Elektrický vs. skladací masážny stôl: Ktorý sa mi hodí viac?

23.11.2021Velvesa odporúčaČítanie na 4 minúty

Ak si otvárate masérsky salón alebo ho chcete vynoviť, možno uvažujete o kúpe elektrického lehátka. Aké sú jeho ne/výhody v porovnaní so skladacím masážnym lehátkom? Ktoré z nich si vybrať?

Elektrické masážne lehátko je asi najväčšou jednorazovou investíciou v masérskom salóne. Vzhľadom na vyššiu cenu je rozumné porovnať pred samotnou kúpou výhody a nevýhody elektrického lehátka a skladacieho masážneho stola.

Pohodlný zdvih

Elektricky ovládané lehátka majú jednu nespornú výhodu, pohodlné polohovanie klienta. I keď samotný zdvih je u jednotlivých výrobcov riešený rôzne, výsledok je vždy rovnaký – lehátko aj s klientom si kedykoľvek dvihnete do takej výšky, akú práve potrebujete.

Výhodné to je pri celotelových masážach – nohy sa ľahšie masírujú pri vyššej polohe lehátka a naopak pri masáži chrbta je potrebná nižšia poloha, aby sa masér mohol do klienta oprieť plnou silou.

Výhodou elektrického lehátka je jednoduchá zmena výšky

Starší klienti alebo ľudia s pohybovými problémami ocenia, keď nemusia lehátko zdolávať ako Mount Everest.

Variabilita doplnkov

Skladacie lehátka majú zvyčajne pevne daný dizajn, vyberáte si nanajvýš farbu. Elektrické lehátka pre kozmetičky sú mimoriadne variabilné, ako pohodlné kreslo a lehátko v jednom. A pri elektrickom masérskom lehátku si môžete za príplatok narozkazovať, ako má vyzerať a aké doplnky má mať.

Variabilný dizajn elektrického lehátka

Područky mechanicky sklopné alebo hydraulicky polohovateľné, výrezy naboku lehátka, zmena šírky a dĺžky, výber z rôznych typov ovládania (ručné, nožné, rámové alebo kombinácia), otvor na tvár, vyššie čalúnenie a rôzne typy dodatočného zdvihu pri viacdielnych lehátkach, to je len zlomok ponuky. Vo vyšších cenových reláciách je samozrejmosťou aj výber z viacerých farieb koženky a rámu tak, aby lehátko dokonale zapadlo do celkového dizajnu masérskeho salóna.

S čím treba rátať

Zdvih je pri väčšine lehátok riešený tak, že samotná ložná plocha sa zároveň posúva dopredu alebo dozadu. Toto môže byť nevýhodou pri menšom priestore v masážnom salóne. Lehátka s nožnicovým mechanizmom zdvihu sa posúvajú hore a dole v jednej línii bez posunov dopredu, resp. dozadu.

Nožnicový mechanizmus zdvihu elektrického lehátka

Elektrické masážne lehátko váži podľa typu od 60kg po viac ako 100kg. Je to kus nábytku a ak masérsku miestnosť používate aj na iné účely (napr. cvičenie s klientmi, masáž na podložke na zemi), neodložíte ho jednoducho niekam do kúta tak, ako skladacie masážne lehátko. Tiež samozrejme nehrozí vziať ho jednoducho so sebou pri ceste za klientmi alebo na firemnú akciu, na ktorej ste sľúbili masáž.

Skladacie masážne lehátko nezaberie veľa miesta

Pri výpadku elektriny dosť záleží na tom, v akej polohe ste elektrické lehátko nechali. Ak v najnižšej, smola. Kým elektrinu znova nepustia, masáže budete musieť odložiť.

Myslite pri kúpe dopredu – zistite si možnosti reklamácie. Poskytuje predajca záručný a pozáručný servis? Nezabudnite nového obyvateľa masážneho salónu zahrnúť do prevádzkového poriadku.

Krátke zhrnutie na záver:

Elektrické masážne lehátkoSkladacie masážne lehátko
Výhody
• pohodlné polohovanie• ľahko sa dá poskladať a odložiť
• plus pre klientov s pohybovými problémami• jednoduché premiestňovanie
• možnosť prispôsobiť si doplnky a dizajn• nižšia obstarávacia cena
Nevýhody
• náročné na priestor• nastavenie výšky zaberie čas
• vysoká obstarávacia cena• nemožnosť meniť výšku s klientom na lehátku
• ťažké premiestňovanie• dizajn je daný (okrem farby)

Na akom lehátku masírujete vy? Plánujete kúpu elektrického lehátka? Podeľte sa s ostatnými čitateľmi o svoje skúsenosti.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.