Tipy na vianočné darčeky pre muža, ženu, dieťa a aj starých rodičov

5.12.2023Velvesa odporúčaČítanie do 10 minút

Vybrať vianočný darček je niekedy namáhavá a stresujúca úloha, však? Na našom webe nájdete pekný darček pre všetky kategórie príbuzných, priateľov aj obchodných partnerov. Za posledný rok sme pridali veľa noviniek a tipy na darčeky vyberáme spomedzi nich, ale aj z osvedčenej klasiky, ktorá vždy poteší. Dúfame, že radosť z vhodne vybraného darčeka budete s obdarovaným zdieľať aj vy.

Vianočný darček od velvesa poteší

Čo vybrať pre muža

Toto je často náročná úloha, čo len dať mužovi pod stromček? Najlepšie niečo, čo mu uľahčí alebo spríjemní život.

Ak máte doma športovca alebo večného plánovača, ktorý každý rok od januára určite športovať začne, skúste ho inšpirovať bodytrainerom na posilňovanie s vlastnou hmotnosťou, ktorý sa dá používať doma aj vonku alebo môže začať v malom posilňovačom prstov a rúk.

Na prípadnú svalovicu alebo bolesti svalov a kĺbov sa vždy hodí mať doma funkčné balzamy a krémy a ak sa pridá nádcha či bolesť hlavy, tigrí balzam spoľahlivo uľaví. Komu sa moc cvičiť nechce, ale máva stuhnutý chrbát a šiju, ocení prakticky tvarovaný trigger point masážer.

Ak chcete obdarovať milovníka wellness, môžete siahnuť po pánskom saunovom kilte, saunovom mede alebo masážnom kartáči s praktickou dlhou rúčkou a kúpeľovej soli, ktoré vylepšia zdravie a vzhľad pokožky aj doma vo vani alebo sprche.

Originálnym darčekom, ktorý muži oceňujú pre príjemnú nevtieravú vôňu, osviežujúce, vyživujúce a pokožku zjemňujúce účinky, je pivná kozmetika. Pod stromček sa hodia darčekové sady, ktoré už nemusíte dodatočne zdobne baliť.

Čo vybrať pre ženu

Vybrať darček pre ženu je určite jednoduchšie, hocičo voňavé alebo určené pre krásu a pestovanie tela žena ocení prípadne podaruje ďalej.

Prakticky na každodenné použitie je turban na vlasy z prírodných vlákien a zjemňujúci krém s príjemnou smotanovo-citrusovou vôňou proti prejavom celulitídy. Na zjemnenie pokožky môžete vybrať niektorý z bio telových peelingov, napríklad levanduľový. Drobným darčekom pre krásu je aj bahenná maska z Mŕtveho mora plná minerálov a vitamínov, môžete vyberať spomedzi 8 druhov.

Aj keď žena vie prvé prejavy starnutia prijať s gráciou, neodmietne možnosť starať sa o seba tak, aby im predišla. Anti-age účinky má pravidelné ošetrovanie pleti čistiacou kefkou alebo gua sha škrabkou s vhodným masážnym olejom, určeným pre tvár. Nie ste si istí, či bude vedieť, ako na to? Pridajte aj knižku, ktorá účinky gua sha a správny postup pri ošetrení názorne vysvetlí.

Milovníčky wellness poteší kilt do sauny, saunový med alebo olej do kúpeľa, ktorý zrelaxuje a dobre naladí na zvyšok večera.

Posledné roky priniesli mimoriadnu popularitu cvičeniam ako je joga alebo pilates. Podložky na cvičenie sa dajú však využiť aj na domáce cvičenie, pri vode, pod stanom alebo na opaľovanie sa na záhrade.

Zo širokej ponuky pomôcok na automasáž by sme vybrali masážny pás, ktorý umožňuje dočiahnuť si aj na problematické miesta ako zadoček, chrbát alebo zadná strana stehien.

Turistky a športovkyne určite využijú horčíkový olej, ktorý elegantne rieši nedostatok magnézia rýchlo, bez dráždenia tráviacich orgánov a je vhodný aj v tehotenstve.

