Masážne oleje rastlinné a parafínové | velvesa.sk

Masážne oleje

Masážne oleje sú najpoužívanejším a najobľúbenejším masážnym prostriedkom. Vďaka ich prirodzenej mastnosti a dobrému sklzu sa nimi dobre masíruje a pokožka ich výborne znáša.

Ohrievače olejov umožnia vykonávať masáž olejom teplejším ako ľudské telo. Svaly sa rýchlejšie zahrejú, kĺby sa uvoľnia, účinné zložky oleja sa rýchlejšie vstrebú do tkanív a masáž je účinnejšia.

Minerálne oleje reprezentované značkami Tomfit, Rival, EmspomaYamuna poskytujú výborný sklz a pestrú paletu účinkov. Vyberte si neutrálny parafínový olej alebo zvoľte olej s vôňou. Extrakty z liečivých bylín, esenciálne oleje a parfumy dodávajú minerálnym olejom nielen príjemnú vôňu s relaxačným účinkom na telo i myseľ, ale zabezpečujú i účinok podľa vybranej ingrediencie. Minerálne oleje sa vsakujú do pokožky menej ako rastlinné oleje, preto pri nich poteší aj nižšia spotreba.

Rastlinné oleje sú buď zmesou olejov vylisovaných z častí rastlín alebo ide o čisté oleje z jedného druhu rastliny lisované za studena. Sú výbornou voľbou pre pokožku, hlavne pre relaxačné masáže. Upokojujú, vyživujú a pestujú pokožku aj pleť. Mnohé z nich sú vhodné pre deti už od prvých dní po narodení. Rovnako ako minerálne oleje i rastlinné oleje sa obohacujú éterickými olejmi, výťažkami z bylín a parfumami. Olej ako nosič vie dostať účinné látky doplnkovej ingrediencie do pokožky a hlbšie k tkanivám.

Olejové extrakty sú koncentrované výluhy liečivých bylín v rastlinnom oleji určené na účelové druhy masáže podľa typu byliniek, ktoré boli v oleji macerované.

Horčíkový olej nie je olej v pravom zmysle slova. Ide o roztok nasýtený horčíkom (magnézium), ktorý sa po aplikácií na pokožku vie rýchlo dostať hlbšie do tkaniva a dodať im prakticky okamžite chýbajúci horčík. Pôsobí proti kŕčom, hlavne v oblasti lýtok a stehien.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 253 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 253 produktov

Táto stránka používa cookies, aby vám priniesla čo najpríjemnejšiu používateľskú skúsenosť. Viac informácií