Aloe Vera - pomocník v boji s nadváhou

20.9.2010Fit a v pohodeČítanie na 2 minúty
Aloe Vera - pomocník v boji s nadváhou

Aloe Vera je sukulentná rastlina, ktorá rastie v subtropických a tropických oblastiach. Polysacharid acemanán je jedna z hlavných účinných látok Aloe Vera, ktorá pri vnútornom užití aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne a antimykoticky. Aloe vera obsahuje vápnik, horčík, zinok, selén, vitamíny, aminokyseliny a celkovo viac ako 300 rôznych látok.

Aloe vera rastlinný masážny olej 1000ml

Aloe vera rastlinný masážny olej 1000ml

16,50 €

Tejto rastlinke sa pripisujú priam zázračné účinky - a vraj pomáha aj pri chudnutí - hneď troma spôsobmi:

  1. Rýchlejšie vypudzuje tuky. Má preháňavý účinok - čím totiž jedlo rýchlejšie „prebehne" tráviacim traktom , tým menej tukov má šancu vstrebať sa do tela.
  2. Zvyšuje príjem bielkovín. Má vysoký obsah kolagénu - aj keď kolagén poznáme ako prostriedok na vyhladzovanie vrások a skrášľovanie pokožky - je to bielkovina. A práve bielkoviny sa pri chudnutí odporúčajú jesť vo väčšej miere, pretože sa dlhšie trávia a pri ich trávení využíva telo viac energie, a teda zrýchľuje metabolizmus.
  3. Urýchľuje prácu pečene. V pečeni sa tvorí žlč, ktorá sa ukladá v žlčníku a prechádza do dvanástnika, kde odbúrava tuky. Teda čím rýchlejšie bunky pracujú, tým rýchlejšie sa zbavujeme prebytočných tukových zásob.

Dnes už poznáme mnoho výrobkov, ktoré obsahujú aloe vera. Aloe vera môžeme dnes kúpiť napríklad v podobe nápojov, toboliek, gélov, džúsov. Obsahuje 19 aminokyselín, 20 minerálov.
100 % šťavu z aloe vera by ste mali prijímať dva krát denne v dávke 60 až 120 ml. Netreba to však preháňať. Vedľajšími účinkami je totiž hnačka, žalúdočné kŕče, nerovnováha elektrolytov a nedostatok vitamínov.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 2

Jitka

Ráda bych upřesnila: v článku o aloe vera je příšerná chyba. Správně zpracovaná aloe NEMÁ PROJÍMAVÝ účinek a nezpůsobuje průjem ani žaludeční křeče. Aloe se totiž při zpracování musí oloupat. Tyto nežádoucí účinky má pouze slupka - ono zelené na povrchu. příroda aloe vybavila tímto ochranným obalem kvůli okousávání zvěří. Tato slupka způsobuje i alergické reakce. Správně připravený produkt z aloe vera NESMÍ TEDY TUTO SLUPKU OBSAHOVAT a pak je vhodně k použití všelikde. Ten člověk, co tohle napsal, zná nejspíš ono aloe z lékárny za 300 Kč, které prostě vezmou a celé namelou.

Viac

Lukas Smékal

Správně,správně paní Jitko...!!!Pěstujiu si doma mnoho druhú aloe.. a jen ještě dodávám,že by měla mít rostlinka k použití určitě dva roky a vždy odříznout keramickým nožem...,hezký život přeji ,Lukas

Viac