Ušné sviečky

Ušné sviečky sú bavlnené trubičky napustené včelím voskom, do ktorého môže byť pre zvýšenie účinku primiešaný esenciálny olej.

Vonné ušné sviečky sú obohatené jedným z troch éterických olejov: ušná sviečka medovková má ukľudňujúce účinky, ušná sviečka eukalyptová má osviežujúce účinky a ušná sviečka jedľová dezinfikuje.

Včelí vosk zabezpečuje pomalé horenie ušnej sviečky. Pri horení sa vytvorí jemné vákuum, krvné a lymfatické cievky sa rozšíria a dovoľujú lepšie odplavovanie toxínov z oblasti okolo ucha. Teplo vytvorené horením zmäkčuje nahromadený maz a vytvorený podtlak ho komínovým efektom uvoľňuje z ucha. Zároveň dochádza k vyrovnávaniu tlaku cez Eustachovu trubicu v celej oblasti hlavy a krku.

Bolesť sa postupne znižuje a celá oblasť ucha, krku, sánky a dutín sa regeneruje. Účinok vákua umocňuje prídavok esenciálnych olejov z liečivých bylín do včelieho vosku. Tepelný vír pozitívne ovplyvňuje aj zablokované toky energie v meridiánoch.

Kedy aplikovať ušné sviečky?
  • bolesť, tlak, zaľahnutie, hučanie a svrbenie v ušiach (nie v prípade akútneho zápalu)
  • doliečovanie po zápaloch ucha
  • nahromadenie hlienu v horných dýchacích cestách, nádcha
  • bolesti hlavy spôsobené nahromadením ušného mazu
  • podráždenosť
  • nespavosť
  • poruchy čuchu

Ako používať sviečky do ucha?
Širší horný okraj sviečky sa zapáli a tenší koniec sviečky sa vloží do ucha alebo vedľa ucha. Pod sviečku sa podkladá gázový štvorček alebo papierová vreckovka, aby prípadné zvyšky z horenia nepadali na telo.

Sviečka sa páli približne do 2/3 dĺžky, čo trvá 6-8 minút. Zhorené časti ušnej sviečky treba priebežne odštipnúť pinzetou. Po zhorení 2/3 sviečky sa jej zvyšok uhasí v nádobe s vodou, nepokúšajte sa uhasiť sviečku sfúknutím.

Ako často sviečkovať?
Pri ušiach aplikujeme sviečku vždy pre obe uši, neošetrujeme len jedno, aby sa vyrovnal tlak v Eustachovej trubici. Preventívne používame ušné sviečky raz za 14 dní. Pri ušných problémoch pálime sviečky 3-5 dní za sebou, po 1-2 dňovej prestávke sa kúra môže zopakovať.

TIP: Viac o použití ušných sviečok si môžete prečítať v článku v Magazíne Masér.

skryť popis
Kritériám zodpovedajú 3 produkty
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedajú 3 produkty