Lávové kamene a ohrievače

Masáž horúcimi lávovými kameňmi alebo aj Hot stones masáž je jednou z najluxusnejších a najvyhľadávanejších masáží.

Táto procedúra je príjemná aj pre maséra, pre ktorého sú ruky najdôležitejším pracovným nástrojom a bývajú často unavené. Pri masáži lávovými kameňmi nie je potrebné vyvíjať nadmerný tlak a teplo z kameňov dobre prehreje a uvoľní nielen svalstvo klienta, ale aj ruky maséra.

Lávové kamene Lipt® predávame vo viacerých setoch. Líšia sa počtom aj veľkosťami lávových kameňov, ktoré sú súčasťou setu.

Lávové kamene Lipt® sú opracované do rôznych veľkostí. V jednom sete nájdete rôzne veľkosti lávových kameňov, aby sa s nimi dali masírovať menšie aj väčšie časti tela. Vďaka opracovaniu sa s lávovými kameňmi Lipt® dobre pracuje, terapeut má vždy v rukách dvojicu rovnako veľkých a rovnako tvarovaných kameňov. Súčasťou veľkej sady lávových kameňov sú aj biele mramorové kamene vhodné na studenú masáž alebo na striedavú masáž nahriatymi a schladenými kameňmi, tzv. cievnu gymnastiku, ktorá výborne prekrvuje kožu. Vo veľkej sade tiež nájdete čakrové kamene, ktoré podľa farby prislúchajú k jednotlivým čakrám a môžu sa použiť ako doplnok terapie.

Sady lávových kameňov ponúkame aj v praktických drevených krabičkách, v ktorých si môžete svoju sadu skladovať.

Tvarované lávové kamene sa hodia na detailnú prácu hlbšie do svalov a na ošetrenie spúšťových bodov. V ponuke nájdete tvary ako tyčinka, hríbik, klinec a alebo gua sha platničku z lávového kameňa.

V našej ponuke nájdete aj čadičové lávové kamene obrúsené oceánom a zbierané na plážach Južnej Ameriky. Tvar a veľkosť kameňov v jednotlivých setoch sa môže mierne líšiť. Čaro prírodne opracovaných lávových kameňov je práve v ich rozmanitých tvaroch.

Ohrievače na lávové kamene

Sú elektrické prístroje, ktoré majú väčšinou dve časti. Samotné telo prístroja sa nahrieva a vanička vnútri je určená na ohrev lávových kameňov vo vodnom kúpeli. Pri ohrievačoch vybavených digitálnym displejom zobrazuje prístroj informáciu o nastavenej teplote a o aktuálnej teplote v nádobe.

Stredne veľké ohrievače lávových kameňov s objemom okolo 6 litrov pojmú dostatočné množstvo lávových kameňov na čiastkové masáže tela (chrbát, nohy). Pre celotelové masáže odporúčame nahrievať lávové kamene vo veľkom ohrievači lávových kameňov. Tu si viete naraz naskladať do ohrievača kompletnú sadu lávových kameňov, ktorú použijete pri celotelovej masáži.

Ohrievače sú vhodné aj na zohrievanie rašelinových nosičov tepla alebo gélových nahrievacích vreciek vo vode.

Čo je dobré vedieť o masáži lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi má podobné účinky ako sauna. Prehrieva do hĺbky kožu a svalstvo, uvoľňuje ho, mierne odvodňuje telo, vyhladzuje a vypína pokožku a pôsobí mimoriadne relaxačne na psychiku. Je vhodná pri studenom, sychravom počasí, pre ľudí zimomravých a so studenými končatinami a v období zvýšeného stresu ako psychický relax.

Aký je postup pri masáži lávovými kameňmi?
Lávové kamene sa pred masážou nahrievajú v ohrievači lávových kameňov. Najpraktickejšie a najrýchlejšie sa lávové kamene zohrievajú v dvojplášťových ohrievačoch lávových kameňov, kde vonkajšia časť prístroja hreje a vo vnútornej (vyberateľnej) nádobe sa vo vodnom kúpeli zohrievajú lávové kamene na masáž.

Po nahriatí na nastavenú teplotu sa lávové kamene používajú na masáž a po použití sa vracajú do ohrievača na opätovné ohriatie, aby celá masáž prebehla s teplými kameňmi.

Po skončení masáže sa kamene vyberú a po vychladnutí sa vydezinfikujú a umyjú v teplej vode s jemným odmasťujúcim prostriedkom alebo mydlom. Vanička ohrievača sa tak isto vydezinfikuje a umyje. Ak neplánujete lávové kamene dlhšie používať, jemne ich pred odložením naolejujte.

Pôvod lávových kameňov
Čadičové kamene sú pozostatkom lávy vyvrhnutej sopkou. Do oblého hladkého tvaru príjemného do ruky a na telo ich obrusuje buď dno oceánu alebo človek. Teplo z týchto špeciálnych kameňov preniká hlboko do svalstva klienta a prehrieva aj ruky maséra.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 33 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 33 produktov