Očista sa začína na jar

1.3.2010Fit a v pohodeČítanie na 5 minút
Očista sa začína na jar

Jar a leto sú ideálne obdobia na vyčistenie cievneho systému.

Srdce bude lepšie pracovať, upraví sa stav kŕčových žíl a závislých od počasia prestane bolievať hlava. Stojí za to získať s prebúdzajúcou sa prírodou nový životný pocit! 

Aký význam má pre organizmus očista cievneho systému? Obrovský! Zníži sa riziko mozgovej príhody a srdcového infarktu. Ustúpi alebo celkom zmizne ateroskleróza. Zlepší sa stav chorých na ischemickú chorobu srdca. Znormalizuje sa zvýšený krvný tlak. Upraví sa stav kŕčových žíl. Prestanú bolesti hlavy u meteosenzitívnych ľudí pri zmenách počasia. Ak dodržíte navrhovanú kúru, pomôže vám to aj pri iných neduhoch, ako sú dna, cukrovka, choroby tráviaceho ústrojenstva. Uvážte teda, či nestojí za to získať s novou jarou aj nový životný pocit!

Nejde to od večera do rána!

Vyčistenie cievneho systému nie je krátkodobou záležitosťou, pretože cievy si zanášame celé roky. Takže kúru, ak ju tak môžeme nazvať, treba dodržiavať aspoň mesiac, najlepšie však i celé leto, keď máme dosť čerstvej zeleniny a pestré možnosti pohybovej aktivity. Postupujeme takto: Večer užijeme kapsulu extraktu z palmy yucca, ktorú bežne dostať v lekárni, a zapijeme vodou. V extrakte sa nachádzajú saponíny, ktoré majú na cievne steny čistiaci účinok. Cez noc sa účinné látky dostanú do krvného obehu a budú mať dostatok času na pôsobenie a rozpúšťanie vápenatých usadenín v cievach. Ráno potom vypijeme približne pol litra čaju a zo desať minút zľahka klušeme a poskakujeme znožmo. Ide o to, aby srdcový sval začal rýchlejšie pracovať, čím sa zvýši prečerpávanie krvi a zrýchli sa vylučovanie škodlivých látok z tela. Takýto ľahký poklus robíme niekoľkokrát denne a ak máme čo len trochu možnosť, venujeme sa v priebehu dňa ľahkej športovej aktivite. Pohyb urýchli vylučovanie nahromadených škodlivín, a preto má veľký význam. Keďže nejde o nič náročné, nemusí sa ho báť ani stredná a staršia generácia. Predpoludním jeme iba čerstvé ovocie a počas dňa treba vypiť dva a pol až tri litre bylinkových čajov, minerálnej vody a ovocného koktailu. Najlepšie je každú hodinu vypiť dva decilitre tekutín. Pod ovocným koktailom myslíme zmes ovocia a práškového sójového mlieka.

Pripravíme si ho takto: Do mixéra dáme šálku ovocia v objeme asi tri decilitre, šesť polievkových lyžíc práškového sójového mlieka, niekoľko lyžíc nerafinovaného hnedého cukru, prípadne umelého sladidla u diabetikov, a dva decilitre studenej vody. Zmes rozmixujeme na kašu a za stáleho miešania pridáme ešte vodu. Získame tak vyše litra koktailu, ktorý popíjame v priebehu dňa, zvyšok skladujeme v chladničke. Na koktail používame čerstvé sezónne ovocie. Ak v kúre pokračujeme i cez leto, voľme si najmä čierne ríbezle, zrelé marhule, maliny, černice, zrelé broskyne, ktoré majú zvlášť priaznivý účinok na srdcovo-cievny systém. Pomáhajú však aj jablká, jahody, melóny i dyne, ananás, figy, hrozno. Koktail necedíme, šupky z ovocia majú výborný účinok na čistenie črevných stien.

ŽIVA krv

ŽIVA krv

39,00 €

Netradičný obed aj pre zamestnaných.

Na obed si pripravíme misku cereálií, do ktorej dáme po štyri polievkové lyžice ovsených, ražných a pšeničných vločiek, tri lyžice jemných jačmenných krúp, dve lyžice sušených hrozienok, tri lyžice sušeného sójového mlieka a jednu lyžicu nerafinovaného hnedého cukru, tú však možno vynechať. Pacienti s kŕčovými žilami si pridajú ešte pohánkovú múku alebo pohánku. Premiešanú zmes zalejeme horúcou vodou a necháme pol hodiny odstáť. Potom môžeme konzumovať. Liečebnú kúru hravo zvládneme aj pri plnom zamestnaní. Tekutiny i obed si pripravíme vopred a prinesieme so sebou.

Zeleninová večera.

Večeru si už chystáme doma, a preto môžeme popustiť uzdu fantázii. Urobíme si šalát zo surovej zeleniny alebo ju uvaríme, či podusíme. Na srdce a cievy blahodarne vplýva najmä mrkva, cuketa, baklažán, tekvica, artičoka, do jedálneho lístka však zaraďujeme všetky dostupné druhy. Počas liečby vynecháme zo stravy mäso a mäsové výrobky, hádam okrem rýb, a nejeme mastné jedlá ani živočíšne tuky vrátane mlieka. Základom stravy budú teda obilniny, ovocie, zeleninové jedlá, sójové výrobky, ako syr, mlieko, plátky. Sója je vyslovene protisklerotická potravina a rovnako všetky výrobky z nej. Taký istý účinok má aj cícer. Odporúčam tento diétny režim doplniť o tobolku lecitínu a tobolku oleja z morských rýb, ktorý obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Ak nám to okolnosti dovolia, namiesto bylinkových čajov si môžeme pripraviť takzvaný zelený nápoj. Vezmeme dve až tri hrste čerstvých liečivých rastlín, ako skorocel, púpava, žihľava, rebríček a podobne, rozmixujeme ich a dolejeme na dva litre vody. Necháme stáť osem hodín, potom scedíme, dáme do chladničky a pijeme v priebehu dňa. Táto liečba radikálne vyčistí srdcovo-cievny systém, a preto by bolo obrovskou chybou vrátiť sa po jej absolvovaní k starým stravovacím návykom a znova si cievny systém zanášať.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 1

Mária

Článok ma veľmi zaujal. Urobila som si poznámky a zatúžila som očistiť si organizmus spôsobom, ktorý je uvedený v článku. Ďakujem , ďakujem, ďakujem!

Viac