Neviete si vybrať masážny krém? Tieto patria k našim najpredávanejším

2.8.2021Velvesa odporúčaČítanie do 10 minút

Väčšina masérov dáva prednosť masážnym olejom, prípadne emulziám. Aké miesto majú teda masážne krémy v rámci masáže a kedy je vhodné ich použiť? Dnes vám predstavíme naše najpredávanejšie masážne krémy.

Všeobecne maséri vnímajú masážne krémy ako súčasť beauty procedúr, prípadne športovej masáže. Krátke masáže v rámci ošetrenia pokožky, anticelulitídneho programu, ako hydratácia a vyživenie po peelingu, tu všade nájdu miesto kozmetické masážne krémy.

Masážne krémy pre športovú masáž obyčajne obsahujú chladiace, prehrievajúce alebo regeneračné zložky. Rýchlo sa vstrebávajú, ale rovnako rýchlo nastupuje aj ich účinok. Pre použitie v teréne sú často praktickejšie ako masážny olej.

No existuje ešte jedna skupina špeciálnych, tzv. funkčných krémov, ktoré sú určené na ošetrenie bolestivých svalov a kĺbov. Účinnými látkami v nich bývajú metylsalicylát a mentol. A práve túto skupinu krémov určených pre masáž by žiadny masér nemal prehliadať.

Namman Muay

Za tajomným názvom sa skrýva funkčný krém priamo z Thajska s jednoduchým zložením, ale silným účinkom. Kto niekedy videl thajský box, asi vie, že športovci po tréningu alebo zápase v tejto športovej disciplíne sú samá modrina a pomliaždenina. Receptúra Muay krému vznikla pred viac ako 80timi rokmi práve na riešenie následkov ťažkých zápasov, ale aj ako krém na rozohriatie svalstva pred výkonom.

thajský regeneračný funkčný krém Namman Muay

Strongpower

Naša novinka v oblasti funkčných krémov. Strongpower sa pýši naozaj silným účinkom proti bolesti. Má podobné zloženie, účinky aj spôsob použitia ako Muay, je to jeho mladší európsky brat namiešaný na Slovensku a vyrábaný v Českej republike.

Funkčný krém proti bolesti Strongpower

Ak váhate, či dať krému Strongpower šancu, tak rozhodne áno. Ak máte overené účinky Muay, rozhodne nebudete sklamaní, skôr naopak. Aj my sme samozrejme Strongpower vyskúšali na sebe aj na svojej klientele a konštatujeme, že to je naozaj sila.

HEAD

Známa športová značka si nechala namiešať funkčné krémy podľa overenej receptúry – hrejivý, chladivý a regeneračný.

Funkčné športové krémy HEAD

Krémy HEAD testoval široký okruh našich známych, ktorí sa venujú športu – futbalisti, cyklisti, horskí turisti a vášniví záhradkári. Ohlasy boli veľmi kladné, krémy sú mimoriadne účinné a presne plnia označený účel – prehrievajú, chladia a regenerujú.

Ako najlepšie použiť funkčný krém?

V oblasti masáží môžete funkčný krém použiť pred masážou, resp. po mäkkých technikách pred nanesením masážneho prostriedku. Krém stačí aplikovať v malom množstve na najviac bolestivé miesta a jemne vmasírovať.

Druhý spôsob je natrieť funkčným krémom úplne na konci masáže na bolestivé miesta, kde ste roztláčali spazmy a uvoľňovali trigger-pointy. Podporíte tým regeneráciu tkaniva a stlmíte pocity bolesti. Klienti, ktorí vyskúšajú úľavu po použití niektorého z funkčných krémov, si ho radi zaobstarajú aj na doma.

Funkčný krém s metylsalycilátom a mentolom sa dá samozrejme používať i mimo masáže ako ktorýkoľvek iný krém proti bolesti – jemne votrieť na postihnuté miesto a nechať pôsobiť. Môžete očakávať 5-10 min pocit chladenia a následne intenzívny pocit prehriatia, ktorý trvá i niekoľko hodín. Výhodou je, že funkčné krémy oproti iným krémom určeným na bolesť neobsahujú analgetické látky.

Funkčný krém je aj praktickým darčekom pre každého seniora, ktorý trpí bolesťami pohybového aparátu. V staršom veku už i menšia námaha môže spôsobiť nepríjemné zatuhnutie svalov a bolestivosť, tkanivá sa dlhšie regenerujú. Je lepšie takéto ťažkosti najprv riešiť aplikáciou funkčného krému a nie hneď zvoliť lieky na bolesť.

Kozmetické krémy

Ako sme spomenuli v úvode, veľká skupina masážnych krémov je určená pre masáž a zároveň pre kozmetiku. Výborné ošetrujúce a vyživujúce vlastnosti dovoľujú použiť tieto výrobky aj pre bežné pestovanie pokožky a pleti.

Jedinou nevýhodou masážneho krému je, že sa pomerne rýchlo vstrebáva do pokožky. Na rozdiel od masážneho oleja ale krém nie je taký mastný, nenecháva film na pokožke a jeho zvyšky po masáži sa dajú v prípade potreby jednoducho zmyť vodou.

Krémy sú vhodné aj pre klientov s veľmi suchou pokožkou, ktorá potrebuje výživu a hydratáciu, na krátkodobé a športové masáže.

U nás najobľúbenejšie

A ktoré kozmetické masážne krémy sa na velvesa.sk tešia najväčšej popularite?

Masážny krém s olejom z hroznových jadier

Veľmi príjemná vôňa v kombinácii s olejom z hroznových jadierok. Žiadny div, že tento masážny krém je najpredávanejším vo svojej kategórii. Po použití sľubuje hydratovanú, hodvábnu a spevnenú pokožku, pretože pomáha regenerovať vlákna kolagénu.

Masážny krém je vhodný na masáž aj pre kozmetiku

Mentolovo-gáfrový masážny krém

Osviežujúci krém s chladivým účinkom vďaka gáfru, mentolu a mätovému oleju. Mimoriadne vhodný na masáž nôh a chodidiel.

Univerzálny masážny krém s vôňou pomaranča a škorice

Toto je pravý pôžitok pre telo aj myseľ. Vôňa pomaranča s jemným pikantným nádychom škorice úplne opantáva zmysly a prirodzene vykúzli úsmev na tvári nielen masírovanému, ale aj masérovi. Bonusom je jemná pokožka po použití krému.

Paprikový krém

Najobľúbenejší člen z rodiny krémov a gélov na ošetrenie celulitídy. Obsah kapsaicínu zaisťuje silné prekrvenie tkaniva a rozbehnutie cievneho a lymfatického systému. Pravidelná aplikácia krému na problémové partie tela pomáha pri ich tvarovaní a zoštíhlení.

A aké skúsenosti máte s funkčnými a kozmetickými krémami vy? Podeľte sa o ne v komentároch.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.