Masážne oleje

Masážny olej je najpoužívanejším a najobľúbenejším masážnym prostriedkom. Vďaka prirodzenej mastnosti a dobrému sklzu masážnych olejov sa nimi dobre masíruje a pokožka ich výborne znáša.

Parafínové oleje

Reprezentujú ich značkyTomfit, Rival, Emspoma a Yamuna. Poskytujú výborný sklz a pestrú paletu účinkov. Vyberte si základný parafínový masážny olej alebo zvoľte olej s vôňou. Extrakty z liečivých bylín, esenciálne oleje a parfumy dodávajú minerálnym olejom nielen príjemnú vôňu s relaxačným účinkom na telo i myseľ, ale zabezpečujú i účinok podľa vybranej ingrediencie.

Parafínové masážne oleje sa vsakujú do pokožky menej ako rastlinné oleje, preto pri nich poteší aj nižšia spotreba. Sú vhodné na masáž celého tela. Asi najobľúbenejším spomedzi masážnych olejov je levanduľový olej. Levanduľový masážny olej ošetruje pokožku a upokojuje nielen svalstvo, ale aj psychiku. Horčíkový olej (magnéziový olej) nie je olej v pravom zmysle slova. Ide o pocitovo mastný roztok nasýtený horčíkom (magnézium), ktorý sa po aplikácií na pokožku vie rýchlo vstrebať a dodať tkanivám prakticky okamžite chýbajúci horčík. Pôsobí proti kŕčom, hlavne v oblasti lýtok a stehien.

Rastlinné oleje

Sú buď zmesou olejov vylisovaných z častí rastlín alebo ide o čisté oleje z jedného druhu rastliny lisované za studena. Sú výbornou voľbou pre pokožku, hlavne pre relaxačné, beauty a anticelulitídne masáže a pre maderoterapiu. Upokojujú, vyživujú a pestujú pokožku aj pleť. Mnohé z nich sú vhodné pre deti už od prvých dní po narodení a hodia sa aj na masáž tváre a dekoltu.

Rovnako ako minerálne oleje i rastlinné masážne oleje sa obohacujú éterickými olejmi, výťažkami z bylín a parfumami. Obľúbené sú Saloos masážne oleje od českého výrobcu s dlhou tradíciou. Olej ako nosič vie dostať účinné látky doplnkovej ingrediencie do pokožky a hlbšie k tkanivám. Hroznový rastlinný masážny olej je cenený pre antiage účinky na pokožku a obľúbený pre príjemnú sladkú vôňu. Zaujímavé prírodné vône má aj rada rastlinných masážnych olejov Verana Professional. Nájdete v nej ovocné, bylinné aj čokoládové vône a zmesi na regeneráciu.

Pre svoju univerzálnosť je veľmi obľúbený kokosový olej, dá sa použiť na masáže, v kuchyni, na ošetrovanie pokožky, zábaly vlasov aj umývanie zubov. Dobre znášaným olejom s neutrálnou vôňou vhodným i pre masáž malých detí je mandľový olej. Arganový olej je zase cenený pre anti-age účinky pri masáži pleti a dekoltu. Slnečnicový olej sa teší obľube pre prehrievanie a regeneračné účinky. Pre svoju priaznivú cenu je slnečnicový olej jedným z najvhodnejších základných nosných olejov, lebo sa dobre mieša s inými olejmi pri vytváraní masážnych zmesí.

Za studena lisované a bio oleje

Sú najčistejšími olejmi, niektoré sa dajú aj konzumovať. Vyberiete si z nich pri masáži malých detí, tehotných, pri citlivej pokožke, pri masáži tváre a dekoltu, na zábaly vlasov a používajú sa aj ako telový olej pre denné ošetrovanie pokožky, aj problematickej s akné, psoriázou alebo ekzémom. Ricínový olej pri potieraní a zábaloch podporuje rast mihalníc a vlasov, sezamový olej prehrieva a prekrvuje, konopný olej má silné regeneračné účinky. Pri problémoch s pokožkou a to aj čo sa týka pokožky rúk masérov, sa odporúča masírovať jojobovým olejom, ktorého vlastnosti sú podobné mazu na ľudskej pokožke.

Olejové extrakty

Koncentrované výluhy liečivých bylín v rastlinnom oleji určené na účelové druhy masáže podľa typu byliniek, ktoré boli v oleji macerované. Najobľúbenejší je olej z ľubovníka bodkovaného (trezalkový alebo aj jánsky olej), ktorý má typickú červenú farbu a používa sa pri Breussovej masáži. Ľubovníkovému oleju sa pripisuje schopnosť vyživovať a hydratovať medzistavcové platničky (viac info v článku).

Ohrievače masážnych olejov

Umožnia vykonávať masáž olejom teplejším ako ľudské telo. Svaly sa rýchlejšie zahrejú, kĺby sa uvoľnia, účinné zložky oleja sa rýchlejšie vstrebú do tkanív a masáž je účinnejšia.

Pumpičky a fľaše

Sú šikovnými pomôckami pri manipulácií s masážnymi olejmi. Z veľkých balení je praktické si odliať menšie množstvo masážneho oleja do fľašky, s ktorou sa jednoduchšie manipuluje. Fľašky sú vhodné aj na miešanie vlastných masážnych zmesí nosného oleja s éterickými olejmi alebo bylinami. Pumpička na masážny olej umožňuje ľahko, rýchlo a presne nadávkovať žiaduce množstvo masážneho oleja do dlane.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 235 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 235 produktov