potrebuje väčšiu tašku aj priestorovo.

Keď stretávam v septembri na ulici prváčikov, vždy mi ich príde ľúto, lebo mám dojem, že ich tá ťarcha pripučí. My - rodičia chceme často svojim deťom vyhovieť a kúpiť im modernú školskú aktovku s rôznymi obľúbenými postavičkami. Táto požiadavka je síce dôležitá, no obľúbené obrázky sa dajú aj dolepiť či inak upevniť, alebo sa na tašku dá niečo zavesiť pre radosť dieťaťa, prípadne sa dokúpi peračník s obľúbenými postavičkami. Je potrebné myslieť v prvom rade na chrbticu dieťaťa, ale netreba zabúdať ani na jeho pohodlie.

Myslím si, že aj dnes urobíte predškolákom či budúcim prváčikom spoločným nákupom školskej tašky radosť. Samozrejme, budúci školáci nebudú pri jej výbere brať ohľad na pohodlie, zdravotnú nezávadnosť a funkčnosť, ale očarí ich celková farebnosť, počet vreciek a zipsov ...

Deti chcú nosiť na chrbte modernú aktovku s pekným obrázkom a my - rodičia, sa snažíme skĺbiť ich „jednoduchú" požiadavku s nemalou náročnosťou na jej kvalitu.

Chceme, aby taška nielen dobre vyzerala, ale aby splnila svoj účel.

Ďalej by mala byť dobre viditeľná - z hľadiska bezpečnosti - farebnosť, odrazové sklíčka...
Orientačný rozmer "dobrej" školskej aktovky (cm): výška 42, šírka 36, hĺbka 20.
Dôležitá je spevnená chrbtová časť, ergonomický tvarovaný chrbát, kovové zámky, odrazové sklíčka, reflexné prvky, nastaviteľné široké popruhy na plecia, pevné dno, priečinok na desiatovník (vpredu) a na drobnosti (nožnice, hyg. vreckovky...), vhodné uško (držiak, rukoväť), ktorým sa dá taška zavesiť aj na lavici - nie každá taška také má a výhodou sú aj 2 priečinky na bokoch (napr. na 1/2 l fľašu, prípadne skladací dáždnik).
Mala by byť ušitá z pevného a pritom ľahkého materiálu, aby sa jej tvar po naplnení nedeformoval.

Novým prváčikom prajeme radosť z učenia.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.