Naše stavce a naše pocity II.

17.12.2008Fit a v pohodeČítanie na 3 minúty
Naše stavce a naše pocity II.

Nielen dospelí, ale aj deti môžu mať zlú náladu. Keď niekedy chytím do ruky školskú tašku mojej dcéry, ani sa nedivím, že ju naozaj nemá vždy dobrú a že sa sťažuje na boľavý chrbátik.

Druhá časť článku o stavcoch, problémoch s nimi a našich pocitoch alebo zmenách nálad. Dnešná časť bude venovaná hrudnej časti - thorakálnej od Th1 - Th7. Rozdelenie hrudnej chrbtice na dve časti má svoj význam.

HRUDNÁ CHRBTICA Th1 - Th7

Th1: bolesti v oblasti ramenného pletenca a ruky až ku končekom prstov, bolesti v zátylku, ramene, tenisový lakeť, zápal šliach na predlaktí, bolesti predlaktia a ruky necitlivosť prstov, problémy s priedušnicou
V psychickej rovine je snaha preťažovať sa, všetko robiť sám, chýba dôvera v druhých a v schopnosti iných, neustále preceňovanie svojich síl.

Th2: zastupuje citlivú oblasť srdca, srdečné problémy, poruchy rytmu, vysoký krvný tlak (stavec je posunutý dovnútra), bolesti v hrudníku, koronárne cievy
V psychickej rovine úzkosť, ktorá bráni sa vyrovnať s niektorými udalosťami, môžu prísť nočné mory, človek je uzavretý, nedokáže byť láskavý, zdá sa byť bezcitný a bez radosti. Nevie prejavovať lásku ani náklonnosť a nevie ju ani príjimať, cíti sa nemilovaný a zastiera to chladným chovaním.

Th3: ovplyvňuje dych, bronchitída, zápal pohrudnice, zápal pľúc, hrudný kôš, potiaže s dýchaním, astma, chrípka, dráždivý kašel, priedušky, prsia, chronické potiaže spôsobuje stavec posunutý dovnútra
V psychickej rovine človek ustupuje, nechce nič pre seba, nemá žiadny vlastný názor, bojí sa nadýchnuť, bojí sa pripustiť, že by mohol mať pravdu.

Th4: potiaže so žlčníkom, bolesti žlčníka, žlčníkové kamene, žltačka, žlčové cesty, spánkové bolesti hlavy
V psychickej rovine zablokovanie tohto stavca vedie k zatrpknutosti a tvrdosti voči sebe samému. Človek nič nepustí von a trpí vnútorným hnevom (kypí v ňom žlč), nedokáže povedať, čo je dôvod jeho trápenia.

Th5: onemocnenia a poruchy pečene, chudokrvnosť, nízky krvný tlak, potiaže s krvným obehom, únava, artritída, slnečný pletenec, pásový opar
V psychickej rovine ide o zanedbávanie vlastných životných záujmov. Na jednej strane sa človek príliš mnoho stará o svoje okolie a na druhej strane to vedie k problémom s "vnútornym dieťaťom", človeka potom často sprevádza smútok a plač. Bojuje sám so sebou a tým, čo si vlastne praje sám pre seba.

Th6: problémy so žalúdkom, čkanie, poruchy trávenia, pálenie záhy, diabetes
V psychickej rovine sa jedná o potiaže so závislosťou ako takou, na čomkoľvek - alkohol, drogy, cigarety, láska, dieťa, rodina, práca, peniaze, túžby - čokoľvek, čo uspokojí závislosť.

Th7: opäť potiaže so žalúdkom a čkanie, dvanástorník a slinivka brušná
V psychickej rovine ako pri Th6.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.