Masti, krémy a spreje s účinkom proti bolesti | velvesa.sk

Prípravky proti bolesti

Krémy, spreje a balzamy pre tlmenie bolesti chrbta, šije, svalov, kĺbov a šliach a potláčanie zápalu.

Účinné prírodné a bylinné látky vo funkčných krémoch pomáhajú telu pri uvoľnení svalstva, šliach a kĺbov, tlmení bolesti a sú prevenciou zápalových procesov.

Funkčné krémy, spreje a balzamy podľa druhu odporúčame používať pred, počas alebo po masáži a fyzickom výkone a v prípade bolesti:

  • pred masážou alebo výkonom funkčné prípravky prehrejú, prekrvia a uvoľnia svalstvo, ktoré je lepšie a rýchlejšie pripravené na masáž alebo na fyzický výkon
  • počas masáže sa aplikovaním účinných látok zvýši aj celkový účinok masáže, počas výkonu (napríklad cyklotúra, turistika) je aplikácia prevenciou kŕčov a svalovej horúčky
  • po masáži a výkone funkčné masážne prostriedky uvoľnia svalstvo, utlmia prejavy svalovej horúčky a zápalu a predĺžia a zintenzívnia pôsobenie masáže
  • pri bolesti sú funkčné krémy, spreje a balzamy jednoduchšou a zdravšou alternatívou liekov na bolesť a náplastí

Funkčné krémy, balzamy a spreje sa dajú v rámci masáže kombinovať s masážnymi olejmi alebo emulziami.

Prípravky proti bolesti sa úspešne používajú na bolesť chrbta, pri problémoch s medzistavcovými platničkami, pri bolesti kĺbov, šliach, aj pri akútnej bolesti tesne po úraze alebo vyššej fyzickej námahe.

Prípravky proti bolesti stačí naniesť v tenkej vrstve a podľa potreby jemne vmasírovať. Nenanášajú sa na veľké plochy tela, ale opakovane sa aplikujú lokálne na miesta, kde je pociťovaná bolesť a stuhnutie svalstva, kĺbov či šliach. Preto sú ekonomické, balenia vydržia dlho.

Thajský krém Namman Muay je vďaka svojej univerzálnosti najobľúbenejší z funkčných krémov. Jeho európska verzia Strongpower je však podľa ohlasov ešte o čosi účinnejšia. Čo majú krém Muay aj Strongpower spoločné je, že sú hojivým zázrakom pre namáhané svaly, šľachy a kĺby a aj v prípade bolestí chrbta, svalov, kĺbov a šliach. Thajský krém Muay aplikovaný pred masážou rozohreje a prekrví pokožku a svalstvo a zvýši účinok masáže. Pri použití po masáži natrieme tenkou vrstvou krému muay problematické miesta (spazmy, spúšťové body, bolestivé miesta). Krém Muay alebo Strongpower do nich jemne vmasírujeme. Tieto krémy sa osvedčili aj pri modrinách. Pravidelné natieranie udretého miesta zrýchli vstrebávanie modriny a hojenie pomliaždeného tkaniva.

Medistik je kanadská špecialita v troch praktických formách aplikácie – tyčinka, sprej alebo roll-on. Podobne ako thajská masť Muay obsahuje metylsalicylát a mentol pre úľavu od bolesti svalov, šliach a kĺbov. Výhodou spreja a roll-on je, že si po aplikácií netreba umývať ruky. Medistik je preto vhodný pre všetky vonkajšie aktivity, turistiku a šport.

Sprej Medistik obsahuje aj prírodné zložky na výživu kĺbov a väzov a ochranu chrupavky. Tyčinka Medistik Dual má najväčší obsah hrejivej zložky metylsalicylát, po po užití sa tkanivo rýchlo prekrví a bolesť chrbta, kolien alebo krížov ustupuje. Medistik Ice roll-on funguje podobne ako lokálna kryoterapia. Rýchlym ochladením chráni problematické miesto pred vznikom zápalu a následne masívne prekrví pokožku, čím uvoľní stuhnutosť svalov a kĺbov hlavne na nohách, chrbte a krku. Pomáha aj pri migréne.

Liečivé účinky originálnych tigrích balzamov Tiger Balm sú založené na účinných bylinných olejoch. Výber divých bylín sa rôzni podľa druhu balzamu. Tigrie masti obsahujú gáfor, ktorý podporuje krvný obeh a má analgetické a protizápalové účinky, tiež mentol, ktorý má chladivý efekt s hrejivým zakončením a pomôže dočasne uľaviť od bolesti, v kombinácii s esenciálnymi olejmi, ktoré balzamom dodávajú špecifickú vôňu a podporujú ich liečivé účinky.

Biela tigria masť je tradičná medicína proti nachladnutiu, bolestiam hlavy, migrénam a na podporu pokojného spánku. Červená tigria masť má hrejivý účinok a pomáha proti bolestiam svalstva a kĺbov, tiež pri reumatických a artritických bolestiach. Tigriu masť je vhodné používať pred tréningom a inými fyzicky namáhavými aktivitami, na regeneráciu svalov a kĺbov, pri ťažkostiach s dýchaním aj po uštipnutí hmyzom.

Biofreeze sú výrobky na báze mentolu na tlmenie bolestí chrbta, svalov a kĺbov. Receptúry Biofreeze neobsahujú žiadne analgetické látky, pôsobia lokálne a cielene, rýchlo sa vstrebávajú a nezasahujú zbytočne do organizmu ako lieky proti bolesti. Účinné látky v Biofreeze v balení gél, sprej alebo roll-on po aplikácii pôsobia viac ako tri hodiny. Biofreeze je mimoriadne vhodný na bolesti pri artritíde alebo artróze, ako prvá pomoc pri únave, preťažení, natiahnutí svalstva či podvrtnutí členka.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 10 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 10 produktov

Táto stránka používa cookies, aby vám priniesla čo najpríjemnejšiu používateľskú skúsenosť. Viac informácií