Šikovné pomôcky, s ktorými zvládnete jednoduchú masáž aj sami doma

2.11.2021Velvesa odporúčaČítanie na 5 minút

Domáca masáž sa nemusí robiť iba rukami. Dnes vám chceme predstaviť zopár šikovných pomocníkov, s ktorými si môžete dopriať masáž v pohodlí domova či kancelárie, ale napríklad aj cestou domov v autobuse.

Aj krátka masáž vie pomôcť a osviežiť. Rovnako ako pri cvičení, aj pri masáži sa ráta pravidelnosť. Krátka, ale pravidelná masáž hlavy či chodidiel môže prispieť k lepšiemu stavu nielen masírovanej časti tela, ale i celého organizmu. Ak nemôžete ísť na masáž, lebo vám nemá kto postrážiť deti, od istého veku viete zapojiť do masáže aj tie.

Čo sa teda dá na masáž použiť? Nižšie vám predstavíme zopár masážnych pomocníkov od najmenších, ktoré sa zmestia do kabelky či vrecka až po masážne prístroje, ktoré potešia i profesionála. Zároveň sú všetky dobrými tipmi na darček.

Akupresúrny masážny prsteň
Malý prsteň z nerezovej ocele. Materiál je vytvarovaný do malých trojuholníčkov, ktorých konce sú rôzne pootáčané. Keď prsteň rolujete po prstoch, masírujete množstvo akupresúrnych bodov.

Okrem toho, že je to príjemné, je to i veľmi užitočné. Ak mávate unavené alebo studené ruky a prsty, pravidelná masáž s prstienkom vám bude pomáhať a bude vás aj baviť.

Túto drobnú pomôcku môžete mať so sebou všade. Nepotrebuje baterky, nerobí hluk, nikoho nevyrušuje. Môže s vami do práce, na školenie, k televízoru aj do autobusu. Posúvanie prstienka po prstoch navyše ukľudňuje psychiku.

Akupresúrny náramok
Akupresúrny náramok je väčší brat akupresúrneho prsteňa určený na masáž ruky od zápästia smerom hore. Masážou sa stimulujú akupresúrne body, čím ruky prekrvíte, uvoľníte a prehrejú sa. Okrem toho aj masáž náramkom celkovo ukľudňuje.

Masážer hlavy je šikovná pomôcka

Masážer hlavy
Masážny pavúk je pomôcka, ktorá mnohým ľuďom vyvolá zimomriavky na celom tele. Masážer sa priloží na vrch hlavy a nasadí na hlavu ako čiapka. Jemné kovové nožičky ukončené guľôčkami príjemne masírujú pokožku hlavy a prehŕňajú vlasy.

Masáž hlavy masážerom uvoľní nielen hlavu, ale aj celé telo, zlepší náladu, zmierni napätie, stres a bolesti hlavy s nimi súvisiace. Prekrvenie pokožky hlavy priaznivo vplýva na rast a kvalitu vlasov.

Podložka na masáž chodidiel
Drevená podložka s pružnými kolíčkami slúži na masáž chodidiel. Kolíky sú umiestnené na miestach akupresúrnych bodov, čo je na podložke farebne vyznačené a popísané.

Táto podložka vlastne simuluje reflexnú masáž chodidiel. Pravidelnou masážou chodidiel sa podporí imunitný systém, krvný obeh a vnútorné orgány.

Čo tak sa pravidelne ráno miesto na váhu postaviť na masážnu podložku?

Valčeky na masáž chodidiel
Päť dvojíc otáčavých drevených valčekov v jemnom oblúku. Pohodlnú reflexnú masáž chodidiel si vychutnáte v sede napríklad pri sledovaní TV. Spočiatku môže byť masáž príliš silná, preto si nechajte na nohách ponožky. Keď si vaše nohy zvyknú na tlak, masírujte holé chodidlá a pridávajte tlak.

Masážne valčeky na masáž chodidiel

Táto forma masáže je vhodná, ak máte unavené, boľavé nohy alebo cítite navečer v nohách nepokoj. Chodidlá sa prekrvia, upokoja a reflexné účinky masáže majú priaznivé účinky na vnútorné orgány.

Masáž pokožky nasucho alebo pri sprchovaní či kúpeli
Naša pokožka si zaslúži pozornosť v každom ročnom období.

Pri masáži nasucho alebo v kúpeli sa pokožka prekrví, zbaví sa odumretých buniek a jemnou masážou vieme zlepšiť aj tok lymfy. Výsledkom je krajšia, zdravšia, jemnejšia, prekrvená pokožka so zjednotenou farbou, bez suchých miest.

Hračky alebo masáž?
Myslíte, že pomasírovať vás môžu iba dospelí? Že deti majú na to malé ruky, málo sily a trpezlivosti? S masážnymi zvieratkami to neplatí. Kôň a kačičky na kolieskach s výstupkami sa aj v drobnej detskej ruke premenia na účinnú masážnu pomôcku.

Už len presvedčiť potomka, aby prechádzal s koníkom nie po koberci, ale po vašom chrbte.

Masáž vibračnou pištoľou

Elektrické masážne prístroje
Toto je to pravé, ak nemáte poruke priamo maséra. Masážnych prístrojov je na výber veľké množstvo. Väčšina z nich okrem masáže ponúka i infračervené vyhrievanie.

Elektrické masážne prístroje ponúkajú masáž poklepom, vibráciami či krúžením v rôznych kombináciách. Od najmenších „kabelkových“ až po vibračnú pištoľ vhodnú pre domácu masáž aj pre profesionálov.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.