Čo dokáže čistá voda?

14.12.2009Fit a v pohodeČítanie na 4 minúty

Čistá voda je pre ľudský organizmus látkou, po ktorej túži každá bunka. Čistá voda dokáže pomôcť ľuďom pri mnohých chorobách a bolestiach.

Čo dokáže čistá voda?

Za väčšinu ťažkostí môžu minerály spoločne s cholesterolom a vodou, ktorá je upravená chlórom,resp.chlórovými zlúčeninami.. Telo ich nedokáže efektívne využiť, a to je kameň úrazu. V päťdesiatich rokoch má človek v tele uložených okolo 2-3 kg nežiadúcich látok, a to je veľmi zlé. Čistá voda je najlepším rozpúšťadlom na svete. Dokáže veľmi rýchle z tela odstrániť mnohé škodlivé látky, které sme si za život nahromadili. Záleží len na tom, ako dlho a čo ste pili. Rádovo to môže byť pár týždňov alebo mesiacov. Je obecne známe, že čím je človek starší, tým rýchlejšie sa prejavujú zmeny k lepšiemu.

Dokáže zlepšiť zrak:

Usadeniny v šošovke, na sietnici, v nerve, ktorý vedie zrakovú informáciu do mozgu. To všetko môže byť jedným z hlavných dôvodov problémov so zrakom.

Dokáže zlepšiť sluch:

A to veľmi razantne. Dokonca dokáže starým ľuďom pomôcť i od závratí hlavy, ktoré často majú. Je to spôsobené tým, že v uchu mimo iného je ústroj zvaný labyrint a v ňom je tekutina. Tá sa pri pohybe dotýka stien, na ktorých sú malé kryštáliky. Pri dotyku s tekutinou tak mozog (vďaka kryštálikom) pozná, či je telo nahnuté tam či tam a podľa toho potom reaguje. Dostatok čistej vody zabraňuje, aby sa z tekutiny vytvoril rôsol, ktorý by tak spôsoboval narušenie rovnováhy.

Dokáže znížiť hladinu v cukru v krvi:

Pre cukrovkárov je to hotový zázrak. Čistá voda dokáže znížiť hladinu cukru v krvi aj o 5 milimolov. V praxi to znamená, že mnoho cukrovkárov môže rapídne znížiť počet inzuínových injekcií. A pre mnoho diabetikov je nekonečná doba pichania inzulínu už len minulosťou.

Dokáže zlikvidovať tuky uložené v tele:

Dá sa tomu ťažko veriť, ale je to tak jednoduché. Čím väčšie množstvo čistej vody človek vypije, tým rýchlejšie schudne. Nehovoríme o hektolitroch, ale o dvoch-troch litroch denne.

Zlikviduje rôzne zápaly a plesne:

Prečo asi hygiena dbá na to, aby výskyt plesní a bakterií bol vo vode čo najmenší? Väčšinu naše skvelé telo dokáže zlikvidovať, ale niektoré bohužiaľ nie.

Odstráni bolesti hlavy:

Mozog veľmi trpí rôznymi usadeninami. Akonáhle zmiznú, tak je po bolestiach. Zabudnete na poruchy spánku: Je to fantastické, ale už po pár dňoch pitia skutočne čistej vody má každý človek spánok ako má byť. Zaspáva bez ťažkostí. V noci se Vám snívajú krásne sny. Ráno sa prebúdzate čulí a odpočinutí. Môže za to mozog, ktorý funguje ako má.

Predĺži Váš život o 20-30 rokov:

Jasné, že pitím vody z kohútiku sa nezabijeme zo dňa na deň. Je to dlhodobá záležitosť. Preto veľa ľudí o vode ako o potencionálnom nebezpečí vôbec neuvažuje. Nie je to totiž vidieť hneď. A vodárne s hygienikmi o tom veľa nehovoria, proetože by museli klamať. Voda, akú majú ľudia u nás k dispozícii, skutočne nie je presne to, čo ľudia potrebujú. Človek je zo 75% z vody, preto je čistá voda pre človeka veľmi dôležitá. Našťastie dnes už sú spôsoby, ako jej mať dostatok, ako mať svoj vlastný prameň čistej vody doma.

Zníži riziko lámavosti kostí:

Kosť je živé tkanivo. Akonáhle sa ale zanesie minerálmi, je to zlé. Možno viete, že starší ľudia majú ťažšie a krehkejšie kosti. Je to práve prebytkom minerálov. ktoré telo nedokázalo za svoj život vyplaviť. Len deti majú kosti pružné, ako majú byť. Škoda, že to tak nezostane aj v neskoršom veku.

Zmiznú problémy s kĺbmi:

V kĺboch je maz. Lenže z toho je časom- vďaka uloženým minerálom- niečo ako brúsna pasta. To potom likviduje kĺbové púzdra a človek sa môže zblázniť od bolesti. To isté platí o chrbtici. Bolesť chrbtice je jednou z najrozšírenejších civilizačných chorôb. Problémy s chrbticou zase súvisia s bolesťou hlavy, atd. Čistá voda je najlepším rozpúšťadlom na svete a akonáhle odplaví z tela rôzne nepotrebné látky, je po mnohých starostiach a bolestiach.

Zníži kazivosť zubov:

To súvisí s celkovým znížením škodlivých baktérií v našom tele. Pitím čistej vody sa človek stáva čulejším, bystrejším, pohyblivejším a celkovo zdravším.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.