Sisal, lufa, ramia, ľan

Nájdete u nás masážne umývacie špongie, rukavice, pásy a kolieska z prírodných materiálov určené na peeling a umývanie celého tela vrátane tváre.

Peeling wellness doplnkami z prírodných materiálov zanechá pokožku jemnú a príjemne prekrvenú. Väčšina prírodných materiálov je na dotyk drsná, ale po namočení do teplej vody zmäkne. Môžete si tak dopriať silnejší alebo jemnejší peeling podľa potreby.

Sisal je textilné vlákno, ktoré sa získava z listov agávy sisalovej. Sisalové vlákno sa používa na výrobu doplnkov do kúpeľne, na motanie lán a motúzov, robí sa z neho papier, koberce a mnoho iných výrobkov. Sisalové vlákno je pomerne drsné, používa sa na peeling tela a tiež ako štetinky do kartáčov na suchú i mokrú masáž tela s peelingom.

Lufa pochádza z juhovýchodnej Ázie, u nás sa dá sa pestovať v skleníku. Je to rastlina s plodom podobným uhorke, ktorý sa dá jesť, kým je mladý. Keď plody dozrejú, zhnednú a uschnú, po olúpaní z nich ostane vláknitá špongia prírodnej hnedožltej farby. Lufa sa používa na peeling celého tela, na umývanie riadu ako prírodná hubka a podobne. Po namočení do vody mäkne. Jej zvyšky sú kompostovateľné ako bioodpad.

Ramia alebo aj čínska tráva je rastlina podobná žihľave, ktorá sa pestuje na textilné účely. Jej výhodou je, že vo vlhkom stave je odolná voči plesniam a baktériám a výrobky z nej nezatuchnú tak rýchlo ako bavlna.

Ľan je tradičná rastlina pestovaná v rámci Európy s využitím v textilnom priemysle. Ľanová tkanina je odolná, chladivá a pevná.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 11 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 11 produktov