SM systém

Základné i športové elastické lano, podložky, oporná tyč na cvičenie, predlžovacie koncovky a množstvo literatúry, CD a DVD na cvičenie Špirálnej stabilizácie chrbtice (SM-systém).

Špirálna stabilizácia chrbtice, známa pôvodne pod názvom SM-systém, je unikátne rehabilitačné cvičenie pôvodom z Českej republiky s prepracovanou a neustále sa vyvíjajúcou metodikou. Na pohľad jednoduché cviky so špeciálnymi gumami pre SM-systém sú mimoriadne účinné pre spevnenie ochabnutého a strečing stiahnutého svalstva v svalových reťazcoch. Vytvorením svalového korzetu sa telo dostane do rovnováhy, odbúrajú sa bolesti nielen chrbta, ale cvičenie má výborný vplyv aj na trávenie, dýchanie a celkové zdravie.

Cvičenie podľa MUDr. Smíška sa odporúča ako prevencia a riešenie bežných ťažkostí s pohybovým aparátom, ktoré sú následkom sedavého spôsobu života alebo nesprávnych návykov. Pravidelné cvičenie SM-systému je tiež prevenciou poškodení svalov, kĺbov a šliach v športe. V oblasti fyzioterapie je to rehabilitačné cvičenie po úrazoch alebo operáciách a riešenie zdravotných problémov (skolióza, poruchy medzistavcových platničiek a pod.).

Základy cvikov SM-systému je vhodné sa naučiť pod dohľadom fyzioterapeuta. Neskôr môžete cvičiť sami doma aj ďalšie cviky podľa inštruktážnych CD a DVD. SM-systém ponúka cviky spevňujúce celé telo, napráva chrbticu, vrátane krčnej chrbtice, pomáha pri bolestiach chrbta, šije a krížov a nácviku správnej chôdze.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 21 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 21 produktov