Masáž pre tehulky - pregnancy masáž

9.11.2010Fit a v pohodeČítanie na 4 minúty

Doprajme budúcim mamičkám lásku, nehu a oddych.

Masáž pre tehulky - pregnancy masáž

Dotyk môže upokojiť, dotykom môžeme vyznať lásku, cez dotyk vnímame mnoho vecí no a samozrejme dotyk môže zmierniť bolesti a nepohodu. Všetko toto je užitočné a obzvlášť v tehotenstve.

Tehotenská - pregnancy masáž sa od klasickej masáže líši v pár veciach.
Najväčší rozdiel je v tom, že žena, ktorá je masírovaná je tehotná, a tak poznatky anatómie a všetkých zmien, čo sa počas tehotenstva v tele dejú, sú veľmi dôležité. To znamená, že pozícia, v ktorej je žena masírovaná, má obrovský význam z pohľadu bezpečnosti mamičky a samozrejme aj dieťatka, ktoré nosí. No ale aj tu nájdeme časti tela, ktoré by nemali byť masírované vôbec. A taktiež sú aj výnimočné stavy, pri ktorých sa tehotenská masáž neodporúča.

Čím je takáto masáž prospešná?
Štúdie dokazujú že masáže počas tehotenstva znižujú strach, potláčajú príznaky depresií, uvolňujú bolestivé svalstvo a kĺby, napomáhajú aj pri blížiacom sa pôrode a majú kladný vplyv na zdravie novorodencov.

Masáž vplýva na rôzne potreby cez viacero techník - podporuje krvný obeh a lymfatický tok jemným zatláčaním na rôzne skupiny svalov. Táto masáž je veľmi odporúčaná odborníkmi, pretože vplýva na klasické nepohodlie spojené so zmenami vplývajúcimi na kosti a krvný obeh zapríčinenými zmenou hormonálnych hladín počas tehotenstva.

Regulácia hormónov
Štúdie vykonané počas posledných 10 rokov ukazujú, že hladina stresových hormónov a hormónov spojených so schopnosťou relaxovať sa dokázateľne zmení, čo ovplyvňuje náladovosť ako aj kardiovaskulárne zdravie. Hormóny ako noradrenalín a kortizol (“stresové hormóny”) sa znížili a naopak hladina dopamínu a serotonínu (nízka hladina týchto hormónov je spojená s depresiami) boli u žien, ktoré takúto masáž raz týždenne/počas piatich týždňov absolvovali, sa zvýšila. Tieto zmeny v hladine hormónov taktiež znížili komplikácie pri pôrode no a novorodenci sa rodili s vyššou hmotnosťou. Všetko ukazuje na fakt, že takéto masáže majú blahodárny účinok na matku aj novorodenca, keďže tehotnej žene pomáhajú oddychovať.

Masážny stôl Lipt® DT-03 (tehotenské)

Masážny stôl Lipt® DT-03 (tehotenské)
-10%

239,00 €

215,10 €

Redukcia opuchov
Opuchy kĺbov počas tehotenstva sú často zapríčinené zníženým krvným obehom a zvýšeným tlakom na dôležité cievy, žily a tepny - ťažkým plodom. Masáž stimuluje mäkké tkanivá a tým zabraňuje hromadeniu tekutín, ktorá sa prejavuje ako opuchy kĺbov a taktiež napomáha zbavovaniu toxínov, cez lymfatický systém tela.

Znižovanie bolestivosti
Bolesť sedacích nervov pociťuje vo vyššom štádiu tehotenstva množstvo žien, vzhľadom ku tomu, že plod tlačí na svaly panvového dna a dolnej časti chrbta. Tento tlak potom prenáša napätie do svalov dolných končatín, na základe čoho puchnú a vytvárajú tlak na okolité nervy. Masáž vplýva na zapálené nervy tým, že znižuje tlak svalov v ich okolí. Mnoho žien po pravidelných masážach pociťuje neopísateľnú úľavu.

Samozrejme, že tehotné klientky by najskôr mali prekonzultovať masáže so svojím ošetrujúcim lekárom, aby vás mohli dostatočne informovať o svojom stave, a tým sa predišlo prípadným komplikáciám.

Pokiaľ si ale na pregnancy masáž vyčlenia pravidelne čas, tak okrem už vyššie uvedných priaznivých vplyvov sa im kladne upraví aj kvalita spánku, čo v nemalej miere pôsobí na celkový priebeh tehotenstva.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.