Akupresúrne podložky

Akupresúrne podložky sú špeciálne masážne a rehabilitačné pomôcky, ktoré poskytujú relaxačné a terapeutické účinky čínskej techniky akupresúry.

Sú to mäkké podložky dostupné v rôznych veľkostiach alebo vo forme vankúšov z bavlny či ľanu. Na ich povrchu sa nachádzajú kruhové rozety s plastovými hrotmi, ktoré dokážu tlačiť na viacero akupresúrnych bodov súčasne. Akupresúra je inšpirovaná princípmi akupunktúry, jedná sa však o miernejšiu a menej intenzívnu procedúru, ktorá je vhodná i pre domácu masáž.

Najčastejšie sa akupresúrna masážna podložka, známa aj ako iplikátor, využíva na chrbát, chodidlá, krk, ruky a driek. Stačí sa na ňu postaviť, sadnúť si alebo ľahnúť a rozety zabezpečia dostačujúcu kompresiu na reflexné body rôznych častí tela.

Akupresúrna masáž sa podľa tradície snaží o udržiavanie rovnováhy energií Jing a Jang, čím chce dosiahnuť plnohodnotnú relaxáciu a pomáhať pri liečbe rôznych ochorení. Masážna akupresúrna podložka prináša uvoľnenie, stimuluje krvný obeh a reguluje nervový systém, čím napomáha pri bolestiach pohybového aparátu a migréne, spevňuje pokožku, podporuje kvalitný spánok, priaznivo pôsobí na tráviace ťažkosti a podporuje liečbu chronických, kardiovaskulárnych a neurohormonálnych ochorení.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 6 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 6 produktov