Pýtame sa masérov: Ako si spomínate na najvtipnejšie momenty vašej masérskej kariéry?

14.1.2021Život maséraČítanie na 3 minúty

Je masírovanie iba vážna práca, alebo sa pri nej dajú zažiť aj vtipné momenty? Máte nejakú príhodu z masírovania, ktorá vás pobavila či zaskočila? Práve to sme sa opýtali niekoľkých masériek a masérov. Pobavte sa spolu s nami na ich odpovediach.

vtipne momenty maserov obrazok

V záujme zachovania diskrétnosti sme nezverejnili celé mená respondentov.

Aneta

Prišiel mi klient na celotelovú masáž. Zaviedla som ho do masérne, ukázala som mu priestor na prezlečenie a lehátko a hovorím: „Nech sa páči, nachystajte sa.“ No bola som prekvapená, keď som o minútku prišla a našla ho ležať na masérskom stole v kraťasoch, tričku, ponožkách a... obutého v teniskách!

Hana

Celotelová masáž. Končila som hlavou a ušami, no ako vždy. Klient vyzeral tak spokojne, ale aj akosi... čo ja viem... zasnene. Obliekol sa, zaplatil, poďakoval, vo dverách sa však zvrtol na päte a hovorí mi rozhodným hlasom: „Máte čas? Ja chcem tie UŠI ešte raz!“

Petronela

Vysvetlila som klientovi, ako má dýchať pri trakcii krku a že budeme s výdychom tlačiť hlavu na hrudník a išli sme na to. Hovorím: „Nádych a povedzte koľko.“ A on na to: „Koooooľkooooo...“ Pochopil to doslovne.

Michal

Pýtam sa klientky, či by nechcela nabudúce vyskúšať lávové kamene. Pozerá na mňa prekvapene: „To je čo za masáž? O ,hlavových‛ kameňoch som ešte nepočula.“

Anna

Klientka prišla na indickú antistresovú masáž hlavy, pretože jej to odporúčali pri problémoch s vlasmi. Pozerám – na hlave krásna hriva – akože čo? Aké problémy s vlasmi? Jemne som prehrnula vlásky a čosi sa mi nezdalo. Vtom klientka hovorí: „Aha, vidíte, dám si to dole.“ A zložila si parochňu.

Ľubka

Jeden starší pán mal pri masáži veľmi nepokojné a „prítulné“ ruky. Viete ako, ja som dosť rázna, takže mu hovorím: „Milý pane, takú masáž, ako mi tu rukami naznačujete, poskytujú o 100 metrov ďalej a je o niekoľko 100 eur drahšia. Chcete ísť radšej tam?“ A domasírovalo sa v kľude a v pohode.

Broňa

Mám historky technického charakteru. Klient si vyžiadal hodinovú masáž a vyslovene chcel iba nohy. Prišla som, odkryjem uterák, no a pán mal spodnú bielizeň dlhú až po kolená.

Alebo som ponúkla klientke jednorazovú spodnú bielizeň. Hovorím: „Máme čierne pánske tangá a biele dámske nohavičky.“ Pani zvolila kombináciu čierne tangá dole a doteraz nechápeme ako, ale nohavičky napasovala namiesto podprsenky.

Janka

„Nech sa páči, ľahnite si na lehátko, prikryte sa uterákom a ja hneď prídem.“ Ukázala som klientovi uterák, ktorý ležal na lehátku. No a našla som ho síce prikrytého uterákom, ale aj plachtou! Vliezol si pod plachtu pripravenú na lehátku na ležanie.

Adam

Písala mi klientka, či môže platiť iným spôsobom. Hovorím áno, nie je problém, máme terminál na platbu kartou. Klientka odpísala, že myslela ešte inak... Premýšľam, odpisujem: „Je to síce nezvyklé, ale v krajnom prípade môžeme zobrať aj stravné lístky.“ Tak si asi pomyslela, že som nechápavý a najlepšie bude napísať to polopatisticky. Samozrejme, že som vedel, aký spôsob platby má na mysli. No odmietol som a klientka sa ku mne už nikdy neobjednala.

A čo vy a vaše vtipné masérske zážitky? Podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 2

O

Moj vtipny moment nastal az po masazi ked isiel klient platit. Zohla som sa po penazenku a v tom "chraps". Zacitila som prievan v rozkroku. Rohtrhli sa mi kratasy rovno medzi nohami.

Viac

Martin

Priateľka s kamarátkou si po absolvovaní preškolenia - masérskeho kurzu prenajali priestor na masáž. Pomáhal som so zariaďovaním, a keď bolo všetko na správnom mieste priateľka hovorí "Urobíme ti masáž, dobre?" Tak fajn, idem sa osprchovať... Obzeráme sa dookola, a sprchovací kút nikde. Voláme prenajímateľa, chlap príde, odsunie bokom dvere ako na skrini a aha... Rehoceme sa na tom ešte dnes, a to je dobrých 15 rokov.

Viac