Maderoterapia - masážou ku krásnemu telu

22.3.2022NapredovanieČítanie na 5 minút

Vytvarovať si peknú postavu s atraktívnymi krivkami, schudnúť a nemusieť pri tom cvičiť, to znie veľmi lákavo. V oblasti formovania postavy môže výrazne pomôcť maderoterapia. Čo je to za masáž a prečo sa odporúča prevažne ženám?

Maderoterapia

Čo je maderoterapia

Je to masáž zameraná na tvarovanie tela, odbúravanie podkožného tuku a celulitídy. Po masáži je pokožka vypnutá, s lepšou štruktúrou a rovnomerným farebným tónom.

Maderoterapia je vhodná predovšetkým pre ženy. Ako sme spomínali v článku o celulitíde, tkanivo pod kožou na mužskom a ženskom tele je odlišné. Preto aj celulitída, ľudovo pomarančová koža, sa prevažne vyskytuje na ženskom tele. Práve maderoterapia má ambíciu zlepšiť vzhľad pokožky na problematických partiách tela, kde sa najčastejšie usadzuje nechcený podkožný tuk a celulitída je viditeľná.

Pri maderoterapii sa používajú špeciálne anatomicky tvarované nástroje z dreva. Najčastejšie sú to valčeky, ktoré majú ryhovaný alebo štruktúrovaný povrch. Bývajú tiež zostavené z rôzne tvarovaných pohyblivých koliesok alebo kociek. Ďalšími nástrojmi sú zahládzacia stierka vytvarovaná do viacerých uhlov a oblúčikov, aby sa dala použiť na ktorejkoľvek oblasti tela a špeciálne drevené banky.

Set nástrojov na maderoterapiu

Kde sa vzala

Samotné slovo maderoterapia je spojením španielskeho výrazu pre drevo „madera“ a slova terapia – ošetrenie, liečenie. Takže voľne preložené, ide o terapiu alebo masáž drevom.

Pôvod tejto masáže nájdeme pred stáročiami v orientálnych krajinách, do modernej podoby ju pretvorili v Južnej Amerike, v Kolumbii a Brazílii.

Benefity maderoterapie

Na maderoterapiu sa treba pripraviť. Je potrebné navýšiť pitný režim a vynechať pred masážou ťažšie fyzické aktivity. Rovnako tesne po terapii je dobré dopriať telu odpočinok, práve vo fáze regenerácie sa umocňujú účinky masáže.

Stredná sada valčekov na maderoterapiu

Stredná sada valčekov na maderoterapiu
-12%

85,50 €

75,00 €

Čo môžete očakávať od pravidelnej dávky maderoterapie?

 • vypnutá a vyhladená pokožka s rovnomerným tónom,
 • štíhlejšie telo s dobre definovanými krivkami,
 • zlepšenie štruktúry pokožky,
 • ústup prejavov celulitídy, podkožného tuku a strií,
 • zlepšenie stavu lymfy, imunity a metabolizmu,
 • uvoľnenie svalstva,
 • zníženie bolestivosti svalstva a tkanív,
 • zlepšenie nálady, redukcia stresu.

Jedna masáž = štíhle telo?

Bohužiaľ, takto to nefunguje. Aj keď terapeuti sľubujú viditeľné výsledky už po troch sedeniach. Jedno ošetrenie trvá 30-45 minút a odporúča sa absolvovať 10-15 terapií v jednom cykle za sebou, ideálne každý druhý deň. Minimálna frekvencia pre viditeľné výsledky je 2x týždenne.

Ošetrenie pred maderoterapiou

Každé ošetrenie by malo začínať lymfatickou masážou, resp. prípravou pokožky a tkanív na masáž. Pokračuje sa nanesením masážneho oleja. Terapeuti vyberajú také druhy masážnych olejov, ktoré podporujú metabolizmus a odbúravanie celulitídy. V tretej fáze masér používa na masáž drevené valčeky a pomôcky. Masíruje sa rýchlymi, dynamickými ťahmi a prechádza sa cez všetky problematické časti tela s vyšším podielom podkožného tuku a celulitídy ako sú zadok, stehná, boky, brucho, paže a chrbát.

Maderoterapia tváre

Osobitne sa dá absolvovať aj maderoterapia tváre. Má antistresové účinky, prekrvuje a vypína pokožku a dvíha kontúry tváre.

Najlepšie výsledky maderoterapia má, ak ju zaradíte medzi aktivity zdravého životného štýlu. To znamená kombinovať toto ošetrenie s ľahšou zdravou stravou, primeraným pitným režimom, dostatkom spánku a miernou pohybovou aktivitou, ideálne na čerstvom vzduchu. Rozhodne vezmite do úvahy rady terapeuta, ktorý masáž vykonáva.

Kontraindikácie

Maderoterapia dá organizmu celkom zabrať, keďže má vplyv na pohyb tekutín, lymfy a tým i na imunitu. Ako v prípade iných masáží, aj tu platí, že ak riešite vážnejšie zdravotné ťažkosti, mali by ste vhodnosť masáže konzultovať s lekárom alebo s terapeutom.

Maderoterapia sa neodporúča pri nasledovných stavoch:

 • kŕčové žily,
 • kožné ochorenia,
 • čerstvé rany,
 • trombóza,
 • akútne infekčné ochorenie,
 • prebiehajúci zápal v tele,
 • tehotenstvo, kojenie,
 • onkologické ochorenia,
 • cukrovka,
 • nezvládnutý vysoký alebo nízky krvný tlak.
Chudnutie a tvarovanie postavy s maderoterapiou

S príchodom prvého náznaku teplých dní si veľa z nás uvedomí, že sme cez zimu svoju postavu a pokožku zanedbávali a schovávali pod svetrami a bundami.

Dopriať pokožke a telu starostlivosť môžete aj v pohodlí svojho domova. Práve pomôcky na maderoterapiu sú ako stvorené pre automasáž problémových oblastí tela, kde sa s obľubou usadzuje tuk a tvorí celulitída. Pravidelnú starostlivosť vaše telo odmení krajšími krivkami a žiarivejšou pokožkou.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.