Pekným difuzérom rozhodne nič nepokazíte a nezabudnite do neho vybrať aj dva tri éterické oleje pre začiatok. Difuzér je milým darčekom nielen pre vytvorenie príjemnej voňavej atmosféry, ale aj pre využitie terapeutických účinkov čistých éterických olejov.

Darček pre babku alebo dedka

Starších ľudí poteší možnosť dopriať si príjemné teplo, ktoré uvoľní svaly a kĺby a utlmí bolesť. Najrýchlejšie zohrievajú elektrické vyhrievané deky a podložky, ktoré sa dajú použiť pri sledovaní televízie, aj na zahriatie postele.

Akupresúrna podložka prekrví a uvoľní chrbát, nevyžaduje elektrinu a dá sa ľahko preniesť kamkoľvek. Stačí pár minút denne a človek sa cíti uvoľnenejší, ako po ľahkej masáži. Prípadne vyberte zo širokej ponuky masážnych prístrojov, ktoré využije aj zvyšok rodiny.

Pre rýchlu úľavu od bolesti v prípade svalov a kĺbov si seniori veľmi obľúbili krém Muay. Instantné teplo kdekoľvek zabezpečia hrejivé náplasti proti bolesti, ktoré sú praktické tým, že sa lepia na oblečenie a nie na telo. Dajú sa teda ľahko odložiť napríklad pri sprchovaní a znova hrejú po opätovnom oblečení odevu, na ktorý boli nalepené.

V staršom veku mnohých hnevajú nohy, bolia, opúchajú, vybočuje palec. Mnohé z týchto problémov riešia hravo a bezbolestne adjustačné ponožky. Ponožky sú typický vianočný darček, no tieto majú naviac zdravotné účinky.

Neutrálnym darčekom, ktorý určite poteší, je kúsok z rodiny pivnej kozmetiky alebo výživový doplnok pre zdravé srdce a cievy Živa, keďže kardiovaskulárne ochorenia sú na popredných priečkach zdravotných komplikácií u starších ročníkov.

Biolampa je síce darček, do ktorého treba investovať viac, ale jej využiteľnosť je naozaj univerzálna. Bolesti kĺbov, svalov, problémy s pokožkou, omladenie pleti a mnoho ďalších použití bez vedľajších účinkov a za pár minút denne.

Darček pre väčšie aj menšie dieťa

Pre radosť celej rodiny obdarujte dieťa masážnym zvieratkom, dokúpte si biele tričko a namaľujte naň krajinku s množstvom cestičiek alebo bludisko. Postup je nasledovný: oblečiete si tričko, ľahnete si pohodlne na gauč alebo na zem a necháte dieťa, aby vám jazdilo masážnym zvieratkom po pomaľovanom chrbte.

Pre potešenie z kúpeľa máme soli do kúpeľa pre deti so zdravotnými účinkami alebo umývacie rukavice vo veselých farbách v tvare rybičky alebo iných zvieratiek. Deti milujú aj voňavé a hravé bomby do kúpeľa s bylinkami, ktoré môžu po rozpustení bomby loviť z vane. Staršie dieťa očaríte difuzérom s diaľkovým ovládaním a peknými svetelnými efektmi.

Pre malých, ale neposedných anjelikov je tu darček, ktorý poteší skôr rodičov, éterický olej určený priamo pre deti, pre dobrú náladu a upokojenie. Rovnako dobrý nápad je detská aromaterapeutická sada, ktorú určite využijete v prípade najbežnejších problémov ako soplík, kašlík alebo bolenie bruška.

Ak ste masér a vaše dieťa sa zaujíma o vašu prácu, priblížte mu ju zrozumiteľným atlasom ľudského tela s kvalitne vypracovanými ilustráciami alebo knižkou o reflexnej terapii pre začiatočníkov, podľa ktorej si môže skúšať „čarovanie“ s telom.

Darčekové poukazy

Vždy je to overená možnosť nechať obdarovaného, aby si vybral sám, čo ho poteší. U nás nájdete darčekové poukazy v rôznych hodnotách už od 25 €.

Dúfame, že vyberiete dobre a bude nás veľmi tešiť, keď pod vaším vianočným stromčekom urobia radosť darčeky od velvesa.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.