Kto masíruje, ten aj upratuje alebo hygiena v masážnom salóne

14.2.2022Velvesa odporúčaČítanie na 5 minút

Upratovanie, resp. dezinfekcia sa od masírovania proste nedá oddeliť. Či už doma upratujete s nadšením alebo s odporom, v salóne je to jednoducho nevyhnutnosťou. Možno sa dnes dozviete nejaký tip, ako si upratovanie a dezinfekciu zjednodušiť, no nie na úkor kvality.

Hygiena v masážnom salóne

Čistota

Magické slovo, jeden z prvých atribútov, ktorý návštevník vášho masážneho salóna hodnotí hneď pri vstupe nielen očami, ale aj nosom. A toto hodnotenie by malo dopadnúť na výbornú. V masérskom salóne klienti očakávajú hygienickú čistotu, no bez ťažkého chemického pachu, čerstvý vzduch a príjemnú relaxačnú vôňu.

Viacero pohľadov

Koľko ľudí, toľko chutí. Ak ide o domácnosť, každý má iné kritériá na to, čo je upratané, čo je čisté, čo stačí umyť a čo už treba dezinfikovať.

V masážnom salóne takýmito dilemami obyčajne netrpíme. Prevádzkový poriadok v základných obrysoch popisuje celý proces čistenia, upratovania a dezinfekcie podľa zákonom stanovených noriem.

Ekonomické a ekologické hľadisko sa prelínajú v množstvách použitých čistiacich prostriedkov. Držte sa odporúčaní výrobcu, čo sa týka koncentrácie a hlavne doby expozície. Nedávajte zbytočne veľa alebo „od oka“ koncentrovaných čistiacich prostriedkov, pri ich riedení používajte odmerky.

Masér alebo upratovačka

Ak nechcete byť aj upratovačkou

Bežnú údržbu salóna v rámci jedného dňa medzi klientmi zvládne každý masér. No ak vás zdržuje „veľké“ upratovanie na začiatku, resp. na konci dňa a týždňa, skúste ho zveriť špecializovanej firme či zodpovednej osobe. Môžete sa spojiť s viacerými prevádzkami a podeliť sa o náklady.

Ušetrený čas radšej venujte odpočinku, štúdiu, rodine alebo plánovaniu objednávok na ďalšie dni. Neľutujte financie vynaložené za profesionálne upratovacie služby. Svoj čas viete využiť lepšie ako so zaťatými zubami a s odporom tancovať po salóne s mopom.

Samozrejme, pre niektorých ľudí je upratovanie príjemná zmena po masérskej práci. A radi si všetko urobia sami a dôkladne.

Zvážte si, čo je pre vás väčším prínosom.

Malí pomocníci

Nie, nejdeme hovoriť o tom, že by ste ku vedrám nahnali svoje deti. Predstavíme vám pár tipov na šikovných pomocníkov pri priebežnom aj veľkom upratovaní v salóne.

Sprej je najpraktickejší spôsob hygieny masážneho lehátka

Masážne lehátka sú väčšinou čalúnené koženkou. Koženka je materiál, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží roky. No bohužiaľ, ak sa rozhodnete ju čistiť prostriedkami, ktoré ju vysušia, dočkáte sa praskania a olupovania. Dezinfekčný sprej na lehátka s možnosťou rozprašovania roztoku alebo peny vám umožní ošetriť koženku lehátka hygienicky, rýchlo a spoľahlivo. Nastriekať, rozotrieť, nechať uschnúť. Mimoriadnu pozornosť venujte tým častiam lehátka, ktoré sú v blízkom kontakte s klientom – napríklad tvárová časť lehátka.

Dezinfekčné utierky umožňujú bleskove otretím vydezinfikovať temer akýkoľvek povrch. Ich výhodou je, že sú okamžite poruke a nie je nutné používať už nič na dodatočné rozotrenie prípravku. Nekvapkajú a trafíte nimi presne tam, kam potrebujete.

Nepostrádateľnými pomocníkmi v každej prevádzke sú papierové utierky a uteráky. Prakticky balené, rýchlo a jednoducho pomôžu s likvidáciou odfrknutého masážneho oleja či emulzie, hygienicky utrú vaše ruky alebo ruky klientov. Vždy majte v salóne jednorazové hygienické vreckovky alebo utierky pre klientov, ktorí sa potrebujú vysmrkať. Pri masážach sa často stane, že sa uvoľnia dutiny.

Buldog - dezinfekcia na ruky a povrchy 500ml

Buldog - dezinfekcia na ruky a povrchy 500ml

5,99 €

Dezinfekciu na nohy v spreji využijete v každom prípade. Klienti sa síce doma osprchujú, ale v lete často vkĺznu iba do žabiek a prídu nechtiac so zaprášenými nohami. A ponožky často zanechávajú na nohách žmolky. Nie je príjemné rozniesť masážou prach alebo žmolky na celé telo klienta. Antibakteriálne a protiplesňové pôsobenie spreja chráni nielen pokožku klienta, ale aj vaše ruky.

Mydlo, či už obyčajné alebo tekuté, by malo byť samozrejmou súčasťou každej prevádzky. Ak preferujete pevné mydlo, vyhraďte si jedno iba pre seba. Tekuté mydlo určite oceníte v balení s dávkovačom.

A sme pri podlahe. Na každodenné umývanie podláh najlepšie využijete nariedené koncentráty. Nezaberú veľa miesta a majú širokospektrálny dezinfekčný účinok.

Dúfame, že hygiena v salóne nie je pre vás strašiakom, ale príjemnou rutinou. Nezabúdajte, že ruky sú váš hlavný pracovný nástroj a nevystavujte ich priveľkému množstvu chémie. Používajte pri upratovaní ochranné rukavice a ruky si ošetrujte regeneračnými krémami.

Je pre vás upratovanie salóna rutinou alebo nočnou morou? Upratujete si salón sami alebo využívate profesionálne služby? Radi si prečítame práve váš názor v komentároch.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.