Naše stavce a naše pocity I.

14.12.2008Fit a v pohodeČítanie na 4 minúty
Naše stavce a naše pocity I.

Spojitosť medzi stavcami a vnútornými orgánmi je často spomínaná vec, ale ja mám pocit, že sa zabúda aj na ďalšie dôležité spojenie a tým je psychika.

Ak máme byť veselí a šťastní, niekedy nepotrebujeme veľa a niekedy nám na to nestačia ani všetky peniaze sveta. Zdravie! Zdravie trápi mnohých z nás, ale aj napriek tomu dokážeme bolesť potláčať, až si na ňu zvykneme. Avšak naše telo nedokáže donekonečna ignorovať stav ktorý preň nie je úplne normálny a začne nám to vracať aj v podobe nálad a tiež zvládania či nezvládania životných situácií. Niekedy stačí málo a veľa sa nám vyjasní. Možno práve tento článok bude krôčik k riešeniu niektorých Vašich problémov, alebo Vám aspoň objasní niečo, čo ste aj tak už dávno tušili. Tak ako voľakedy veľmi dávno mne, v čase, keď sa o spojitosti chrbtice a našej nálady moc nevedelo.

Prvá časť:

CERVIKÁLNA - KRČNÁ CHRBTICA

C1 - atlas: migrény, bolesti hlavy, závrate, dvojité videnie, strata pamäte, vysoký krvný tlak, chronická únava
V psychickej rovine: problémy s nadhľadom tzn. pohľadom človeka k niektorým problémom s ľahkosťou, človek musí všetko pochopiť hlavou, aj keď tam práve nie je žiadna logika napr. zamilovanosť :-). Chýba intuícia a nápaditosť.

C2 - axis: dutiny na tváry, bolesti uší, hluchota, očné nemoci - zrakový nerv, poruchy reči, čelo, jazyk
V psychickej rovine neschopnosť vidieť, ktorou cestou ísť, ktorou cestou sa dať. Človeku chýba rozhľad, alebo sa kuká až moc, ale nevidí to, čo hľadá - nevidí súvislosť medzi videným a hľadaným.

C3 - nervové potiaže, lícne nervy ich obtiaže a bolesti, ušné potiaže - hučanie v ušiach a ušný šelest (tinitus), zubné potiaže - bolesti, kazivosť, krvácanie ďasien
V psychickej rovine takmer rovnaké príznaky ako u vybočenia C4

C4 - katary, dlhotrvajúca nádcha, polypy, strata sluchu, zášklby pier, popraskané pery, nos, Eustachova trubica
V psychickej rovine labilita - neschopnosť zaujať pevné stanovisko, neschopnost naslúchať a časté pocity viny. Je pre nich ťažké počúvať až do konca, rozhovor často prerušujú a skáču do rečí kvôli potrebe obhajovať sa stále.

C5 - zápal hrtanu, chraptivosť, hlasivky, bolesti šije, pažerák, krčné žľazy, chronické nachladnutie, pocit hrče v krku
V psychickej rovine je podobnosť s C6 a naviac chýba schopnosť prekusnúť sa cez ťažkú situáciu, veľmi ťažké vyjadrovanie sa dokonca v niektorých situáciách až neschopnosť prehovoriť.

C6 - bolesti nadlaktia, zápal mandlí, tvorba strumy, dusivý kašel, vybočenie spôsobuje stuhnuté krčné svaly, ramená
V psychickej rovine je to strnulosť, strach otvoriť sa novému a byť tolerantnejší. Prijímať nové, alebo ešte nie dostatočne overené veci.

C7 - štítna žľaza, zápaly úponov na ramenách, vybočený palec - halux valgus, časté prechladnutia
V psychickej rovine rôzne formy strachu, pocit utlačovania, ponižovania sa, tiché trpenie a žiadna obrana. Neriešenie problémov, len ich tiché znášanie a sebaobviňovanie sa za ich vznik.

Stavce od C2 po C6 sú tiež zodpovedné za správne spolupracovanie pravej a ľavej hemisféry.

Tento článok nemá slúžiť ako návod a už vôbec sa nejdem rozpisovať prečo to tak a tak funguje. Na všetky tieto otázky nájdete odpovede na špeciálnych kurzoch, alebo sú Vám už súvislosti dávno známe...

Ďalšia časť sa bude zaoberať thorakálnou chrbticou - hrudnou a to od stavca th1 po th7.

Prajem Vám príjemné bádanie možno aj vo vlastnej duši :-)

Evka Kačková

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.