ŽIVA – inovatívna liečba pijavicami pre modernú dobu

26.3.2020Velvesa odporúčaČítanie do 10 minút

Pijavica lekárska v kapsule?

Pijavica lekárska a jej pozitívne účinky pre zdravie človeka sú známe stáročia. Už v starom Egypte vtedajší lekári poznali a využívali pijavice a to bolo 2500 rokov pred naším letopočtom. Toto pre niekoho nie veľmi sympatické zvieratko nezostalo nepovšimnuté ani modernou lekárskou vedou. Terapia pijavicami lekárskymi (hirudoterapia) má aj dnes pevné miesto medzi alternatívnymi formami liečby ťažkostí a ochorení nielen ľudského organizmu, ale úspešne preniká aj do veterinárneho lekárstva.

Slinné žľazy pijavice obsahujú viac ako 150 druhov bioaktívnych látok. Toto zvieratko nám síce doslova pije krv, ale na oplátku poskytuje čisto prírodný koktail, ktorý pomáha nielen v prípade kŕčových žíl, ale pri celej palete ochorení.

Ktoré druhy problémov teda pomáha pijavica riešiť?

  • všetky srdcovo-cievne ochorenia
  • významné zlepšenie vlastností krvi
  • spazmy, kŕče, stuhnuté svalstvo a to aj v hlbokých vrstvách (vzpriamovače chrbtice)
  • zápaly šliach a svalov
  • seknutia, aj akútne
  • problémy a autoimunitné ochorenia
  • regenerácia tkanív a rán po úrazoch
  • zlepšenie prekrvenia a zásobenia tkanív kyslíkom
  • dýchavičnosť, únava
  • zlepšenie kondície a možnosť zvyšovať zaťaženie pri športe, rýchlejšie spracovanie laktátu

Čo však v prípade, keď človek, ktorému by hirudoterapia mohla významne pomôcť zlepšiť zdravotný stav, ju nemôže absolvovať? Práve táto otázka trápila Radka Legáta, priekopníka hirudoterapie na Slovensku a v Čechách. Liečba pijavicami pracuje s dvoma živými organizmami – pijavicou na jednej strane a človekom na strane druhej. Niektorí ľudia cítia voči týmto malým tvorom odpor alebo strach, iným telo nedovolí prisatie takého počtu pijavíc v takých intervaloch, aby bol terapeutický účinok uspokojujúci, ďalší nemajú čas a priestor, ktorý terapia vyžaduje.

Radko Legát sa liečbe pijavicou lekárskou venuje viac ako 18 rokov. Ako to už býva, sám trpel zdravotnými problémami, ktoré mu pomohli vyriešiť práve tieto záhadné tvorčeky. Dlhoročné skúsenosti vyústili po niekoľkých rokoch testovania do produktovej rady s názvom ŽIVA.

ŽIVA je doplnok výživy z čisto prírodných surovín vyskladaný tak, aby do čo najväčšej miery suploval účinky hirudoterapie. Hovorí sa mu aj "pijavica lekárska v kapsule", aj keď samozrejme nie je 100% náhradou všetkých bioaktívnych látok pijavice. ŽIVA pokryje viac ako 70% vlastností bioaktívnych látok produkovaných pijavicou lekárskou pri hirudoterapii. V jednotlivých produktoch ŽIVA nájdete diosmin, nattokinázu, bromelaín, hesperidín, bioflavonoidy, OPC (proantokyanidíny), rutín, papaín, eskulín, lipázu, extrakt komonice lekárskej, MSM, kurkumín, vitamíny C a B2, meď, kyselinu listovú a iné prírodné bioaktívne látky v presne namiešaných dávkach bez zbytočných aditív, spojív a chemických konzervantov.

ziva obrazok

ŽIVA sa môže používať samostatne alebo aj ako doplnok terapie pijavicami. Prináša výhody hirudoterapie pre každého – čisto prírodné výťažky nakombinované do piatich produktov s vynikajúcimi a overenými účinkami v rôznych oblastiach ľudského zdravia.

ŽIVA komplex sa môže používať samostatne ako náhrada za terapiu pijavicami, ale aj kombinovať priamo s pijavicami, kedy urýchli efekt terapie, zlepší hojenie raniek a znižuje alergické reakcie po zahryznutí. Doplnok je odporúčaný pri akútnych aj chronických zápaloch bakteriálneho aj vírusového pôvodu, srdcovo-cievnych ochoreniach, autoimunitných poruchách ako je atopický ekzém, psoriáza, dna, pri zápaloch kĺbov, pri zlom hojení rán, migréne a bolestiach hlavy, neurologických ťažkostiach, opuchoch po úrazoch, problémoch s krvou a pečeňou.

ŽIVA bakterial je špecifický mix bioaktívnych výťažkov s dôrazom na antimikrobiálne účinky pre ochranu pred infekciami, plesňami, mykózami, baktériami, či vírusmi. Pomáha pri spomaľovaní až zastavení infekcií, upravuje funkciu čriev, prospieva pri Crohnovej chorobe, výrazne ovplyvňuje voľné radikály a oxidatívny stres, čím potláča aktivitu patogénov v tele, pôsobí aj ako antiparazitikum.

ŽIVA cievy ocenia všetci, ktorí majú akékoľvek problémy s cievami, najčastejšie ide o kŕčové žily, krehké cievky a obmedzenú mikrocirkuláciu, čo môže spolu s obmedzeným pohybom lymfy spôsobiť opuchy a pocit ťažkých nôh. Pomáha riešiť hemoroidy, zápaly na stenách ciev, slabú elasticitu stien ciev, potrombotické stavy a celkovo regeneruje krvné aj lymfatické cievy.

ŽIVA krvsilné preventívne účinky srdcovo-cievnych ochorení a mozgovej mŕtvice. Zabraňuje zrážaniu krvi a tým vytváraniu nebezpečných krvných zrazenín. Stimuluje tvorbu protizápalových látok (prostaglandínov), podieľa sa na regulácií krvného tlaku, znižuje LDL cholesterol, zlepšuje viskozitu krvi, ovplyvňuje žilovú nedostatočnosť, posttrombotický syndróm a vplýva aj na erekciu a potenciu.

ŽIVA regena je regeneračný komplex vhodný na podporu hojenia poškodených tkanív a rán a porušenej kože. Pomôže pri reumatoidnej artritíde, zmierňuje vplyv voľných radikálov a oxidatívneho stresu na tkanivá. Zabraňuje rozširovaniu zápalu, rozkladá a vstrebáva poškodené tkanivo.

Všetky formy ŽIVA sa plnia do kapsuly z rastlinnej želatíny. Obsah kapsuly je možné rozmiešať v kozmetickom kréme alebo pripraviť ako tinktúru.

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula denne pri jedle, ak chcete kombinovať viacero produktov, vyberte si tri z nich a užívajte maximálne 4 kapsuly denne. Porada s lekárom sa odporúča, ak ste tehotná alebo dojčíte. Pri užívaní liekov na zriedenie krvi, precitlivenosti alebo alergii na niektorú zložku alebo produkt prestaňte prípravok užívať a poraďte sa svojim lekárom.

Tak čo, vybrali ste si? My veríme, že príroda má liek na každý náš neduh a že popri konvenčnej medicíne je dobré obracať sa aj na stáročiami overené a modernou vedou potvrdené liečivé účinky z prírodných zdrojov. A koho by hirudoterapia zaujala a chcel by sa o nej dozvedieť oveľa viac, môže tak urobiť v knihe Pijavica lekárska – hirudoterapia pre zdravie od Radka Legáta. Buďte zdraví.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.