Rolfing

4.12.2009Fit a v pohodeČítanie na 1 minútu
Rolfing

Rolfing je meno pre systém telesných manipulácií, ktorý má pôvod v biochémii a vynašla ho doktorka Ida Rolf, Phd.

Doktorka Rolfová mala dieťa so zdravotnými problémami a hľadala riešenie, mimo konvenčných metód, ako ho vyliečiť. Začala pracovať s dieťaťom svojimi vlastnými rukami a s veľkou mierou úspešnosti a zistila, že prácou so spojivovými tkanivami tela môže uviesť jeho telo do rovnovážnejšieho tvaru a zoskupenia, a k jednoduchšiemu pohybovaniu sa.

Toto sa rozvinulo prácou na priateľoch, na priateľoch týchto priateľov, až kým nemala reputáciu doktorky schopnej „fixovať“ veci v ľudskom tele.

Rolfing je spôsob práce s fasciou (pozn. prekl.: fascia je neprerušená trojrozmerná sieť spojivového tkaniva, ktorá sa rozkladá od hlavy po päty, odpredu dozadu, od vnútra do von), ktorá udržiava rovnováhu tela v gravitačnom poli.

Vyjadrené najjednoduchšou formou, rolfisti pracujú s telom ako so systémom vnútorne súvisiacich segmentov tak, aby upravili tieto segmenty do správneho postavenia vo vertikálnej a horizontálnej sieti gravitačnej sily.

Tak napríklad, Rolfová bude určovať posunutie a naklonenie panvy a jej vzťahu ku každej nohe tak, aby dosiahla ich lepšie vzájomné vertikálne a horizontálne vyváženie, zatiaľ čo pracuje so segmentmi celého tela, takže telo je prinútené viac vyvažovať, než sa napínať.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.