Olejové bylinné extrakty

Olejové bylinné extrakty sú kombináciou čistých rastlinných olejov a koncentrovaných výťažkov z liečivých rastlín.

Olejové bylinné extrakty využívajú resorpčnú vlastnosť pokožky, teda jej schopnosť vstrebávať výživné, regeneračné a liečivé látky. Obsahujú výťažky z účinných liečivých bylín, ktoré sa prostredníctvom oleja lepšie vstrebú do pokožky.

Masáž olejovými bylinnými extraktmi prináša intenzívnu regeneráciu, úľavu od bolesti, zvláčnenie a hydratáciu pokožky. Olejové extrakty sú vhodné aj na masáž citlivej pokožky so sklonmi k podráždeniu.

Najznámejším olejovým bylinným extraktom používaným najmä na masáž chrbta (špeciálne na Breussovu masáž chrbta so zameraním na regeneráciu medzistavcových platničiek) je ľubovníkový olej. Má dlhú tradíciu už v ľudovom liečiteľstve, je známy aj ako jánsky alebo trezalkový olej. Ľubovníkový olej má pri masáži príjemný prehrievajúci účinok na svalstvo a zároveň pokožku regeneruje a pôsobí protizápalovo.

Ľubovníkový olejový extrakt je pre svoje výnimočné vlastnosti často súčasťou špeciálnych masážnych zmesí na unavené svalstvo a pre športovcov.

Športovci poznajú vynikajúce účinky arnikového masážneho oleja. Uvoľňuje pri masáži výrazne svalstvo, zbavuje ho únavy a bolesti a výrazne prekrvuje. Je tiež vhodný na ošetrenie opuchov, pomliaždenín, modrín a uštipnutí od hmyzu

skryť popis
Kritériám zodpovedá 7 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 7 produktov