Banky na bankovanie

Bankovanie je tradičná čínska liečebná metóda stará niekoľko tisíc rokov. Vďaka vynikajúcim a rýchlym účinkom je bankovanie veľmi obľúbenou terapiou.

Aké masážne banky si zaobstarať?

Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, radi vám poradíme. Pomôcť vám môžu aj informácie z článku o výbere tých správnych baniek na bankovanie.

Sklenené banky sú klasikou bankovania. U nás nájdete hrubostenné alebo tenkostenné banky tvaru Ω v rôznych veľkostiach. V našej ponuke nájdete aj plastové vákuové banky s pumpičkou, pri použití ktorých nie je potrebný lieh a oheň. Hodia sa aj pre ľudí, ktorí majú z ohňa strach alebo kvôli bezpečnosti pri bankovaní detí. Praktickou kombináciou sú sklenené banky s gumovými balónikmi alebo pumpičkou pre reguláciu tlaku.

Silikónové a gumové banky sú mimoriadne praktické a dobre sa s nimi manipuluje. Sú poruke kdekoľvek, nehrozí, že sa rozbijú, podtlak sa vytvára jednoducho stlačením banky a jej priložením na kožu. Ľahko sa udržiavajú v čistote. Silikónové banky sú dobrou voľbou aj pre bankovanie v pohodlí domova. Gumové banky sú tvrdšie ako silikónové a vyviniete s nimi väčší podtlak, takže sú vhodné napríklad pri bankovaní športovcov.

Silikónové banky  veľkosti L využijete pri veľkých svaloch, predovšetkým chrbta, stehien a sedacích svaloch. Stredná veľkosť silikónových baniek M je vhodná pre menšie svaly, útlejších klientov a na detailnejšiu prácu napríklad v okolí lopatiek a kolien. Silikónové banky veľkosti S sú banky na tvár, dekolt a jemné bankovanie okolo malých kĺbov.

Plastové, silikónové a gumové banky sú praktické na prenášanie a určite sa budú hodiť mobilným masérom.

TIP: Chcete sa dozvedieť viac o mobilnej masáži?

Banky na bankovanie ponúkame  jednotlivo po kusoch i v sadách. V sade nakúpite banky na bankovanie za výhodnejšiu cenu. Môžete si vybrať sady silikónových baniek vo veľkosti S, M, L alebo mix veľkostí a tiež veľkú sadu sklenených baniek na bankovanie aj s príslušenstvom.

Pomôcky na bankovanie sú neodmysliteľným doplnkom masáže bankovaním. Zahnuté peány lekárskej kvality z chirurgickej ocele v dvoch veľkostiach, pevné bavlnené tampóny ideálnej veľkosti a technický lieh sú základnou výbavou každého terapeuta, ktorý ponúka ošetrenie bankovaním a pracuje so sklenenými bankami.

Ďalšie informácie o bankovaní nájdete v obľúbených odborných publikáciách o bankovaní: Bankovanie a moxovanie pre masérovBankovanie.

Ako prebieha bankovanie?

Najčastejšie sa v praxi stretneme s bankovaním chrbta, najmä okolia lopatiek, krčnej alebo bedrovej chrbtice a okolia kĺbov (rameno, lakeť, koleno). Začiatok bankovania akýmikoľvek bankami je podobný, ako pri klasickej masáži. Terapeut si váš chrbát preskúma očami aj rukami. Najprv zhodnotí stav pokožky, následne telo natrie masážnym olejom alebo emulziou a zhodnotí stav tkaniva pod kožou. Banky teda prikladá nielen podľa toho, kde vás to najviac bolí, ale aj podľa vlastného uváženia.

Sklenené banky sa nahrievajú plameňom. To spôsobí po priložení banky na telo podtlak, to známe „pricucnutie“ banky na telo. Terapeut musí pracovať rýchlo, aby banka nestihla vychladnúť.

Banky sa nahrievajú prostredníctvom zapáleného tampónu, ktorý je namočený v liehu. Tento tampón si terapeut uchytí v peáne, čo je nožniciam podobný nástroj, ktorého rúčky sa dajú do seba bezpečne zacvaknúť.

Peány sú jednoduchou, ale veľmi účinnou pomôckou. Pevne zvinutá vata v zubárskom tampóne dobre nasiakne liehom, rovnomerne horí a nerozpadáva sa. Táto kombinácia je medzi masérmi najobľúbenejšia pre svoju účinnosť a zároveň bezpečnosť. Terapeut má vždy nachystanú nádobku s vodou pre bezpečné uhasenie tampónu v prípade potreby.

Praktickým prechodom medzi sklenenými a vákuovými bankami sú sklenené banky s pumpičkou alebo balónikom pre reguláciu tlaku.

Pri vákuových bankách sa podtlak reguluje odsávaním vzduchu z banky pumpičkou. Vákuové banky sa vyrábajú z pevného, odolného plastu v rôznych veľkostiach, aby sa dali použiť na rôznych častiach tela. Tlak vo vákuovej banke sa dá veľmi dobre regulovať. Vákuové banky sa používajú pri deťoch a ľuďoch, ktorí majú strach z ohňa. Z praktických dôvodov ich využívajú aj mobilní maséri.

Silikónové a gumové banky sa pred priložením na telo stisnú, tým sa z nich vytlačí časť vzduchu a po priložení na telo sa vytvorí podtlak. Veľmi jednoducho sa s nimi manipuluje, ľahko sa čistia a sú vhodné aj pre bankovanie na doma. Bankovanie silikónovými bankami zvládne aj človek, ktorý má minimum skúseností.

Pri ktorých zdravotných ťažkostiach sa bankovanie odporúča:

  • bolesti  a stuhnutosť svalov
  • bolestivé a stuhnuté kĺby a šľachy
  • niektoré ochorenia krvného obehu
  • problémy tráviacej sústavy (zápcha)
  • problémy dýchacej sústavy (kašeľ)
  • vysoký krvný tlak
  • migrény

Účinky bankovania

Pri bankovaní rozlišujeme miestne účinky bankovania, najmä zmiernenie bolesti, uvoľnenie svalov a fascií, prekrvenie bankovanej oblasti, zlepšenie metabolizmu v ošetrenom mieste, teda lepší odvod splodín látkovej výmeny a zároveň rýchlejší prívod krvi a tým aj kyslíku a živín k bunkám a celkový účinok bankovania na celé telo. To zahŕňa zlepšenie krvného obehu, upokojenie nervového systému, zlepšenie metabolizmu, zníženie bolestivosti, celkovú relaxáciu a psychické uvoľnenie, podporu imunity, zlepšenie stavu lymfy (aj lepší stav celulitídy), prekrvenie horných a dolných končatín (zlepšuje stav pri studených prstoch).

Bežným úkazom po bankovaním sú fľaky alebo modriny kruhového tvaru na pokožke. Sú povrchové, nebolestivé a vstrebú sa do niekoľkých dní. Sfarbenie fľakov sa odvíja od podtlaku, aký terapeut pri prikladaní baniek zvolil, od stavu pokožky, podkožia a svalov. Pokročilí terapeuti, ktorí sa venujú tradičnej čínskej medicíne, ho vedia využiť na diagnostiku stavu organizmu a jednotlivých štruktúr.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 25 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 25 produktov