10 vecí, ktoré by vám v masérskom salóne nemali chýbať

27.9.2021Velvesa odporúčaČítanie do 10 minút

Keď si otvárate masážny salón, je vám jasné, že v ňom bude masérske lehátko. A ďalej? Niektoré veci sú v salóne nevyhnutné alebo je veľmi praktické mať ich poruke. Presvedčíme vás o tom v článku.

Vybavenie masérskeho salóna

Pri otváraní masérskeho salóna zamestnávajú požiadavky byrokracie a hygieny maséra často natoľko, že nemá čas premýšľať do detailov nad vybavením samotného salóna.

Radi by sme na základe praktických skúseností vymenovali položky, ktoré vám prácu maséra či terapeuta uľahčia, prípadne sa bez nich ani nezaobídete.

1. Bavlnené plachty

Keď klient príde do salóna na masáž a uvidí iba lehátko zakryté jednorazovou plachtou, môže si pripadať ako na vyšetrení u lekára. Lehátko v masérni by malo zosobňovať komfort a čistotu. Mäkká deka, nadýchaná biela bavlnená plachta a na nej hygienické jednorazové prestieradlo je ideál.

2. Jednorazové plachty

Hygienické jednorazové plachty sa vyrábajú z príjemného materiálu, na dotyk hladkého a hebkého. Samozrejme, môžete pre každého zákazníka nachystať bavlnenú plachtu a po použití ju oprať, ale z praktického hľadiska jednorazovky rozhodne vyhrávajú. Ochránia lehátko a ďalšie vybavenie pred olejom, potom a kožnými šupinkami.

Jednorázove plachty z netkanej textílie vhodné na masérsky stôl

3. Jednorazové podhlavníky

Podhlavník a otvor na tvár na lehátku čelia rôznym nástrahám v podobe potu a make-upu z tváre zákazníkov. Táto veľmi exponovaná časť lehátka si zaslúži extra ochranu. Z hľadiska klienta je tiež príjemnejšie ležať tvárou na jemnom jednorazovom podhlavníku než priamo na koženke.

4. Valec

Valec alebo polvalec masérovi nemusia pripadať ako nevyhnutné vybavenie, až kým nenarazí na klienta, ktorý si vypodloženie nôh pri masáži vyžaduje. Každý človek má totiž trošku inak tvarovanú panvu a uhlenie nôh. Sú typy klientov, ktorým sa bez podloženia nôh valcom alebo polvalcom leží veľmi nepohodlne a v tomto prípade si masáž nemôžu plne vychutnať.

5. Dezinfekcia

O nevyhnutnosti dezinfekcie v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo sa nedá vôbec diskutovať. Dôležité je zvoliť si taký typ dezinfekcie, ktorý spĺňa nielen požiadavky hygieny a teda je účinný proti väčšine patogénov, ale zároveň nepoškodí čalúnenie lehátka.

Nemali by sme zabúdať ani na dezinfekciu na nohy. Napriek opatrnosti a hygiene hrozia najmä pri návšteve bazénov alebo wellness zariadení plesňové ochorenia. V lete zase často ľudia chodia v šľapkách a nohy majú zaprášené. Aj žmolky z ponožiek vedia znepríjemniť prácu maséra.

6. Neutrálny masážny olej

Na prvé prečítanie smiešne, však? Veď čo by to bol za masážny salón, ak by sa v ňom nenašiel masážny olej? Ale dôraz je na slovíčku neutrálny.

Masážny olej tomfit a valec pod nohy

Chcete pre svojich klientov to najlepšie a nakúpite masážne oleje vhodné pre najrôznejšie prípady – s rozmarínom pre unavené nohy, s arnikou pre ubolené svaly, s levanduľou pre upokojenie mysle... Ale zabudnete pri tom na klientov, ktorým vône prekážajú alebo majú citlivú pokožku so sklonom k alergickej reakcii.

Tomuto typu klientov treba vedieť ponúknuť neutrálny masážny olej, či už minerálny alebo rastlinný.

7. Osušky a uteráky

Osušiek a uterákov rôznych veľkostí nie je nikdy dosť. Niektorí klienti sú takí zimomraví, že im musíte poprikrývať doslova každý centimeter tela.

Ak máte po ruke vhodný uterák či osušku, vyriešite väčšinu problémov s vypodložením a prikrytím klienta, utretím oleja, ochranou spodnej bielizne, masážneho lehátka či stoličky. Áno, jednorazové papierové utierky sú praktické. No utierať nimi telo klienta po masáži nie je pre klienta samotného veľmi relaxačné. Ak neutierate vyslovene farbiace oleje (ako je napr. ľubovníkový), zvoľte radšej mäkký uterák.

8. Papierové utierky a vreckovky

Či už ide o vyliaty olej, vodu z difuzéra, pot z čela či vosk zo sviečky, papierové utierky bleskovo zlikvidujú stopy po každej nehode v masérskom salóne.

Klientom sa často pri masáži uvoľnia i dutiny a potrebujú sa vysmrkať. Ponúknite im jemné hygienické papierové vreckovky.

Povinná výbava - uteráky a papierové útierky

9. Jednorazové oblečenie a papuče

Jednorazové oblečenie nie je úplne nevyhnutým vybavením masérskeho salóna, ale mnohých klientov poteší, keď nemusia riskovať zamastenie svojej spodnej bielizne. Klienti nie vždy premýšľajú nad vhodným oblečením na masáž, hlavne v prípade, ak na procedúru idú priamo z práce.

Jednorazová bielizeň je dostatočne voľná a tým umožňuje masérovi dostať sa i ku svalovým partiám, ktoré bežná spodná bielizeň často blokuje. Masér môže masáž vykonať dôkladnejšie.

Pre jednoduchšiu hygienu masérskej miestnosti je vhodné klientom ponúknuť prezuvky. Aby klienti nemuseli od vstupných dverí, pri ktorých sa vyzujú, prechádzať k lehátku alebo do šatne len v ponožkách či bosí, majte pre nich nachystané pohodlné papučky.

10. Vyhrievacia podložka

V chladnom období nie je príjemnejšej veci, ako ľahnúť si na vyhriate masážne lehátko a zveriť unavené svaly do starostlivých rúk maséra.

Vyhrievacia podložka je finančne pomerne nenáročná investícia v porovnaní s jej prínosom pre komfort klienta. A presne pre takéto „maličkosti“ sa klienti radi k vám vracajú – pre pocit pohody, tepla a starostlivosti.

Bonus na záver

Veľmi príjemným doplnkom v masážnom salóne je ohrievač olejov. Vďaka vymeniteľným náhradným fľaškám na olej môžete mať pripravené viaceré masážne oleje nahriate na príjemnú teplotu.

Nahriaty masážny olej odovzdáva svoje teplo svalstvu okamžite po nanesení na pokožku, lepšie sa rozotiera a má lepší sklz.

Všetky tieto produkty a samozrejme ešte oveľa viac nakúpite u nás na velvesa.sk, tešíme sa na vašu návštevu.

Ohrievače masážnych olejov
Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.