Cvičebné pomôcky

Pomôcky na cvičenie SM-systému, resp. Špirálnej stabilizácie chrbtice.

Elastické laná, balančné podložky a oporné tyče sú základom pre cviky SM-systému. Elastické laná majú rôzny stupeň odporu. Základné elastické lano je určené predovšetkým pre rehabilitáciu. Športové elastické lano sa hodí pre bežné cvičenie relatívne zdravých ľudí, ktorí si chcú zdravie udržať.

Balančné podložky skvalitňujú cvičenie a zvyšujú jeho účinky. Podložka na domáce cvičenie je mäkšia a Profi balančná podložka má tvrdosť nastavenú tak, aby mali cviky špirálnej stabilizácie čo najväčšiu účinnosť.

Oporné tyče na cvičenie pomáhajú pri nácviku správnej chôdze so zapojením svalových reťazcov.

Predlžovacie koncovky sa dajú vymeniť v prípade povolenia, poškodenia alebo únavy materiálu.

Špirálna stabilizácia chrbtice alebo aj Stabilizácia a mobilizácia chrbtice (SM-systém) je spôsob cvičenia podľa MUDr. Smíška, českého lekára, športovca a fyzioterapeuta. SM-systém je ojedinelá rehabilitačná zostava jednoduchých, ale vysoko účinných cvikov pre svalovú rovnováhu celého tela, ktoré sa cvičia so špeciálnym lanom za pomoci opornej tyče a balančnej podložky.

Pravidelné cvičenie SM-systému spevňuje jadro tela, vytvára prirodzený svalový korzet a tým zlepšuje aj trávenie, dýchanie a celkové telesné zdravie. 

skryť popis
Kritériám zodpovedá 8 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 8 produktov