Senzuálna masáž pre dvoch

29.11.2010Fit a v pohodeČítanie do 10 minút

Senzuálna je v podstate každá masáž. Nervové zakončenia v pokožke, a sú ich milióny, citlivo reagujú na najmenšie dotyky.

Senzuálna masáž pre dvoch

Pri masáži sa ale zapájajú aj ďalšie zmysly: cítime vôňu olejov, počúvame rytmus hmatov, hudba, pôsobia na nás vizuálne vnemy ... Môže ísť doslova o multizmyslový zážitok! Pritom je však veľký rozdiel medzi dotykom terapeutickým a senzuálnym. Dnes prvýkrát preto nebudem písať o profesionálnej masáži, ktorú si môžete dopriať v regeneračnom centre, ale prinesiem inšpiráciu na veľmi jemnú a hravú senzuálnu masáž pre intímnych partnerov, určenú výhradne pre ničím nerušené domáce prostredie.

Škola vzájomného poznávania - pri senzuálnej masáži stimulujeme celé telo pomocou dotykov. Je skvelou príležitosťou skúmať vlastnú zmyselnosť a zároveň spoznávať telo nášho partnera. Využívame kombináciu dlhých tiahlych hmatov a jemných dotykov na citlivých častiach tela. Dochádza pri nich nielen na relaxáciu, odplavenie stresu a svalového napätia, ale často aj zlepšenie našich intímnych vzťahov. V dnešnom uponáhľanom svete sa mnoho vzťahov časom dostáva do akéhosi mŕtveho bodu. Začína viaznuť komunikácia, vytráca sa radosť z prítomnosti druhého, prevažuje rutina. Niekedy je príčinou traumatizujúci zážitok, inokedy sa problém vkradnú pomaly a nepozorovane. Koľkokrát si ani nevšimneme, že nám vzťah zovšednel. Mnoho rodinných terapeutov v týchto prípadoch odporúča masáž v páre ako spôsob vzájomného poznávania, vzrušovania a dotykov bez vyvíjania nátlaku na pohlavný styk. Stáva sa, že aj vlažný vzťah sa týmto spôsobom neuveriteľne osvieži a nabije novou energiou. Ale, ako už bolo naznačené, pri senzuálnej dotykovej komunikácii je lepšie nezameriavať sa príliš na sexuálnu stimuláciu, ale sústrediť sa skôr na telo partnera. Jedine tak môže byť masáž skutočne krásnym činom nesebeckého dávania tomu, koho milujeme a zároveň dôkazom, že ho prijímame, aký je.

"Teplo, hudba, svetlo sviečok ..." - ak si chceme s partnerom dať tento krásny dar, mali by sme tiež venovať pozornosť všetkým okolnostiam, ktoré nám môžu pomôcť ku krásnemu a hlbokému zážitku. Nájdime si čas, aby sme vytvorili útulné intímne prostredie. Izba by mala byť predovšetkým príjemne vyhriata. Ak budeme partnera masírovať na zemi, potom by tu mali byť teplé, mäkké a pokožkou príjemne vnímané podložky. Partnera nechávame minimálne oblečeného, veľmi príjemne až upokojujúco pôsobí, keď jeho telo zakryjeme vyhriatymi osuškami, pustíme upokojujúcu relaxačnú hudbu a rozsvietime tlmené svetlá, alebo zapálime sviečky.

Vône, ktoré umocnia zážitok - zážitok zo senzuálnej partnerskej masáže môže významne umocniť aj aromaterapia. Využívame najmä éterické oleje, ktorým sa pripisujú afrodiziakálne účinky. Avšak treba podotknúť, že väčšinou sa nejedná o účinky priamočiare, ale o vyvolanie zmyselnej nálady vďaka schopnosti týchto vôní pôsobiť na psychiku - upokojovať, zlepšovať koncentráciu a vnímanie, uvoľňovať napätie, stres a uľahčiť komunikáciu. Do tejto skupiny patria napríklad éterické oleje ylang-ylang, jazmín, ruža damašskej, pomaranč, santal, nerol alebo pelargónie. Výborne pôsobia aj hotové zmesi éterických olejov ako Harmónia, Afrodisiakálne, Noc lásky alebo Uvoľňujúce. Osobne odporúčam tieto éterické oleje alebo zmesi použiť do neutrálneho masážneho oleja pre relaxačnú masáž . Tento olej má dobrú sklznosť a k pokožke je veľmi šetrný. Uvedené éterické oleje a zmesi potom môžeme samozrejme použiť aj na prevoňanie miestnosti (stačí 2-4 kvapky do aromalampy) alebo k uvoľňujúcemu kúpeľu pred masážou.

