Rašelina

Rašelina je univerzálnym prostriedkom pre tepelnú terapiu, zábaly a kúpele.

Rašelina je prírodný materiál, ktorý veľmi dobre vedie a drží teplo. Je tiež bohatá na organické látky ako kyselina huminová, triesloviny a enzýmy.

Mimoriadne obľúbené sú jednorazové rašelinové zábaly a k nim rašelinové nosiče tepla. Teplom stimulovaná pokožka dobre vstrebáva živiny a organické látky uvoľňované z rašelinového zábalu. Rašelina pôsobí pozitívne aj na obnovu kožných buniek, posilňuje obranyschopnosť pokožky a prispieva k jej regenerácií. Rašelinové zábaly sa odporúčajú pri chronických reumatických ochoreniach, pri doliečovaní úrazov, svalovej únave, na zlepšenie stavu kožných ochorení (psoriáza, ekzém), pri chorobách tráviaceho, urologického a gynekologického a dýchacieho systému.

O používaní jednorazových zábalov a priaznivých vplyvoch na celý organizmus sa môžete viac dočítať v článku.

V rámci terapie suchým teplom ponúkame rašelinové vankúšiky. Jednoducho sa nahrievajú, stačí ich vložiť do mikrovlnky alebo rúry na pečenie, prípadne do horúcej vody. Rašelina dlho udrží teplo a rašelinové vankúšiky sú pripravené na použitie kdekoľvek – doma, v kancelárii, pri cestovaní, ale aj v masážnych salónoch na uvoľnenie a prehriatie svalstva a kĺbov pred masážou alebo po nej.

Balneorašelina do kúpeľa v rôznych objemoch sa používa nielen vo wellness a kúpeľných zariadeniach, ale je vhodná aj na domáce použitie. Teplý kúpeľ s rašelinou ošetrí a vyživí pokožku, výborne prehreje telo, uvoľní svaly a kĺby a má blahodarné účinky na psychiku. Rašelinový obklad sa dá aplikovať i na pleť v podobe pleťovej masky. Rašelina je spracovaná do tak malých čiastočiek, že sa netreba po skončení kúpeľa obávať upchania odtoku.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 14 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 14 produktov