Príjemná vôňa v masážnom salóne: 6 tipov, ako ju dosiahnuť

10.5.2022Život maséraČítanie na 5 minút

K atmosfére pohody v masážnom alebo terapeutickom salóne určite patrí aj vôňa. Aby bola naozaj príjemná, treba predovšetkým často vetrať, dbať na správnu koncentráciu a nekombinovať priveľa vôní naraz. A ako dostať vybranú vôňu do ovzdušia? V dnešnom článku si preberieme pár ciest k voňavému masérskemu salónu.

Príjemná vôňa vytvára atmosféru pohody

Difuzér - pekný dizajn a zdravý spôsob prevoňania vzduchu

Pokiaľ ide o rozptyľovanie vône, difuzéry sú rozhodne jednotkou. Odporúča sa kombinovať v nich čisté prírodné esenciálne oleje s destilovanou vodou. Usadzujúce sa minerály z bežnej kohútikovej vody (vodný kameň) môžu difuzér poškodiť a je potrebné ho často čistiť.

Používanie difuzéru má mnoho výhod. Ľahko si ustrážite koncentráciu vône podľa množstva esenciálneho oleja, bez problémov viete vône kombinovať a samotný prístroj môže byť navyše pekným doplnkom interiéru. Na rozdiel od klasickej sviečky s plameňom nehrozí priamo nebezpečenstvo požiaru.

Rozptyľovanie éterických olejov do ovzdušia pomocou ultrasonického difuzéra je zdravou alternatívou vyčistenia a prevoňania vzduchu. Difuzér esenciálne oleje nezohrieva, ale vytvára z vody a éterického oleja jemnú mikrohmlu.

Ultrasonické difuzéry sú veľmi obľúbené

Účinky vône z difuzéra sa odvíjajú podľa toho, aký éterický olej zvolíte:

  • relaxácia - levanduľa, pomaranč, bergamot
  • uvoľnenie stresu - kadidlovník, mandarínka, ylang-ylang
  • lepšia koncentrácia - litsea cubeba, citronella, pačuli
  • zlepšenie nálady - pomaranč, grep, limeta
  • uvoľnenie dýchacích ciest - eukalyptus, borovica, gáfrovník
  • zlepšenie trávenia - šalvia, citrón, mäta pieporná
  • lepší spánok - medovka s citronellou, petitgrain, levanduľa
  • bezpečné odpudenie hmyzu - klinček, citrónová tráva, cédrové drevo

Prírodný osviežovač vzduchu - praktický a rýchly

Novinkou v oblasti koncentrovaných vôní na bleskové použitie sú prírodné osviežovače vzduchu. Zmesi éterických olejov namiešané odborníkmi na aromaterapiu stačí nastriekať do ovzdušia a užívať si príjemnú vôňu spojenú s pozitívnymi účinkami obsiahnutých esenciálnych olejov.

Vďaka rozprašovaču je spotreba skutočne minimálna a osviežovač tak dobre poslúži veľmi dlhú dobu. Sklenená nádobka zaisťuje stálu kvalitu obsahu.

Prírodná masážna sviečka Citrus 100ml

Prírodná masážna sviečka Citrus 100ml

8,80 €

Masážna sviečka - vôňa, masáž a atmosféra v jednom produkte

Predstavte si, ako klienta v salóne privíta príjemná vôňa a mihotavý plamienok sviečky. A hneď na to ho čaká masáž príjemne teplým voňavým voskom.

Presne toto sú masážne sviečky. Veľmi originálny spôsob použitia masážneho prostriedku, ktorý spája v sebe aromaterapiu, termoterapiu a masáž.

Aromalampy - variabilné využitie pekného doplnku interiéru

Aromalampy samotné samozrejme vôňu nevydávajú. No sú pekným doplnkom interiéru, dotvárajú atmosféru a dajú sa použiť s éterickými olejmi alebo vonnými voskami.

Na trhu je veľký výber aromalampičiek prevažne z keramiky. Ich výhodou je jednoduchá údržba a kombinácia plameňa sviečky s vôňou esenciálneho oleja podľa výberu.

Voňavé sviečky

Sviečky - jednoduchá klasika

Vonné sviečky sú klasickým a veľmi príjemným spôsobom, ako dodať do salónu nielen vôňu, ale aj príjemnú relaxačnú atmosféru.

Mihotavé plamienky nás upokojujú a vyvolávajú pocit útulnosti. Čajové sviečky s vôňou môžete vložiť do rôznych svietnikov alebo nádob a dotvoriť si tak interiér masážneho salóna.

Výhodou sviečok je ich jednoduché použitie, nepotrebujú žiaden servis a jediné, čo vyžadujú, je dodržať zásady bezpečnej práce v okolí otvoreného ohňa.

Vykurovadlá - pre energie, ktoré nevidíme

Bylinné zväzky na vydymovanie sú svojou vôňou veľmi špecifické. Ak však vo svojej praxi používate terapie, pri ktorých sa veľa pracuje s energiou alebo čakrami, vykurovaním môžete energeticky očistiť priestor.

Vykurovacie zväzky sú väčšinou na báze šalvie

Vykurovacie zväzky môžete použiť aj na energetické očistenie domácnosti alebo akýchkoľvek priestorov.

Aróma v masážnom salóne sa odvíja aj od masážnych prostriedkov, dezinfekcie a pracích prostriedkov, ktoré používate. Nezabúdajte preto na časté vetranie a nekombinujte priveľa vôní. Aj klient môže prísť na masáž s výraznejšou vôňou parfumu, vyžiadať si aromatizovaný masážny olej a ak máte už v difuzéri inú vôňu, niekedy z toho vznikne nepríjemný ťažký mix. V prípade vôní platí, že menej je viac.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.