Elektrická vyhrievacia podložka Comfort

Elektrická vyhrievacia podložka Comfort

39,90 €

Jemne a citlivo - masáž pozostáva prevažne z jemných hladivých pohybov. Aby sa naše ruky pohybovali hladko, použijeme trochu viac oleja ako pri inom type masáže. Veľmi príjemne pôsobí klasický hladivý pohyb - efloráž. Ruky nám pri ňom kĺžu od hlavy po oboch stranách chrbtice čo najďalej po chrbte a zasa späť po stranách chrbta smerom k hlave. Najvhodnejšia poloha je pritom za hlavou partnera. V ďalšej časti masáže hladíme stredná časť chrbta, jedna ruka nasleduje druhú, ťahy sú plynulé na seba nadväzujúce. Ruky položíme na hornú časť chrbta a krúživými pohybmi hladíme partnera smerom von k ramenným kĺbom. Rovnakým spôsobom masírujeme aj zadok, kde môžeme použiť trošku pevnejšie pohyby. Potom jemne posúvame ruky smerom od členkov hore po zadnej strane nôh, opäť plynulým pohybom jednej ruky za druhou. Po masírovaní celej zadnej časti tela otočíme partnera na chrbát a rukami prechádzame po prednej strane nôh. Pri masáži stehien zapojíme obe ruky.

Efloráž môžeme využívať pri masáži celej prednej časti tela. Pritom stále kľačíme pri partnerovej hlave. Dôležité je pri masáži zbytočne netlačiť palcami a nevyvíjať žiadny tlak, ktorý by pôsobil rušivo. Aby masáž bola skutočne senzuálna, využívajme skôr rovnakých jemných pohybov a citlivo pritom vnímajte telo a reakcie partnera. Veď cieľom je potešiť ho, dodať mu pocit istoty, povzbudenie a vzrušenie. Ale rovnako dobré je sledovať aj svoje vlastné pocity.

Tvorivo a vynaliezavo - k masáži môžeme využívať aj končeky prstov. Ak máme dlhšie vlasy, môžeme telo partnera hladiť aj nimi. Takéto hladenie vyvoláva veľmi príjemné pocity. Buďme tvoriví, skúšajte a objavujte nové druhy dotykov. Ak budeme citlivo vnímať potreby a pocity partnera, môžeme docieliť skutočne krásneho zážitku. Buďme vynaliezaví. Koža je najväčší senzorický orgán tela a existuje mnoho spôsobov, ako ho prebudiť a oživiť. Zaujímavo pôsobí napríklad obyčajné fúkanie, napríklad na chrbát. Príjemné je hladenie partnerovho tela dlhou hodvábnou šatkou. Skúste partnera šatkou zakryť a potom ju ľahko ťahať po jeho tele ...
Masáž môžeme zakončiť jemným prechádzaním končekmi prstov po pokožke. Môžeme krúžiť, trieť a láskať každým prstom a každou časťou ruky. Do masáže tak vnášame nehu a pocit intímnej blízkosti. Úplne na koniec si môžeme dopriať aj vzájomnú masáž nôh, keď sa s partnerom dotýkame chodidlami - položíme ich k sebe a citlivo sa dotýkame prstov a dlaní. Je pravdepodobné, že po takomto krásnom rituáli si s partnerom budeme ďaleko bližšie, pretože reč tela je neuveriteľne silná.

Masážou si vzájomne venujeme to najcennejšie, čo máme, a to je čas strávený s osobou nám najbližšou, silný zážitok harmonického splynutia tela i duše. Ak ste sa rozhodli venovať sebe, partnerovi a hlavne vášmu vzťahu túto masáž (trebárs aj ako nezabudnuteľný a originálny vianočný darček), prajem vám príjemné zážitky, veľa tvorivosti.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 1

minkie

velmi pekny clanok, v dnesnom uponahlanom svete vztahy naozaj viaznu, prevlada rutina, zovsednu, radost jeden z druheho ustupuje a pritom staci tak malo - venovat cas jeden druhemu a senzualne sa spoznavat :) clovek ma v sebe neuveritelne vela fantazie a tvorivosti, tak preco ju neprejavit? dakujem za tip na romanticku chatu :)

Viac