Profesionalita a bohaté vedomosti. Má 25 rokov a takto ho hodnotia klienti.

19.10.2021Život maséraČítanie na 5 minút

Aynur Rumenov má korene v Turecku a Bulharsku, rozpráva štyrmi jazykmi a napriek pomerne mladému veku má s masírovaním bohaté skúsenosti. Najviac sa venuje terapeutickej masáži. Čo to je a kde sa naučil takto masírovať? Prečítajte si.

Aynur Rumenov
Zdroj: archív Aynur Rumenov

Ahoj Aynur, predstavíš sa trošku našim čitateľom? Máš nezvyčajné meno, začnime tým. Odkiaľ pochádzaš?

Pochádzam z Bulharska, ale mám aj turecké korene. Otec je pôvodom z Turecka, mama je Bulharka a stretli sa v Bulharsku, kde som sa narodil.

A ako si sa dostal na Slovensko?

Otec tu pracuje. Prišiel som sem, zapáčilo sa mi a tak som tu ostal.

Ako si sa dostal k masážam?

K masírovaniu ma dostal môj strýko. Je masérom v Istanbule.

Najprv som robil rôzne brigády. Ale časom ma to omrzelo, mal som asi 16 rokov a išiel som na leto za rodinou do Turecka.

Strýko má svoju masérňu a volal ma, poď to vyskúšať! Ukázal mi masérske techniky, začalo ma to baviť, pomáhal som mu pri mobilných masážach. A neskôr, keď už mi viac dôveroval, mi zveril aj masáže v jeho salónoch. A takto to začalo.

Strýko bol ten, kto mi ukázal ten správny smer, ako sa stať čo najlepším masérom a o to sa aj neustále snažím.

A chodíš do Turecka doteraz?

No, kvôli korone som nebol. Ale inak každé leto mesiac a pol až dva trávim tam. Masírujem a aj si oddýchnem.

Momentálne pracuješ ako mobilný masér. Pracoval si aj v masážnom salóne? V čom je táto práca iná?

Pracoval som vo viacerých salónoch v Turecku a na Slovensku. Mobilným masérom som sa stal kvôli tomu, aby som mohol na Slovensku poskytnúť službu, ktorá tu nie je taká populárna.

Mobilný masér je masér, ktorý poskytne klientom väčšie pohodlie a môže si ho dovoliť viac ľudí. Nie každý má čas behať po salónoch, ale každý si veľmi rád zavolá domov maséra, predsa masáže v pohodlí domova sú najlepšie.

Ako ťa tvoja klientela nájde? Spoliehaš sa iba na odporúčania?

Áno, nájdu ma cez spokojnosť Ale mám aj FB stránku Aynur masáže a snažím sa tam raz za čas aj niečo pridať. Napríklad prečo piť vodu alebo ako spať a také veci.

Keď som mal viac času, snažil som sa prispievať aj na fóra, ale teraz som veľmi vyťažený.

Aké masáže robíš? Na čo sa sústreďuješ?

Ponúkam terapeutické masáže, masáže pre športovcov a klasickú relaxačnú masáž. Ale najviac sa sústreďujem na terapeutickú masáž.

Priblíž nám viac, čo je to terapeutická masáž? Ako vyzerá v tvojom podaní?

Na Slovensku pojem terapeutická masáž neexistuje, ale v Turecku áno. Tam môže terapeutický masér pracovať aj v zdravotníckych zariadeniach. Takže využívam vo svojej praxi skúsenosti z Turecka.

Absolvoval som kurzy, ktoré tu nenájdete, napríklad ako pripraviť telo na masáž, spúšťové body a spazmy a mnohé iné. Aj pri mobilných masážach zapájam bankovanie, používam ale gumené banky. Sklo je síce najlepšie, ale na prenášanie náročné.

Kombinujem viacero masážnych techník. Vždy je to individuálne. Každé telo je iné, dokonca naša pravá a ľavá strana je iná, lebo ich inak zaťažujeme. Takže vždy robím masáž iným spôsobom, nikdy nie je rovnaká.

Najprv si urobím diagnostiku tela, zistím problémy, pýtam sa, kde človek pracuje, aké mal úrazy, zdravotné problémy, aby som náhodou neublížil. Takto postupujem. Masírovaním spoznávam telo a hlavné problémy klienta.

Ľudia v recenziách na mojej stránke niekedy popisujú, aký mali dojem z masáže, dá sa to tam prečítať.

Máš nejakú konkrétnu masáž či klientov, na ktorých rád spomínaš?

Raz mi volalo neznáme číslo. Pani ma poprosila, či by som nemohol súrne prísť k jej manželovi, že ho veľmi bolí chrbát.

Vysvitlo, že pán je pôvodom Turek. Bol aj u lekára, ale bolesti neprestali. Ku mne mal dôveru, keď počul, že som sa učil masírovať v Turecku a prihovoril som sa mu po turecky

Čo ti pomáha odbúrať stres, ako relaxuješ, ako sa staráš o seba?

Hranie hier Mám veľmi rád tanky. Občas vypnem telefón a zahrám sa. Relaxom je pre mňa aj čas strávený s mojím psíkom, s priateľmi.

Ale doobeda chodievam do špeciálnej školy, robím asistenta deťom s poruchami autistického spektra. To je zase iná forma pomoci. A keď som už veľmi vyčerpaný, idem si zabehať.

Máš masérske plány do budúcnosti?

Teraz som začal štúdium fyzioterapie v Trnave na Univerzite sv. Cyrila a Metoda, aby som ľuďom vedel ponúknuť ešte viac. A samozrejme, časom si chcem otvoriť nejaký salón.

Chcel by som aj niekoho naučiť masírovať niečo podobné ako ja, dať mu časť zo seba a nechať ho v tom pokračovať. Aby po mne prebral mobilné masáže. Alebo si časom zobrať zamestnancov a udržať aj jedno, aj druhé. Nejako to vymyslím.

Aynur, ty si naším stálym zákazníkom. Aj tento rozhovor robíme v priestoroch firmy. Ako sa ti páči e-shop velvesa? A kľudne povedz plus aj mínus

Tak to neviem, mínus nevidím Dostávam to, čo chcem a dostávam to za dobré ceny. Som spokojný.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.