Ginkgo biloba

1.2.2010Fit a v pohodeČítanie na 1 minútu
Ginkgo biloba

Ginkgo biloba - elixír mladosti

Listy z Ginkga biloba slúžia na výrobu Ginkgo biloba extraktu, ktorý patrí medzi najpredávanejšie na svete.

V Číne sa liečivé účinky Ginkga používajú už od pradávna. Zachované písomné zmienky siahajú až do čínskej dynastie Chan.

Podľa spomínaných písomných dokumentov z tejto dynastie sa zistilo, že Ginkgo obsahuje látky, ktoré sa nevyskytujú v žiadnej inej rastline. Majú ochranný účinok na telové bunky. Aplikovali ho najmä na omrzliny, zlepšenie krvného obehu, pri pľúcnych a dermatologických ochoreniach. Priaznivý je tiež účinok pri poruchách krvného prietoku, pri diabetických cievnych poškodeniach s nebezpečenstvom odumierania tkanív - gangrénach, poškodeniach nikotínom, tiež pri zápaloch vnútornej steny ciev, pri kŕčových žilách, ale aj pri hormonálnych a nervovo podmienených cievnych poruchách.

ŽIVA komplex

ŽIVA komplex

39,00 €

Listy Ginkga sú doslova preplnené účinnými látkami predovšetkým flavonoidmi, terpenoidmi, organickými kyselinami, fenolickými látkami a inými.

Listy Ginkga nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky. Len výnimočne môžu spôsobiť podráždenie, nepokoj, hnačky a nevoľnosť. Ak sa tieto nepríjemné stavy vyskytnú, sú len prechodné. Varené plody sa používajú na liečenie astmy, hlienovitého kašľa a problémov s močením.

Zdroj: Bedeker zdravia, Mgr.Katarína Šuchová

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.