Zo zákulisia velvesa: Čo si berieme domov my

3.11.2022Velvesa odporúčaČítanie do 10 minút

Už vám niekedy napadlo, čo z velvesa používajú samotní velvesáci? Tak dnes sa s vami podelíme o pár zaručených tipov. Pre tento tovar si chodíme do skladu my.

Začneme položkami, ktoré majú doma viacerí z nás. Možno ich poznáte aj vy a možno ste práve našli tip na vianočný darček. Takže tieto veci máme my, velvesáci, obľúbené a dôkladne overené.

Thajský krém Namman Muay u nás vonia (alebo smrdí, podľa vkusu) skoro každý deň. Andrea si natiera koleno, Papek kríže, Tomáš krk, lebo sa potrebuje schladiť a ostatní najčastejšie šiju alebo ramená unavené od sedenia za počítačom a svaly unavené z posilňovne alebo masírovania. Vlastne väčšina z nás už prešla na Strongpower s podobným zložením a výhodnejšou cenou, ktorý hodnotíme ako o chĺpok účinnejší. Dokonca máme vždy jeden erárny v zásuvke.

Vibračnú pištoľ máme tiež erárnu. To sa máme, však? Ale viacerí z nás do vibračnej masážnej pištole investovali a máme ju aj doma. Vynikajúca vecička na rýchle premasírovanie unavených častí tela. Jej veľkou výhodou je, že si skoro celé telo vie človek premasírovať sám. Škoda, že mozog nie, občas by sa to hodilo.

Uteráky, malé, veľké, osušky, každý z nás začal jednou farebnou sadou a už sa vezie. Výborná savosť, perfektná veľkosť, kvalitné, hebké, pekné farby a dlho vydržia. Farebná paleta je taká široká, že si vybrala zatiaľ každá kúpeľňa.

Difuzéry a éterické oleje sú súčasťou každej velnesáckej domácnosti. Jedine vo výbere éterických olejov sa nezhodneme, každý si ide to svoje. Martin v lete prisahá na mätu a zvyšok roka je jeho favoritom ylang ylang a klinček, Peter si rovno vybral sadu Kúzlo aromaterapie a rozvoniava tým, na čo má práve náladu. Lívii najviac vonia pačuli a bergamot a Erik si čistí vzduch tea tree a v zime teší dušu mandarínkou, pomarančom a levanduľou.

Akupresúrnu masážnu podložku máme v ponuke pomerne krátko, ale zdá sa, že sme sa všetci zamilovali. Petra vám svoje skúsenosti s podložkou popísala v samostatnom článku. Na základe ktorého, mimochodom, si ju zaobstaral aj Papek a aj u Lívie sa leží doma na ježkovi.

No a poďme na odporúčania konkrétnych ľudí. Zoznámte sa s velvesákmi.

Andrea vie o našom sklade všetko a udržuje v ňom príkladný poriadok. Aďka si nesadne, kým nie je všekto tip-top a preto ju občas bolí presilené rameno alebo koleno. Takže tejp, Muay alebo Medistik a funguje ďalej. V rámci relaxu si doma sype do vane soli do kúpeľa a nedá dopustiť na rybičky. To sú tieto špongie. Ak vyberá darček, rada siahne do pivnej kozmetiky.

Zuzana si poskúšala pomôcky na maderoterapiu a vyhral valček so štyrmi kockami. V sklade celý deň pobehuje alebo stojí, takže na masáž nôh večer pri telke je tento valček vraj ako stvorený. Zuzi sa zaujíma aj o reflexológiu, takže si zaobstarala príslušnú literatúru a ako veľmi praktické hodnotí papučky.

Peter je náš služobne najmladší člen, ktorý zabezpečuje prísun noviniek do skladu. Najviac skúseností má s tejpami zo svojej futbalovej éry. Keď vyberal darček, dostal tip na soľ do kúpeľa a dopadlo to výborne. Zvažuje, ktorú farbu uterákov si vyberie a myslí si, že skonči pri jednej sade. No, keď myslíš, Peťo...

Papek (áno, je to prezývka, ale my Martinovi inak nepovieme) sa vyzná v IT a ešte v milióne iných vecí, často je na firme na roztrhanie. Doma púšťa deťom difuzér. Poznáte to, dve malé deti, škôlka, soplíky, kašeľ. Muay alebo Strongpower sú jeho starí kamoši ešte z profesionálnej športovej minulosti.

Tomáš je ten, ktorý zabezpečuje prísun tovaru do skladu a najčastejšie chodí s Muayom natretým za krkom. Tomi rád skúša všetky novinky a najnovšie je spokojný napríklad s enzymatickým pracím práškom. A má najväčší prehľad v ponuke dezinfekcie.

Martin je náš obchoďák a inak služobne najstarší člen tímu. Masérske zručnosti mu nie sú cudzie, takže mu nesmú doma chýbať jednorazové podhlavníky a lieh na bankovanie. Najradšej masíruje rastlinnými olejmi s neutrálnou vôňou ako je mandľový Tomfit alebo Neutral od Saloos a svoju klientelu natiera aj Tigrím balzamom. Maťo odporúča ako darček bio čokoládový peeling od Saloos, vraj zaň dostal už viackrát od obdarovaných pochvalu.

Petra je za temer každým textom, ktorý nájdete na stránkach velvesa, sociálnych sieťach a newsletteroch. Masíruje na lehátku Lipt®D-05 najradšej zmesami rastlinných olejov od Saloos, topka je Deväť kvetov a keď treba, vylepší masáž silikónovou bankou. Svojmu psovi leje do jedla konopný olej, aby mal peknú srsť a v kuchyni sa nepohne bez papierových a supersavých utierok.

Lívia je naša vládkyňa účtovníctva. U nich doma sa často pracuje na prerábke domu, záhrady aj auta a ona zásobuje domácnosť uterákmi, papierovými utierkami, pivným a glycerínovými bylinkovými mydlami a pivným krémom na ruky.

Kto nepozná Erika, asi k nám ešte nikdy netelefonoval. Erik zvláda na každom uchu mať jeden telefón a zároveň nahodiť do systému objednávku. Jeho najobľúbenejším relaxom je naložiť sa do vane so soľou alebo bombou do kúpeľa. Roky si pochvaľuje elektrickú vyhrievanú deku, ktorá znesie aj pranie a stále spoľahlivo zohrieva. A pivný šampón si jeho kúpeľňu uvádza ako trvalé bydlisko.

Jakub je náš šéf a majiteľ. Na stole má stále položený antistresový masážer hlavy a po vreckách nosí akupresúrne prstene. Kubo má doma na masáž lehátko Lipt®D-05 a jeho najobľúbenejším je kokosový olej.

Tak aj toto je velvesa, my tvoríme tím, ktorý jednotkám v intenzívnej starostlivosti o klientov prináša masérske vybavenie a servis na jednotku.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.