Masážne stoly

Ponúkame skladacie, stacionárne i elektrické masážne stoly výbornej kvality, ako aj pohodlné skladacie podložky na masáž a bohaté príslušenstvo k masáži pre maséra, fyzioterapeuta, kozmetičku aj lekára.

Typy masážnych stolov

Pri výbere masážneho stola je dôležité poznať účel, na ktorý ho budete používať. Jednotlivé typy masážnych lehátok majú svoje určenie a poskytujú používateľovi rôzne výhody.

Skladacie masážne lehátka

Skladacie masážne stoly sú univerzálne a hodia sa ako začínajúcim masérom, tak aj do plnej prevádzky v masérskom salóne. Je to najobľúbenejší typ masážneho stola, ktorý sa používa aj v masérskych školách.

Výhody skladacieho masážneho stola:

 • stabilita
 • pomerne vysoká nosnosť
 • skladnosť a prenosnosť
 • pohodlné čalúnenie
 • možnosť prispôsobiť si výšku lehátka
 • finančne menej náročné

Masážne stoly značky Lipt® si svoju kvalitu udržiavajú dlhé roky. Presvedčte sa v recenzii.

Elektrické masážne stoly

Elektrické masážne lehátko je najlepšia voľba pre pohodlie klienta i maséra. Najväčšou výhodou elektrického stola je možnosť meniť výškové nastavenie aj s klientom, ktorý už na lehátku leží. To umožňuje masérovi pracovať v ideálnej výške a šetriť si chrbticu a ruky. Jedinou nevýhodou elektrického masážneho lehátka sú vyššie vstupné náklady.

Výhody elektrického masážneho lehátka: 

 • zmena výšky aj s klientom na lehátku
 • jednoduchý zdvih pomocou ručného, nožného alebo rámového ovládača
 • pohodlný prístup pre klientov, ktorí majú pohybové problémy
 • vysoká nosnosť a stabilita aj pri náročnejších masérskych a fyzioterapeutických technikách


Stacionárne masážne stoly

Stacionárne lehátko jeje lehátko s pevnou drevenou konštrukciou a vysokou nosnosťou. Používa sa hlavne v oblasti zdravotníctva ako vyšetrovacie lôžko, je ale vhodné na akýkoľvek druh terapie.

Výhody stacionárneho masážneho lehátka: 

 • vysoká nosnosť
 • stabilita
 • odolné materiály
 • pohodlné vyššie čalúnenie
 • nízka hmotnosť lehátka

Podložka na masáž

Podložka na masáž je svojimi rozmermi 200 x 120 x 4 cm vhodná pre thajskú masáž, shiatsu a iné masážne techniky vykonávané na podložke ako aj na cvičenie a rehabilitáciu. Ľahko sa skladá, dodáva sa s pevnou textilnou taškou na uloženie a prenášanie.

Ak už máte vybraný masážny stôl, inšpirujte sa, čo ďalšie budete pre kvalitnú masáž potrebovať.

Ako si vybrať masážny stôl?

Masážny stôl je základom masérskeho salóna a okrem maséra ho využije aj fyzioterapeut, kozmetička alebo lekár. Čo treba vziať do úvahy pri výbere masážneho lehátka?

Zvážte účel použitia

Ak s masírovaním začínate alebo plánujete mobilné masáže, najviac oceníte skladacie masážne lehátko.

TIP: Chcete sa dozvedieť viac o práci mobilného maséra?

Univerzálnym lehátkom pre začiatočníka i profesionála je Masážny stôl Lipt® D-05. Ak chcete mať masáž len ako hobby prínosné pre zdravie rodiny a známych, odporúčame cenovo výhodný, no rovnako pohodlný a stabilný model Masážny stôl Lipt® DS-01.

Do masážneho, ale aj kozmetického salóna a pre fyzioterapiu sa bude hodiť elektrické masážne lehátko, do ambulancie stacionárne lehátko. Ak ponúkate rôzne druhy masáží, určite využijete aj podložku na masáž.

Materiál hrá svoju úlohu

Pri skladacích masážnych stoloch máte na výber medzi konštrukciou z kvalitného tvrdého bukového dreva alebo hliníka.

