Éterické oleje a aromaterapia

Aromaterapia je súčasťou wellness, masáží a starostlivosti o ľudské telo aj myseľ už celé stáročia. Má blahodarné účinky na telesné zdravie a duševnú pohodu.

Vonné oleje sprevádzajú ľudstvo veľmi dlho. Už v staroveku Hippokrates zapaľoval liečivé byliny a tlejúce ich umiestňoval do blízkosti chorých. Aromaterapia je o vôni, konkrétne o liečivej vôni, resp. pachu, lebo vnímanie vône je veľmi individuálna záležitosť.

Esenciálne oleje sú najpoužívanejším typom aromaterapie. Používajú sa v difuzéroch alebo aroma lampách na inhalovanie, do kúpeľa alebo ako súčasť masážnych olejov. Čisté jednodruhové prírodné esenciálne oleje sa najčastejšie získavajú destiláciou z rôznych častí rastlín.

Zmesi éterických olejov sú špeciálne namiešané za účelom posilnenia vzájomných účinkov esenciálnych olejov, ktoré sú súčasťou zmesi. Sú taktiež vhodné na inhaláciu, masáž alebo do kúpeľa.

Prírodné osviežovače vzduchu využívajú silu esenciálnych olejov vo vhodných kombináciách na ovplyvnenie nálady, dýchania a celkovej pohody a zdravia. Obsahujú iba 100% prírodné éterické oleje bez umelých vôní a dobre ich znášajú aj alergici a astmatici.

Vonné sviečky poslúžia nielen v masážnom salóne, ale aj v domácnosti alebo kancelárii na vytvorenie príjemnej voňavej atmosféry.

Aromalampy využívajú odparovanie zmesi vody a esenciálneho oleja do ovzdušia. Sú príjemným dizajnovým doplnkom, jednoducho sa používajú, nepotrebujú elektrinu a svetlo sviečky v nich prispieva k vytvoreniu útulnej atmosféry.

Vykurovadlá a vykurovacie zväzky sú rôzne živice, kôra stromov, sušené kvety a zväzky sušených bylín, najčastejšie rôznych druhov šalvie. Tlením vykurovacieho zväzku vzniká silná bylinná vôňa, ktorá energeticky očisťuje priestor.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 76 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 76 produktov