Adjustačné ponožky

Adjustačné ponožky sú terapeutická pomôcka so špeciálnym tvarom, majú otvorenú prednú časť a 4 všité oddeľovače prstov. Sú vhodné pre dospelých aj pre deti.

Pri správnom používaní adjustačné ponožky pomáhajú pri bolestiach a únave prstov a chodidiel, ktoré vznikajú pri záťaži nôh dlhšou chôdzou, státím, úzkymi topánkami, pri nosení vysokých opätkov, opuchoch nôh v teplom počasí a podobne.

Adjustačné ponožky sú odporúčané aj fyzioterapeutmi a pedológmi ako doplnková liečba popri cvičení pri problémoch chodidiel ako kladivkové, krivé či k sebe stlačené prsty, vbočený palec (hallux valgus), ploché nohy alebo bolestivé päty.

Nie sú určené na bežné nosenie v topánkach alebo pre chôdzu, podľa návodu sa nosia vždy v kľude, keď sedíte alebo ležíte a nezaťažujete nohy. S nosením sa začína postupne, od pár desiatok minút denne až po celonočné nosenie.

Adjustačné ponožky sa vyrábajú s vysokým podielom bavlny a vo viacerých farbách. Vyberte si správnu veľkosť pre svoju nohu a pri výbere farby sa riaďte svojimi pocitmi, aby ste adjustačné ponožky radi pravidelne nosili.

skryť popis
Kritériám zodpovedajú 3 produkty
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedajú 3 produkty