Výhody masáže ako firemného benefitu

9.1.2024NapredovanieČítanie na 4 minúty

Masáž je mimoriadne obľúbeným firemným benefitom. Zamestnanci ho oceňujú a vítajú s radosťou a prináša mnoho výhod aj pre zamestnávateľa, podporuje lepší pracovný výkon a eliminuje stres na pracovisku. Pre najúspornejšiu verziu masáže na špeciálnej masážnej stoličke potrebujete minimum priestoru v tichšej, dobre vetrateľnej miestnosti a 15-20 minút času.

Masáž vo firme

Podoby masáže na firme

Masáž na pracovisku môže byť poskytovaná rôznymi spôsobmi. Od firemného maséra vo veľkých spoločnostiach, ktorý je dostupný po celý pracovný týždeň alebo vo vybrané dni, až po dohodnuté návštevy maséra, ktorý si raz mesačne rozloží masérsku stoličku alebo skladacie masážne lehátko v malej zasadačke a odmasíruje všetkých zamestnancov malej firmy za jeden deň.

Zamestnávateľ môže umožniť masáž v rámci pracovnej doby, pripadne poskytuje len priestory pre masáž po pracovnej dobe, čo je výhodné pri profesiách, kde sa manuálne pracuje. Vyššia fyzická záťaž bezprostredne po masáži nie je vhodná a mohla by sa skončiť úrazom.

Výhody masáže na pracovisku pre zamestnancov

Masáž pôsobí na telo kladne, o tom nemusíme polemizovať. Krátka masáž v priebehu pracovného dňa je vhodná najmä pre kancelárskych zamestnancov, ktorých telo vytrhne z často nevhodného a strnulého sedenia za počítačom.

Už krátka masáž môže priniesť príjemné výsledky:

 • odstránenie strnulosti svalov v oblasti hlavy, krku, ramien a rúk,
 • zlepšenie držania tela a flexibility,
 • uvoľnenie od stresu,
 • zvýšenie koncentrácie,
 • zmiernenie bolestí hlavy a únavy očí,
 • zlepšenie nálady,
 • vyššia kvalita spánku.

Zamestnanci často nemajú čas alebo chuť po pracovnej dobe starať sa o seba, športovať, dostatočne odpočívať. V rámci firemnej masáže pocítia pozitívne účinky starostlivosti o telo, začnú si viac uvedomovať, že aj za pomerne krátky čas sa im vie výrazne uľaviť a majú vyššiu motiváciu zlepšiť svoj životný štýl, čo sa priaznivo odráža aj na ich sústredení a výkone v práci.

Čo prináša firemná masáž organizácii

Masáž je moderný a zdravý spôsob odmeny zamestnancov a je rozhodne výhodný aj pre firmu. Za čas krátky ako prestávka na kávu sa zamestnanec výrazne „reštartuje“, čo sa prejaví v lepšej sústredenosti na prácu.

Každé pracovisko zákonite vytvára stresujúce faktory, ktorých pôsobenie na telo a psychiku zamestnancov sa pomocou masáže dá príjemným spôsobom eliminovať. Uvoľnený zamestnanec podáva vyšší výkon, lepšie odoláva stresu, zlepšuje sa mu imunita.

Firemná masáž je mimoriadne obľúbený benefit, zlepšuje image firmy ako zamestnávateľa, má pozitívny vplyv na spokojnosť a lojalitu zamestnancov a atraktivitu pre prípadných záujemcov o prácu.

Zamestnanci firemné masáže oceňujú

Pravidelne absolvovaná cielená masáž znižuje pravdepodobnosť práceneschopnosti pre:

 • problémy s chrbticou a platničkami,
 • seknutia svalstva,
 • syndróm karpálneho tunela a iné RSI (repetitive strain injuries),
 • bolesti hlavy a problémy s očami,
 • prepracovanie alebo vyhorenie,
 • únavové a depresívne stavy.

Pri masáži absolvovanej na pracovisku vypadne zamestnanec z pracovného procesu len na krátky čas (15-20 min) a v prípade nutnej potreby je stále dostupný. Pri masáži cez oblečenie na stoličke netreba dlhú prípravu a nestráca sa čas pri výmenách zamestnancov.

Firemná masáž nemá vysoké administratívne náklady a stačí pre ňu uvoľniť do 10 m2 v tichšej, vetrateľnej miestnosti alebo zóne. Najčastejšie využívanými technikami sú japonská amma masáž, shiatsu cez oblečenie, indická masáž hlavy, klasická masáž a ich kombinácie, prípadne reflexná masáž nôh.

Pri obojstrannej spokojnosti je masér tiež príjemným doplnkom firemných dní alebo spoločenských akcií pre zamestnancov.

Použite argumenty

Firemná masáž je benefit, ktorý s nadšením uvíta temer každý zamestnanec. Ak ste masér a uvažujete o tomto spôsobe zárobku, nezabudnite, že pri vyjednávaní s firmou sú pre manažéra na prvom mieste pozitíva, ktoré masáž prináša samotnej firme a to je spokojnejší, zdravší a výkonnejší zamestnanec.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.