Bolí vás chrbát? Ľahnite si na akupresúrnu podložku

5.10.2022Velvesa odporúčaČítanie na 5 minút

Akupresúrne podložky majú na sebe masážne hroty, na ktoré si ľahnete a relaxujete. Pichá to moc? Dá sa na tom ležať? A na čo je to dobré, ako sa potom človek cíti? Vyskúšali sme pre vás novinku na velvesa a referujeme.

Ako som sa dostala k akupresúrnej podložke

Ak robíte v e-shope pre masérov a fyzioterapeutov, nový tovar je ako klbko vlny pre mačiatko. Proste neodolateľný. Chodíte okolo, oňuchávate, čítate, skúšate. A často si aj odnesiete domov

Keď sme vo velvesa vyberali akupresúrne podložky, hovorila som si, ajaj, to je to pichľavé, tak na to by som si ja neľahla. Lenže človek si okolo masériny zvykne na to, že bolesť môže byť aj príjemná a často prináša úľavu pri fyzických ťažkostiach aj pri psychickej únave.

Praktický, pekný a premyslený dizajn

Naše staré mamy tomu hovorili „ježko“. Takže oprášená novinka, ale s neporovnateľne vylepšeným dizajnom. Pekné farby, praktické balenia s taškou alebo vakom. Vždy ma oslovia prírodné materiály ako ľan, bavlna, pohánkové šupky, kokosové vlákno... a ak je to spojené s praktickosťou, to je ďalšie plus.

Vybrala som si konkrétne akupresúrnu podložku EKO, páčila sa mi farba a to, že súčasťou balenia je pekná ľanová taška, kam sa podložka aj vankúš pohodlne zmestia. Chcela som podložku v kombinácií s vankúšom, ktorý sa dá použiť samostatne a vďaka náplni z pohánkových šupiek sa dobre prispôsobuje individuálnemu prehnutiu v oblasti krku alebo krížov.

Obal vankúša aj podložky sa dá po celej šírke rozopnúť a stiahnuť, ak by ho bolo treba vyčistiť. Pranie sa odporúča len v rukách, aby sa nepoškodili hroty na rozetách. Je fajn, že keby som chcela, pohánkový vankúš vyberiem a použijem ho samostatne.

A ideme si poležať

Ja som si podložku rozložila v obývačke na zemi. Kokosová výplň je dostatočne hrubá, izoluje aj od chladu. Na podložku sa odporúča ľahnúť si v ľahkom odeve, prípadne si na ňu rozprestrieť plachtu alebo tenký uterák. Druhé riešenie je praktickejšie, ak chce podložku používať viac členov rodiny, aby sa rýchlo nezašpinila.

Odporúčam pri ukladaní sa na podložku kontrolovať, kam dávate ruky a prsty, ja som sa o hroty oprela plnou váhou tesne pod nechtom palca a poznám aj príjemnejšie zážitky, je to zhruba také príjemné ako stúpiť na kocku lega

Odožeňte deti a domáce zvieratká. Verte mi, nechcete, aby milovaných 20 kilo na vás skočilo vo chvíli, keď ležíte na hrotoch akupresúrnej podložky!

Ľahnite si pomaly, nenechajte sa rozptyľovať pichajúcimi hrotmi, popravte si vankúš pod šiju, teda ja to tak robím, lebo to je moje slabé miesto, práve preto som sa pre podložku rozhodla.

Je príjemné pri ležaní konzumovať audioknihu alebo relaxačnú hudbu. Odporúčanie znie ležať na podložke zhruba 5-30 minút jeden až 2x denne. Ako pri saune, aj tu sa treba riadiť vlastným telom a pocitmi.

Prvých pár minút sa mi chcelo z tých protivných hrotov vstať, ale potom sa to začalo. Príjemný pocit mravčenia a tepla po celom chrbte, šiji a vo vlasoch. Fyzicky som vnímala prekrvenie, uvoľnenie, relax svalstva a nervov, ako keď človek zaspáva. Už verím tomu, že na akupresúrnej podložke sa dá aj meditovať alebo si dať poobedných 20 minút spánku.

Priznám sa, nestopovala som to, ale už na prvý krát som vydržala niečo medzi 10. a 15. minútami. Po skončení terapie som si s prekvapením uvedomila, že pocit stuhnutia a zlá pohyblivosť v oblasti šije povolili a mám uvoľnenú náladu. Keďže celý pracovný deň posedávam za počítačom a šija ma preto hnevá pravidelne, na podložke ležím skoro každý deň. Je to na chvíľku, netreba k tomu elektrinu a nevyžaduje to odo mňa žiadnu námahu. Výsledky sú príjemné a instantné, behom pár minút. Škoda, že som tohto pomocníka nemala, keď som pracovala na home-office!

Na podložke a vankúši sa dá aj sedieť, podložiť si ho pod šiju, za kríže alebo pod bolestivé miesto. Skúsila som chvíľu aj postaviť sa na podložku, ale pre mňa je to zatiaľ príliš drsná verzia reflexnej masáže

Neprenosný zážitok

Neviem nikomu zaručiť, že mu ležanie na akupresúrnej podložke bude robiť rovnakú službu ako mne. Neodporúča sa pri zápaloch, horúčke, proste keď človek nie je fit a ani pre tehotné. No moje pocity z nej potvrdila moja sestra, keď som jej navrhla, aby si na podložku skúsila ľahnúť. Po pár minútach som sa opýtala: „No čo, pomôžem ti vstať?“ A ona na to: „Nie, nie, ja by som si ešte poležala, je to úplne perfektné.“

Záverom

Za mňa je akupresúrna podložka praktický pomocník, ktorý bez ďalších nákladov prináša rýchle riešenie pre bolesti chrbta, šije, svalov a kĺbov. Navyše má pekný dizajn a ľahko sa prenáša aj používa.

Akupresúrnu podložku testovala Peťa.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.