Maderoterapia

Maderoterapia je dynamická masáž, pri ktorej sa používajú anatomicky tvarované pomôcky z dreva – valčeky, stierky a banky. Masírujú sa hlavne problematické partie tela, kde sa často hromadí podkožný tuk, vytvára sa celulitída a pokožka je povolená.

Drevené valčeky a nástroje na maderoterapiu sú najúčinnejšie v rukách skúseného profesionála, ale sú vhodné aj pre využitie doma na automasáž problematických oblastí.

Najvýhodnejšie je zakúpiť si valčeky spolu s ďalšími nástrojmi na maderoterapiu rovno v sade.

Tvary valčekov sú prispôsobené tomu, aký efekt sa od nich pri ošetrení maderoterapiou očakáva. Maderoterapia začína jemným prekrvením masírovanej partie tela, najčastejšie polkruhovým valčekom. Následne sa tkanivo spracováva ozubenými valčekmi alebo valčekmi s diskami, prípadne masážnym pásom, pokračuje sa do hĺbky tkanív masážou valčekom s guličkami alebo kockami, jumperom a hríbikom. Záverečná fáza v maderoterapii je vyhladenie a vypnutie pokožky v smere toku lymfy drevenými bankami a stierkou.

Maderoterapia má pôvod v orientálnych krajinách, ale modernú podobu jej dali v Južnej Amerike, v Kolumbii a Brazílii. Slovko „madera“ znamená v španielčine drevo a maderoterapia je teda „ošetrenie drevom“ alebo tiež masáž drevom. Technike sa pre jej účinky hovorí aj “body sculpting treatment”, terapia tvarovania tela.

Tento druh masáže sa zameriava najmä na prekrvenie pokožky a zlepšenie toku lymfy, čo v kombinácii s častým opakovaním masáže má viditeľné výsledky v podobe štíhlejšieho tela a vypnutej pokožky s rovnomerným farebným tónom. Okrem benefitov klasickej masáže má teda maderoterapia úspech v oblasti tvarovania postavy, odbúravania podkožného tuku a znižovania viditeľnosti prejavov celulitídy.

Prínosy maderoterapie:
  • štíhlejšie a lepšie vytvarované telo,
  • vyhladená a vypnutá pokožka,
  • zjednotenie farebného tónu pokožky a pleti,
  • zlepšenie štruktúry pokožky,
  • menšia viditeľnosť prejavov celulitídy a strií,
  • zlepšenie toku lymfy,
  • priaznivý vplyv na metabolizmus a imunitný systém,
  • redukcia stresu.

Ako prebieha maderoterapia?
Jedno ošetrenie trvá 30-45 minút a odporúča sa najmenej 10 ošetrení za sebou v jednom cykle buď denne alebo s odstupom jedného dňa (3x do týždňa). Už po troch ošetreniach väčšina klientov zaznamenáva viditeľné výsledky. Počet ošetrení v jednom cykle a potrebný počet cyklov je individuálna záležitosť.

Viac o maderoterapii sa môžete dozvedieť z článku v Magazíne Masér.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 34 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 34 produktov