Prechladnutie? Pozrite, čo z velvesa vám vie účinne pomôcť

26.2.2024Velvesa odporúčaČítanie na 4 minúty

Prechladnutie, nádcha a kašeľ sú nepríjemní spoločníci. Najmä pri náhlych zmenách počasia a v období sychravej zimy sa im ťažko vyhneme. Velvesa je síce masérsky e-shop, no v ponuke máme mnoho výrobkov, ktoré vedia účinne pomôcť pri chorobách dýchacích ciest. V článku nájdete aj jednoduché tipy na úľavu pri nádche, prechladnutí a kašli.

Pomoc pri prechladnutí

Kúpeľ nôh v horúcej vode

Osvedčená klasika našich starých mám, ktorá rýchlo prehreje a uľaví pri nádche. Ešte lepšie účinky dosiahnete, keď vodu obohatíte morskou alebo magnéziovou soľou a horčíkovým olejom.

Do lavóra si napustite čo najteplejšiu vodu, akú znesiete, mala by siahať nad členky. Zamiešajte do vody zhruba pol šálky kúpeľovej soli a pol deci horčíkového oleja. Nohy namáčajte aspoň 10-15 minút, ak by voda chladla, dolievajte si horúcu. Po kúpeli nohy dobre vysušte, ošetrite krémom a držte ich v teple. Kúpeľ môžete opakovať 1-2x denne, kým nepoľavia príznaky prechladnutia.

Uľahčite dýchacím cestám

Veľmi rýchlo si pri prechladnutí, bolestiach hlavy a dutín uľavíte pomocou aromaterapie. Aplikujte pár kvapiek éterického oleja do difuzéra alebo rovno použite prírodný osviežovač vzduchu.

Pri prechladnutí vyberajte priamo zmesi namiešané na problémy dýchacích ciest alebo jednotlivé esenciálne oleje a ich kombinácie, vhodný je napríklad eukalyptus, citrón, levanduľa, niaouli, borovica, mäta, borovica, jedľa, smrek, kosodrevina, gáfrovník, zázvor a červený tymián.

Praktickými pomocníkmi aj v prípade prechladnutia pri cestovaní sú balzamy a krémy v malom balení, ktoré môžete mať vždy so sebou a použiť ich hneď pi prvých príznakoch alebo aj ako prevenciu. Natierajte ich na spánky, pod nos, na hrudník aj chrbát aj na noc.

TIP: Ak nechcete voňať, naneste si malé množstvo balzamu do dlaní, pošúchaním ho nahrejte, priblížte dlane k nosu a niekoľko minút zhlboka dýchajte.

Známejší červený tigrí balzam má aj biely variant, ktorý je vhodný práve pri problémoch s dýchacími cestami. Príjemne mätovo osvieži a uvoľní dýchacie cesty aj masť Strongpower Magic v praktickom malom balení.

Vráťte teplo do tela

Keď prechladneme, doslova prídeme o teplo a je dobré uľahčiť telu liečivé procesy dodaním dodatočného tepla.

Niekedy nestačí naobliekať sa ani dopriať si horúcu sprchu, vtedy pomôže nahrievacia podložka alebo deka, prípadne menšie nahrievacie vrecká pre prehriatie rúk, nôh, krížov alebo šije ako sú prírodný vankúšik s čerešňovými kôstkami alebo gélové vrecko.

Pri suchom kašli si na podporu vykašliavania môžete urobiť aj olejový obklad. Na bavlnenú tkaninu nanesiete olej zohriaty na príjemnú teplotu, priložíte na hrudník, prípadne aj na chrbát, prekryjete igelitom alebo fóliou a zakryjete nahriatym uterákom, dekou alebo ešte lepšie teplým rašelinovým termoforom. Zábal nechajte pôsobiť pol hodinu až hodinu a môžete ho opakovať 2-3 x denne.

Nasaďte ťažký kaliber

Biolampa je ešte pre mnohých neznámou novinkou. Pomáha nielen pri hojení rán, jaziev, omladení pokožky, ale aj pri prechladnutí a problémoch s dutinami. Nahrievanie biolampou je príjemné, nebolestivé a zaberie len pár minút denne, stačí 2 x 5 minút s odstupom jednej hodiny 2-3 x za deň. Nemusíte hľadieť na hodiny, biolampa má zabudovaný časovač, ktorý vás upozorní pípnutím po uplynutí každej minúty.

Buďte zdraví a ak ste náhodou práve prechladnutí, prajeme vám, aby ste boli zase čoskoro fit.
Vaši velvesáci

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.