Za studena lisované a bio oleje

Výnimočne čisté masážne oleje lisované za studena a s bio pôvodom.

Rastliny, z ktorých sa získavajú bio masážne oleje sa pestujú podľa noriem ekologického poľnohospodárstva, v ktorom sa kladie dôraz na prirodzené prostredie a najvhodnejší čas na zber a lisovanie častí rastlín, semien či orechov. Oleje si tak zachovanú maximálny podiel cenných látok a vitamínov.

Rastlinné oleje najvyššej kvality sú vhodné na masáž, ale aj na ošetrenie tela ako telový olej, na zábaly na vlasy a nechty a ako nosné oleje pre výrobu vlastných masážnych zmesí. Niektoré z olejov sú vhodné aj na konzumáciu.

Ponúkame jednodruhové oleje ako napríklad bio kokosový olej od viacerých výrobcov, vhodný nielen na masáže, ale aj na ošetrovanie pleti, pokožky, vlasov a nechtov.

Masážne olejové zmesi výrobcovia namiešali z čistých rastlinných olejov šetrne lisovaných za studena a 100% prírodných esenciálnych olejov. Sú vytvorené tak, aby prinášali želaný účinok pri masáži, ale niektoré z nich sa dajú použiť aj na denné ošetrovanie tela po kúpeli.

Najpoužívanejším jednodruhovým masážnym olejom je čistý mandľový olej. Môžu sa ním masírovať i deti od najútlejšieho veku. Má ideálnu konzistenciu, dobrý sklz, neutrálnu vôňu, pokožku pri masáži ošetrí a dodá jej výživu.

Jedným z najžiadanejších rastlinných masážnych olejov je ricínový olej. Má hustejšiu konzistenciu, preto sa pre účely masáže riedi inými olejmi (mandľový, slnečnicový). Ricínový olej pri pravidelnom potieraní zlepšuje rast a hustotu vlasov, obočia a mihalníc.

Veľkej obľube sa teší aj konopný olej, ktorý je veľmi výživný a ocenia ho ľudia s citlivou pokožkou a kožnými problémami ako atopický ekzém, akné alebo psoriáza.

Jojobový olej je vlastne vosk, ale pre jeho unikátne vlastnosti sa používa na masáž. Disponuje aj prírodným ochranným UV filtrom 3-4 stupňa, takže ochráni pokožku pred spálením. Medzi masérmi je obľúbený pre schopnosť regenerovať pokožku rúk, ktorá už je unavená používaním iných masážnych prostriedkov.

Sezamový olej jemne prehrieva a preto sa odporúča napríklad pri masáži brucha pri problémoch so zápchou.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 62 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 62 produktov