Hliníkové stoly sú o niečo ľahšie. Ak potrebujete masérsky stôl často prenášať, je to dobrá voľba. Drevo, ako prírodný materiál, má vyššiu pružnosť a ľahšie odoláva meniacim sa tlakom aj do strán. Zaváži aj estetická stránka, či sa vám viac páči prírodné drevo alebo čisté línie kovu.

Šírka lehátka

Kľúčový parameter, ktorý určuje, či sa vám bude dobre masírovať a klientovi pohodlne ležať.

Za ideálne sa považuje masážne lehátko so šírkou 70 cm. Až na výnimky sa klientom naň pohodlne zmestia aj ruky a masér sa pri masáži nemusí veľmi naťahovať. Lehátko na masáž užšie ako 65 cm je pre klienta bez použitia područiek nepohodlné a šírka nad 80 cm je pre masáže nevhodná, ak nie ste extrémne vysoký masér. Širšie lehátka sa robia na objednávku pre iné typy terapií, napríklad pre rehabilitačné cvičenia.

Možnosť nastavenia výšky

Ak budete lehátko využívať denne alebo často na masírovanie, v záujme vlastného zdravia by ste mali dbať na to, aby malo možnosť nastavenia výšky.

Aká je ideálna výška masážneho stola? Každý masér má vlastný systém práce, ale vo všeobecnosti sa odporúča, aby lehátko bolo maximálne vo výške, kam dosahuje zovretá päsť ruky pri uvoľnenom stoji. Rozsahu nastaviteľnej výšky venujte zvýšenú pozornosť, ak ste výrazne nižšej alebo vyššej postavy.

TIP: Aké ďalšie faktory okrem správne nastavenej výšky stola pomáhajú masérovi ostať fit?

Nosnosť a stabilita

Stabilitu lehátka zabezpečuje jeho konštrukčné riešenie. Pri skladacích lehátkach je to systém oceľových laniek, pri elektrických a stacionárnych lehátkach je to robustná konštrukcia, resp. materiál a spôsob upevnenia nožičiek.

Nosnosť býva aj pri skladacích lehátkach dostatočná pre bežnú klientelu maséra. Ak sa venujete inému typu terapie a pracujete s klientmi, ktorí trpia vyššou nadváhou alebo obezitou, zvoľte radšej stacionárne alebo elektrické lehátko.

Hrúbka čalúnenia

Nedajte sa pomýliť, vyšší molitan nemusí znamenať pohodlnejší masážny stôl. Dôležitá je kvalita a hustota molitanu.

Hustý molitan je dostatočne pohodlný už pri hrúbke 4 cm. Pri lehátkach s vyšším čalúnením sa ťažší klient môže zabárať do lehátka a pre maséra je potom problematickejšie dostať sa k bočným partiám tela, čo je nepohodlné napríklad pri masáži nôh.

Príslušenstvo k masážnym stolom

Vďaka doplnkovému vybaveniu pre masérske stoly a maséra bude masáž jednoduchšia, pohodlnejšia a účinnejšia.

Najobľúbenejším doplnkom masérskeho stola je polohovací valec alebo polvalec. Polohovací valec z ľahko čistiteľnej koženky je praktická pomôcka pre maséra na podloženie nôh, hlavy alebo polohovanie klienta v ľahu na boku.

Taška na stôl z pevného textilu ochráni čalúnenie lehátka pred prachom a mechanickým poškodením pri prenose alebo keď potrebujete masážny stôl na čas odložiť. Preto ju často vyhľadávajú najmä mobilní maséri.

Doplnkové služby

Masážny stôl nie je spotrebný materiál, je to najdôležitejšia investícia do vašej masérskej práce. Dbajte na to, aby v cene masážneho lehátka bol aj záručný a pozáručný servis.

Ak sa vyskytne s masérskym lehátkom akýkoľvek problém, blokuje to maséra v práci. Kvalita našich masérskych stolov je overená rokmi a stojíme si za ňou. Pre tieto výnimočné prípady máme službu expres reklamácia, v rámci ktorej vám v záručnej dobe expresne rýchlo doručíme náhradný diel alebo úplne nové lehátko, aby ste mohli v práci čo najskôr pokračovať.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 43 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 43 produktov