Recenzia masážnych olejov Tomfit: Z ponuky od Tomfit si vyberie každý

7.6.2021Velvesa odporúčaČítanie na 5 minút

Rozhodujete sa, aký masážny olej vybrať? Ponúkame vám naše dlhodobé skúsenosti s českou značkou Tomfit.

Tomfit masážny olej základný

Masážne oleje značky Tomfit od firmy Saela sú najpredávanejšími masážnymi olejmi na velvesa.sk. A má to dobré dôvody. Vysoká kvalita v kombinácii s primeranou cenou radí tieto oleje medzi najobľúbenejšie nielen na našom e-shope.

Základný masážny olej

Z parafínových olejov je, samozrejme, jednotkou základný masážny olej. V masérskej škole, s ktorou spolupracujeme, sa používa ako základný masážny olej na všetkých kurzoch, pretože nevyvoláva podráždenie pokožky, ošetruje ju a má výborný sklz pri pomerne malom množstve oleja použitého na masáž.

Recenzia masážnych olejov Tomfit: Z ponuky od Tomfit si vyberie každý

Čistený parafín je stály, nie sú v ňom parfumy, farbivá a nepotrebuje konzervačné látky. Dobre „spolupracuje“ aj s bankami pri bankovaní alebo s vodou pri masáži lávovými kameňmi.

Samozrejme, v rámci akreditovaného kurzu sa účastníci masírujú dennodenne aj viac ako týždeň. Tu už u citlivejších ľudí môže pokožka zareagovať sčervenaním, ale masážny olej je v tom nevinne. Nie je v praxi obvyklé, aby niekto chodil na masáž 2x denne viac ako týždeň po sebe a pokožka už odmieta trenie a premasťovanie.

Voňavé varianty

Z ostatných Tomfit parafínových olejov sú mimoriadne obľúbené zmesi s éterickými silicami alebo prídavkami extraktov z bylín, napríklad masážny olej citrón, levanduľa alebo aloe vera. Klienti v masážnych salónoch, wellness a kúpeľoch oceňujú účinky prírodných látok a navyše príjemnú, nevtieravú vôňu.

Keď spomíname vôňu, nesmieme zabudnúť na parfumované masážne oleje Tomfit. Aromaterapeutická masáž, ktorá prináša klientom absolútne uvoľnenie tela aj mysle – to je napríklad masážny olej čokoláda, ruža alebo orchidea.

Poslednou overenou skupinou parafínových olejov Tomfit sú masážne oleje pre osvieženie. Výborné hlavne na masáž nôh, obľúbené u masérov, ktorí majú v klientele športovcov alebo proste iba ľudí s unavenými a ťažkými nohami. Na základe skúseností môžeme odporúčať napríklad mentol, gáfor alebo osviežujúci a stimulujúci masážny olej borovica.

Rastlinné oleje

Kráľom medzi rastlinnými olejmi Tomfit je mandľový olej. Aj preto sa predáva v baleniach od 250 ml po päť litrov.

Tento univerzálny masážny olej je výborný pre pokožku i pleť a tiež ako základ pri výrobe vlastných masážnych olejov. Je vhodný aj pre masáž malých detí a bábätiek.

Mnoho ľudí používa mandľový olej nielen na masáže, ale aj na ošetrovanie pokožky, napríklad pri svrbení, olupovaní, po slnení, na ošetrovanie vlasov či ako olej na odličovanie.

Ak by sa nás niekto opýtal, aký masážny olej si vybrať, keby to mal byť len jeden jediný, tak určite mandľový.

Tomfit masážny olej mandľový

Druhým univerzálnym olejom pre masáž, telo a domácnosť je bio masážny olej kokosový. Do 24 – 25°C je tuhý, ale stačia nahriate dlane alebo vložiť nádobku s olejom do horúceho kúpeľa a máte pripravený teplý olej s príjemnou kokosovou vôňou na masírovanie.

Okrem toho sa dá použiť na ošetrenie pokožky, pleti i vlasov.

Recenzia masážnych olejov Tomfit: Z ponuky od Tomfit si vyberie každý

Najlepšie výsledky pri aplikácií kokosového oleja sme zaznamenali, keď sme ho aplikovali na vlhkú pokožku. Stačí, ak klient príde na masáž z domu, kde sa predtým osprchoval. Pokožka si udrží vlhkosť.

Ale pozor, stretli sme sa aj s ľuďmi, ktorým vôňa kokosového oleja prekáža. Neodporúčame preto považovať ho za neutrálny masážny olej. V tomto prípade siahnite radšej po mandľovom oleji alebo kombinácii mandľového a makadamiového oleja natural.

Tomfit masážny olej natural

Masážne zmesi pre všetky zmysly

Tomfit ponúka aj namiešané rastlinné masážne oleje s éterickými olejmi pre špecifický účinok.

Študovanie účinkov esenciálnych olejov a ich kombinácií vyžaduje veľa času, preto je príjemné siahnuť po hotových a osvedčených mixoch. Veľmi obľúbené sú uvoľňujúce kombinácie relaxačný a ukľudňujúci masážny olej.

Samozrejme, v rodine rastlinných masážnych olejov Tomfit nájdete aj parfumované oleje pre voňavú relaxačnú masáž a masážne oleje s prírodnými silicami alebo výťažkami z liečivých rastlín.

Tak čo, vybrali ste si? My sme s „tomfiťákmi“ veľmi spokojní a s kľudným svedomím ich odporúčame aj našim klientom. Viac ako 20-ročná história českého výrobcu a spokojní maséri i klienti sú najlepšou vizitkou pre celú ponuku masážnych olejov Tomfit.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.