Výrobky využívané pri terapii teplom | velvesa.sk

Tepelná terapia

Tepelná terapia je terapeutická metóda založená na využívaní priaznivých účinkov tepla.

Mimoriadne obľúbené sú jednorazové rašelinové zábaly a k nim rašelinové nosiče tepla. Rašelina je bohatá na organické látky ako kyselinu huminová, triesloviny a enzýmy. Teplom stimulovaná pokožka dobre vstrebáva živiny uvoľňované z rašeliny. Rašelina pôsobí pozitívne aj na obnovu kožných buniek, posilňuje obranyschopnosť pokožky a prispieva k jej regenerácií. Rašelinové zábaly sa odporúčajú pri chronických reumatických ochoreniach, pri doliečovaní úrazov, svalovej únave, na zlepšenie stavu kožných ochorení (psoriáza, ekzém), pri chorobách tráviaceho, urologického a gynekologického a dýchacieho systému.

V rámci terapie suchým teplom ponúkame rašelinové vankúšiky – obličkový, krčný a rašelinový termofor (fľaša). Jednoducho sa nahrievajú, rašelina dlho udrží teplo a sú pripravené na použitie kdekoľvek – doma, v kancelárií, pri cestovaní, ale aj v masážnych salónoch na uvoľnenie a prehriatie svalstva a kĺbov pred masážou alebo po nej.

Balneorašelina do kúpeľa v rôznych objemoch sa používa nielen vo wellness a kúpeľných zariadeniach, ale je vhodná aj na domáce použitie. Teplý kúpeľ s rašelinou ošetrí a vyživí pokožku, uvoľní svaly a kĺby a má blahodarné účinky na psychiku. Rašelina je spracovaná do tak malých čiastočiek, že sa netreba obávať upchania odtoku.

Parafínové zábaly s rôznymi prídavnými látkami sa používajú na prehriatie svalstva a kĺbov a ošetrenie pokožky. Odporúčajú sa pri zápalových ochoreniach kĺbov, reumatizme, traumách pohybového aparátu, dýchacích ťažkostiach a pod. Ich výhodou je možnosť oddeliť časť plátu a vytvarovať ho okolo bolestivého miesta na tele.

skryť popis
Kritériám zodpovedá 18 produktov
FILTROVAŤ
FILTER
Zrušiť filter

Kritériám zodpovedá 18 produktov

Táto stránka používa cookies, aby vám priniesla čo najpríjemnejšiu používateľskú skúsenosť. Viac informácií