Naše stavce a naše pocity IV.

8.3.2009Fit a v pohodeČítanie na 3 minúty
Naše stavce a naše pocity IV.

Posledný článok zo série článkov o stavcoch a nielen o nich. Táto časť sa zaoberá lumbálnou oblasťou, SI skĺbením a kostrčou.

Bedrová časť (lumbálna)

L1: črevné potiaže, poruchy prekrvenia hrubého čreva alebo črevného traktu vôbec, zápcha alebo hnačka
V psychickej rovine podobne ako pri Th12. Jedná sa o bojácnosť, problém vyrovnať sa s minulosťou, naviazanosť na rodičov, partnera, deti, zvieratá, domov, majetok, zamestnanie. Problémom je akýkoľvek začiatok. Zlé znášanie všetkého, čo naruší prirodzenú životnú stabilitu a rovnováhu. Dieťa začne strednú školu a pôjde na internát, manžel začne chodiť na týždňovky, preloženie v práci na inú pozíciu - všetko to nie sú až tak veľké zmeny, ako si človek pripúšťa.

L2: kŕčové žily, kolika, prekyslenie organizmu, potiaže so slepým črevom, brucho, stehná
V psychickej rovine sú to pocity paniky a kŕčovitého zovretia (leží mi to v žalúdku a mám z toho kŕče v žalúdku).

L3: tzv. ženský stavec: potiaže v klimaktériu či v tehotenstve, pohlavné orgány, pomoc pri neplodnosti, nemoci močových ciest, bolesti kolien
V psychickej rovine sa jedná o pocit chýbajúceho bezpečia.

L4: hlavne ischitické problémy, ústrel, bolesti sedacieho svalstva, dolné pánvové svalstvo, potiaže s prostatou, bolestivé alebo príliš časté močenie

L5: poruchy prekrvenia dolnej časti nôh a chodidiel (studené nohy a ruky), tvorba kŕčových žíl a opuchy dolných končatín, členky, konečník, bedrové kĺby
V psychickej rovine ide o nepochopenie postihnutého, ktorý sa sťahuje dovnútra.

Všeobecne platí, že 3 - 5 stavec lumbálnej oblasti zodpovedajú za sexuálnu aktivitu. Zablokovanie týchto stavcov môže priniesť problémy v tejto oblasti a táto potom vedie k vzniku abnormálneho zakrivenia v krízových oblastiach, hlavne L3, smerom dovnútra.

SI skĺbenie: prezradzuje ako človek nesie ,, bremeno života". Pokiaľ je táto oblasť zablokovaná, vychádzajú z nej ischiatické bolesti, bolesti v nohách a chodidlách, potiaže v podbrušku a chronická zápcha.

Kostrč: hemoroidy, svrbenie v oblasti konečníka, bolesti pri sedení, znecitlivenie v nohe
Mnoho ľudí ani netuší, že malo zlomenú kostrč a teda nevedia mnoho krát pochopiť, prečo majú problém v tejto oblasti. Treba si len pospomínať na rôzne pády, možno aj v detstve z bicykla.
V psychickej rovine človeku často chýba uzemnenie, príliš sa vznáša.

No a nakoniec ešte doplním v poslednom piatom článočku celkové súvislosti a vplyv svalovej disbalancie na pohybový systém nášho tela.

Evka Kačková

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 1

hampl stanislav

před 2 měsíci jsem pocítil bolest v oblasti pánevní, výrok lékařů si blokace skloubení, ullezu 50 m a musím si sednou, trvá to již více jak 2 měsíce, jsem z toho na nervy.

Viac