Ako používať lávové kamene?

6.5.2015NapredovanieČítanie na 3 minúty

Masáž lávovými kameňmi prináša jedinečný zážitok. Niet divu, že je označovaná ako kráľovná masáží a je vyhľadávaná aj ako súčasť rôznych wellness procedúr. Teplo z nahriatych lávových kameňov pôsobí hĺbkovo a prináša komplexné uvoľnenie.

Ako používať lávové kamene?

Ako pôsobí masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi odstraňuje svalové stuhnutie a spazmy, teplo prenikajúce do hĺbky má vplyv na zlepšenie a stimuláciu krvného obehu, odbúranie stresu a porúch spánku.

Táto masáž má tiež veľmi pozitívny účinok na koncentráciu, myseľ a v neposlednom rade na regeneráciu natiahnutých svalov. Intenzívna relaxácia a odpočinok vďaka lávovým kameňom znamená úplnú spokojnosť klientov.

Kvalitná výbava ako základ

K tomu ale nestačia len šikovné ruky maséra. Dokonalý pôžitok možno klientom poskytnúť len s kvalitnou a spoľahlivou výbavou.

Lávové kamene nie sú len tak hocijaké kamene, ktoré by si človek mohol jednoducho nazbierať niekde pri rieke. Ich hladké a príjemné štruktúry, vynikajúce tepelno-akumulačné vlastnosti a jedinečný vzhľad je daný ich sopečným pôvodom.

Ide väčšinou o čadičové kamene, ktoré sú prírodne obrúsené a zozbierané na plážach oceánu, prípadne sú väčšie kusy čadičovej lávy opracované do rôznych tvarov. Lávové kamene majú najčastejšie charakteristickú čiernu farbu, ale vďaka prímesiam rôznych minerálov môžu mať aj tóny šedej alebo zelenej farby.

Lávové kamene sa zbierajú, resp. opracovávajú do rozličných veľkostí a tvarov. Profesionálni maséri a wellness terapeuti vo svojej sade lávových kameňov obyčajne majú aj kamene pod krk, kríže, chrbát, nohy, tvár či spúšťacie body. Súčasťou veľkých profesionálnych setov sú tiež medziprstové, spinálne alebo čakrové kamene. Kompletná výbava umožňuje vykonanie niekoľkých druhov masáže lávovými kameňmi a zvyšuje pestrosť ponúkaných služieb.

Masáž lávovými kameňmi je založená na tepelnom efekte, ktorý uvoľňuje tkanivo do hĺbky a masérskej technike, ktorá tiež prispieva k celkovému výsledku. Kamene sa ale nenahrejú samé.

Požadovanú teplotu kameňov pred masážou je možné dosiahnuť ohrievaním vo vode pomocou ohrievačov. Ohrievače sú zložené z vnútornej nádoby na ohrev, pokrievky a tela prístroja s digitálnym regulátorom teploty, ktorý ukazuje nastavenú teplotu ohrevu a aj aktuálnu teplotu v nádobe ohrievača.

K ohrievačom lávových kameňov patria lyžice, drevené varešky alebo kliešte, ktorými je možné kamene vytiahnuť elegantným spôsobom.

K masáži horúcimi lávovými kameňmi možno pridať ešte procedúru spojenú s chladivými mramorovými kameňmi. Tie sa podieľajú na zlepšovaní imunitného systému a odolnosti organizmu.

Kvalitné vybavenie zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť, ktorá šetrí čas i peniaze. Klienti, ktorým je poskytnutá perfektná starostlivosť, sú najlepšou reklamou a preto sa investícia do masérskych potrieb a vybavenia oplatí.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.