Produkt mesiaca: Vákuové banky miniset 6ks

9.4.2024Velvesa odporúčaČítanie na 2 minúty

Plastové banky sú u masérov stále viac obľúbené. Najčastejšie ich využívajú mobilní maséri alebo terapeuti, ktorí z rôznych dôvodov masírujú mimo svoj salón, na firemných akciách, športových podujatiach alebo u známych. Hodia sa aj na bankovanie samého seba, detí alebo citlivých osôb.

Minisada plastových baniek s pumpičkou

Bankovanie a jeho prínosy

Bankovanie je veľmi stará terapia. Kedysi sa pri nej využívali napríklad byvolie rohy alebo hlinené misky. Dnes máme na výber banky z rôznych materiálov, bankovanie samotné má ale stále tie isté benefity, dvíha podtlakom nielen kožu a podkožie, ale uvoľňuje aj obaly svalstva, fascie.

To pomáha nielen uvoľniť svaly a spazmy v nich, zároveň banky zbavujú telo bolesti a stuhnutia a dovoľujú mu voľne sa pohybovať. Bankovanie tiež zlepšuje cirkuláciu krvi a prietok lymfy, čím sa dosiahne zlepšenie stavu pri celulitíde a celkovo omladenie pokožky.

Prečo vákuové banky?

Klasikou bankovania sú sklenené banky, či už odolnejšie hrubostenné alebo jemnejšie tenkostenné. No plastové banky predsa len majú oproti skleným niekoľko výhod:

  • sú ľahké, ľahko sa prenášajú,
  • nie sú také krehké ako sklenené banky,
  • dá sa nimi vytvoriť podtlak presne na mieru,
  • hodia sa do priestorov, kde je problematické použitie ohňa,
  • používajú sa u detí a citlivejších osôb.

Stačí minisada na bankovanie?

V našej minisade nájdete 6 kusov plastových baniek v šiestich priemeroch do 22 po 60 mm, pumpičku a 4 magnetické nadstavce.

S takým malým setom sa isto nedá urobiť celá zostava klasického bankovania. No miniset sa hodí na kombinované masáže, keď zistíte, že po klasickej masáži nie je svalstvo uvoľnené tak, ako by ste si želali. Vtedy môžete vybrať banku vhodnej veľkosti a priložiť ju lokálne na problematickú oblasť.

Ak ste ešte s plastovými bankami nepracovali a chcete si to vyskúšať, miniset je vhodná voľba s malou investíciou.

A nakoniec, miniset je obľúbený u skúsených terapeutov na doplnenie či rozšírenie sady baniek a aj preto, že obsahuje tiež pumpičku, ktorá sa hodí na doma alebo na cesty.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.