Rastlinné

Rastlinné masážne oleje sa získavajú rôznymi spôsobmi spracovania zo semien, orechov alebo častí rastlín. Sú najobľúbenejšie zo všetkých masážnych prostriedkov.

Rastlinné masážne oleje neobsahujú parafín, čiastočne sa vstrebávajú do pokožky, ošetrujú ju a dodávajú jej výživné látky. Čisté jednodruhové rastlinné oleje sa okrem masáže dajú použiť aj ako prírodná kozmetika na ošetrenie a zábaly pokožky, vlasov a nechtov. Sú vhodné aj na citlivú pokožku a na masáž najmenších detí. Pokožka je po aplikácií rastlinného oleja regenerovaná, hydratovaná a pružná.

Na rozdiel od parafínových masážnych olejov môžu mať rastlinné masážne oleje rôznu konzistenciu a účinky. Preto sa kombinujú do zmesí, aby sa ich účinky na pokožku navzájom doplnili. Najčastejšie v zmesiach nájdeme mandľový, makadamiový, slnečnicovýsezamový rastlinný olej.

Rastlinné masážne zmesi sa obohacujú najmä prírodnými esenciálnymi olejmi. Dodajú im nielen príjemnú vôňu, ale éterické oleje rozriedené v nosnom rastlinnom oleji poskytujú telu a psychike rôzne benefity.

Súčasťou rastlinných masážnych zmesí môže byť aj čokoláda, resp. kakaová hmota, lecitín, mentol, výťažky z liečivých bylín a zeleného čaju alebo parfumy.

Pri rastlinnom masážnom oleji treba brať do úvahy, že ako prírodný produkt oxiduje. Napriek konzervácií vitamínom E (tokoferol) nemajú rastlinné oleje stálosť parafínových masážnych olejov a je vhodné ich uskladňovať v tme a nenechávať dlho otvorené. Aj z tohto dôvodu ponúkame rastlinné masážne oleje aj v menších baleniach od 100 ml.

Menšie balenia rastlinných masážnych olejov ocenia aj mobilní maséri, zídu sa pri cestovaní alebo ak si chcete vyskúšať, či vám a vašim klientom bude olej vyhovovať. Vhodné sú aj pre hobby masérov, ktorí masírujú len rodinu a známych a veľké balenie rastlinného masážneho oleja nestihnú do odporúčanej doby od otvorenia spotrebovať.

Najobľúbenejším rastlinných masážnym olejom je levanduľový, pre jeho príjemnú bylinnú vôňu a ukľudňujúce účinky na telo aj psychiku. Sladkou vôňou a anti-age účinkami láka aj hroznový rastlinný masážny olej. Na unavené nohy a chodidlá je výborný rozmarínový masážny olej, ktorý jemne chladí a osviežuje.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 125 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 125 produktov